Zavrieť

Porady

Sankciovanie zamestnanca ktorý pracuje nelegálne

Dobrý deň, chcela som sa opýtať či ma môže bývalý zamestnávateľ sankciovať, keď som u neho robila nevedome na čierno a teraz odo mňa vymáha nezmyselnú sumu za porušenie pracovnej disciplíny a vymyslené porušenie Trestného zákona. Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

To čo si napísala prelož do zrozumitelnej reči - ako sa dá nevedome robiť načierno a za čo m byť tá pokuta ...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nevedome robiť na čierno sa dá tak, že zamestnávateľ dá zamestnancovi podpísať pracovnú zmluvu, ale zamestnanca neprihlási do SP a ZP.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dav Pozri príspevok
Nevedome robiť na čierno sa dá tak, že zamestnávateľ dá zamestnancovi podpísať pracovnú zmluvu, ale zamestnanca neprihlási do SP a ZP.
S tvojou odpoveďou súhlasím, len či to tak bolo naozaj aj v prípade zadávatelky témy.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

veronikasad Pozri príspevok
S tvojou odpoveďou súhlasím, len či to tak bolo naozaj aj v prípade zadávatelky témy.
Nevieme, k tomu by sa mohla bližšie vyjadriť. Zrejme dostal zamestnávateľ pokutu a rád by sa o ňu podelil so zamestnancom....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MissMarianna Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela som sa opýtať či ma môže bývalý zamestnávateľ sankciovať, keď som u neho robila nevedome na čierno a teraz odo mňa vymáha nezmyselnú sumu za porušenie pracovnej disciplíny a vymyslené porušenie Trestného zákona. Ďakujem za odpovede.
Môžeš byť konkrétnejšia? Ako nevedomo načierno? Mala si PZ a nebola si zamestnáv. nikde prihlásená, či?
0 0
MissMarianna MissMarianna

MissMarianna je offline (nepripojený) MissMarianna

To znamená, že som robila na dohodu, o ktorej som si myslela, že je evidovaná na Sociálnej poistovni, ale ked som sa prišla opýtať či ma zamestnávateľ evidoval tak mi povedali, že nie...a tak som robila na čierno cca mesiac a teraz odo mna žiada peniaze za porušenie pracovných povinností
0 0
MissMarianna MissMarianna

MissMarianna je offline (nepripojený) MissMarianna

Presne tak mala som dohodu o vykonaní práce a zamestnávateľ ma nenahlásil na Sociálnej poisťovni..takže som tam robila nelegálne
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

máš riadne podpísanú dohodu? Ak áno, si krytá. A ako si porušila svoje pracovné povinnosti, keď si nepracovala?
0 0
MissMarianna MissMarianna

MissMarianna je offline (nepripojený) MissMarianna

Bohužiaľ ešte žiadnu pokutu nedostal, ale dúfam že čoskoro dostane
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MissMarianna Pozri príspevok
To znamená, že som robila na dohodu, o ktorej som si myslela, že je evidovaná na Sociálnej poistovni, ale ked som sa prišla opýtať či ma zamestnávateľ evidoval tak mi povedali, že nie...a tak som robila na čierno cca mesiac a teraz odo mna žiada peniaze za porušenie pracovných povinností
Ty si si pracovné povinnosti neporušila. On porušil zákon a prípadnú pokutu zo SP bude znášať len sám, ako zamesntávateľ.
0 0
MissMarianna MissMarianna

MissMarianna je offline (nepripojený) MissMarianna

Dohodu mám podpísanú, ale to mi nepomôže....Pracovala som, ale nebola som vyplatená, tak som si svoju prácu v afekte hnevu vymazala a za to on žiada odškodnenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MissMarianna Pozri príspevok
Dohodu mám podpísanú, ale to mi nepomôže....Pracovala som, ale nebola som vyplatená, tak som si svoju prácu v afekte hnevu vymazala a za to on žiada odškodnenie
Takže on vlastne žiada pokutu za neodovzdanie práce. Ale ak to bola nelegálna práca(neprihlásil ťa do SP), tak čo vlastne chce, a navyše žiadna odmena. Nahlásila by som ho na IP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MissMarianna Pozri príspevok
Bohužiaľ ešte žiadnu pokutu nedostal, ale dúfam že čoskoro dostane
od koho mal dostať pokutu ? Ako si zistila, že nie si prihlásená v soc.poisťovni ?
0 0
MissMarianna MissMarianna

MissMarianna je offline (nepripojený) MissMarianna

Cez IP som to už začala riešiť, aj kvôli tomu som prestala pracovať, pretože nevyplácal zamestnancov a nakoniec som zistila, že ich ani nenahlasoval na SP..ja len dúfam, že mu odoberú živnostenský list aby nemohol zavádzať dalších ľudí
0 0
MissMarianna MissMarianna

MissMarianna je offline (nepripojený) MissMarianna

Prišla som sa osobne opýtať do Sociálnej poisťovne či ma môj bývalý zamestnávateľ zahlásil, ale tam mi povedali, že nie. Pokutu by mu mal udeliť Inšpektorát práce za nelegálne zamestnávanie.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A ty si mala ihneď podať podnet SP a IP na preskúmanie, lebo on obchádzal zákony - nie ty! Ty si mala podpísané lajstro - žiadne na čierno!
A čo sa týka tej práce - nezaplatil, nemá čo pýtať prácu, nemôže dávať pokutu.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A ty si mala ihneď podať podnet SP a IP na preskúmanie, lebo on obchádzal zákony - nie ty! Ty si mala podpísané lajstro - žiadne na čierno!
A čo sa týka tej práce - nezaplatil, nemá čo pýtať prácu, nemôže dávať pokutu.
A keďže sa oháňa Tr. zákonom - skús mu to vrátiť rovnakou mierou - krátenie dane, neplatenie poistného.
0 0
MissMarianna MissMarianna

MissMarianna je offline (nepripojený) MissMarianna

Veď to som aj urobila, hneď na druhý deň som išla na IP a napísala som im aj mail tak dúfam, že sa to nejako vyrieši....Znamená to, že keď som u neho robila na čierno nemá právo odo mňa pýtať finančné odškodnenie??? Toho sa snažím dopátrať, pretože neviem či to mám ignorovať alebo konzultovať s právnikom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MissMarianna Pozri príspevok
Veď to som aj urobila, hneď na druhý deň som išla na IP a napísala som im aj mail tak dúfam, že sa to nejako vyrieši....Znamená to, že keď som u neho robila na čierno nemá právo odo mňa pýtať finančné odškodnenie??? Toho sa snažím dopátrať, pretože neviem či to mám ignorovať alebo konzultovať s právnikom.
pokial bola uzatvorená platná Dohoda medzi zamestnancom a zamestnávatelom, za nesplnenie oznamovacej povinnosti bude postihnutý zamestnávatel. Myslím si (nie som právnik) že nesplnenie oznamovacej povinnosti zo strany zamestnávatela nemá vplyv na právo zamestnávatela vymáhať náhradu škody od zamestnanca (dohodára).
3 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

zatial som nepochopil ani ze preco by mal mat narok od teba vymahat nejake "odskodnenie" alebo "pokutu" hoci aj keby mal vsetky papiere v poriadku a keby ta prihlasil vtedy ked mal
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať