Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Dobrý deň kolegyňe a kolegovia chcela by som sa len informatívne spýtať:
momentálne stav zrážkovej dane je nasledovný:

* Zrážková daň zo závislej činnosti sa platí na ten istý účet ako preddavková daň, len s iným KS 1744.

* Zrážkovú daň budeme musieť hlásiť na daňový úrad mesačne na tlačive, ktoré ževraj ešte nie je schválene MF.

* netreba sa registrovať. (mňe takúto info dali na DÚ mate aj nejakú inú skúsenosť??)

ĎAKUJEM
Usporiadat
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Kája. Pozri príspevok
Prosím o pomoc. Mám dohodára, ktorý nemá podpísané vyhlásenie a za mesiac november zarobil 4 000,- a omylom som mu stiahla preddavok na daň a nie zrážkovú daň a už to bolo aj uhradené na daňový úrad. Ako to mám opraviť?
Oprav to na zrážkovú, rozdiel uhraď na KS 1174, a k časti preddavkovej dane, ktorá patrí na zrážkovú - napíš žiadosť o preúčtovanie na zrážk.daň pod KS 1174. Keď budeš podávať prehľad tam to bude správne vyznačené a na daňovom úrade to na základe žiadosti správne priradia.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ďakujem, tak som aj uvažovala, že to spravím, len tú žiadosť môžem zaniesť až v januári a neviem či v žiadosti mám žiadať preúčtovanie Sk alebo €.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Kája. Pozri príspevok
Ďakujem, tak som aj uvažovala, že to spravím, len tú žiadosť môžem zaniesť až v januári a neviem či v žiadosti mám žiadať preúčtovanie Sk alebo €.
No musíš prepočítať na eurá. Lebo asi budeš aj doplácať v eurách.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Doplácať nebudem nič, lebo je to presne tá istá suma, len ju dám preúčtovať. Ďakujem
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Vyčíslila by som aj v Sk.
0 0
jandi jandi

jandi je offline (nepripojený) jandi

Poprosim Vas, kde v Prehlade o zrazenych predd. na dan... treba zapisat zrazenu predd.dan z prikaznej zmluvy. Aky riadok?Zavolali kolegu na danovy urad a dali mu to prepisat z riadku 1. na riadok 8. Tam je vsak $43 ods.3pis.j) a my sme to ako zrazkovu dan bankou ani neodviedli. Bola z jedneho prijmu a vyssieho ako 5000Sk. To mame zrazkovu a aj predd.d. uvadzat v jednom riadku? Dakujem Zamestnancov nemame.
0 0
jandi jandi

jandi je offline (nepripojený) jandi

Prosiiim, nikto sa nenajde poradit na predchadzajuci prispevok?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

jandi Pozri príspevok
Poprosim Vas, kde v Prehlade o zrazenych predd. na dan... treba zapisat zrazenu predd.dan z prikaznej zmluvy. Aky riadok?Zavolali kolegu na danovy urad a dali mu to prepisat z riadku 1. na riadok 8. Tam je vsak $43 ods.3pis.j) a my sme to ako zrazkovu dan bankou ani neodviedli. Bola z jedneho prijmu a vyssieho ako 5000Sk. To mame zrazkovu a aj predd.d. uvadzat v jednom riadku? Dakujem Zamestnancov nemame.
Nebude problém práve v tom, že zamestnancov nemáte? Asi nie ste prihlásený ako zamestnávateľ. Možno práve preto nemôžete odvieť preddavkovú daň, ale musíte to celé zdaniť zrážkovou daňou. Počkajme ako sa k tomu vyjadria ďalší členovia.
0 0
jandi jandi

jandi je offline (nepripojený) jandi

Jarka1, dakujem za reakciu, vobec nie som v tejto mzdovej oblasti doma, takze mozno aj ja pletiem pojmy. Ked nastal pripad s touto prikaznou zmluvou isiel kolega nas zaregistrovat a pani mu vraj povedala, ze to uz sme akoze odteraz prihlaseny na dan a uz sa nemusime ist kvoli napr. dohodam o pr.cinn. ist viac registrovat, tak snad sme.
Mna hlavne matie to pismeno j) odseku, uvedeneho prave na tom dotazovanom riadku.
0 0
jandi jandi

jandi je offline (nepripojený) jandi

Prosiiim, nenajde sa nikto na vyssie polozeny dotaz.
Kde sa v Prehlade uvadza odvedena dan z dohody alebo z Prikaznej zmluvy, pokial bola sumy mzdy vyssia ako 5000sk.
Nechcem tu byt otravna, ale nie sme si isti a nechceme sa ist na danove hadat... mzdarku nemame co by nam pomohla.... prosiiiim
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jandi Pozri príspevok
Prosiiim, nenajde sa nikto na vyssie polozeny dotaz.
Kde sa v Prehlade uvadza odvedena dan z dohody alebo z Prikaznej zmluvy, pokial bola sumy mzdy vyssia ako 5000sk.
Nechcem tu byt otravna, ale nie sme si isti a nechceme sa ist na danove hadat... mzdarku nemame co by nam pomohla.... prosiiiim
Do r. 1.- sú to preddavky na daň.
0 0
jandi jandi

jandi je offline (nepripojený) jandi

Dakujem ti.
Nuz tak nam neostava, len ist pani na danovom presviedcat.....
0 0
jandi jandi

jandi je offline (nepripojený) jandi

Tweety Pozri príspevok
Do r. 1.- sú to preddavky na daň.
Takze sa vraciam k tejto teme, bolo to davnejsie, ale kedze danove obdobie, tak som sa k tomu dostala az teraz. Na DU sme neuspeli (zavolali si aj dalsiu pracovnicku a vsetky sa zhodli), vraj na r.1 sa udavaju iba preddavky zo mzdy zamestnancov, ktori su v trvalom prac.pomere (maju normalnu pracovnu zlmuvu), vsetko ostatne mam dat do r.8 k zrazkovej dani, aj dohody aj ine zmluvy. Nejde mi to do hlavy, preco do zrazkovej dani mam pisat aj preddavkovu dan. Vraj si mam lepsie precitat poucenie k r.01. Ak to aj tak teda ma byt, tak kam uvadzat preddavkove dane napr. z tej Prikaznej zmluvy. Ake mate prosim s tym skusenosti? Teraz idem robit hlasenie a zas do zrazkovej dane idem pisat preddavkovu dan, je mi to cudne. Ale ked to tak chcu...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

jandi Pozri príspevok
Takze sa vraciam k tejto teme, bolo to davnejsie, ale kedze danove obdobie, tak som sa k tomu dostala az teraz. Na DU sme neuspeli (zavolali si aj dalsiu pracovnicku a vsetky sa zhodli), vraj na r.1 sa udavaju iba preddavky zo mzdy zamestnancov, ktori su v trvalom prac.pomere (maju normalnu pracovnu zlmuvu), vsetko ostatne mam dat do r.8 k zrazkovej dani, aj dohody aj ine zmluvy. Nejde mi to do hlavy, preco do zrazkovej dani mam pisat aj preddavkovu dan. Vraj si mam lepsie precitat poucenie k r.01. Ak to aj tak teda ma byt, tak kam uvadzat preddavkove dane napr. z tej Prikaznej zmluvy. Ake mate prosim s tym skusenosti? Teraz idem robit hlasenie a zas do zrazkovej dane idem pisat preddavkovu dan, je mi to cudne. Ale ked to tak chcu...
Jandi máš odvtedy niečo nové? Aj si totiž myslím, že ide o preddavok dane zo závislej činnosti .... alebo sa mýlim ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať