Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Dobrý deň kolegyňe a kolegovia chcela by som sa len informatívne spýtať:
momentálne stav zrážkovej dane je nasledovný:

* Zrážková daň zo závislej činnosti sa platí na ten istý účet ako preddavková daň, len s iným KS 1744.

* Zrážkovú daň budeme musieť hlásiť na daňový úrad mesačne na tlačive, ktoré ževraj ešte nie je schválene MF.

* netreba sa registrovať. (mňe takúto info dali na DÚ mate aj nejakú inú skúsenosť??)

ĎAKUJEM
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

abel
Presne kvôli takému prípadu som osobne telefonovala s metodičkou DÚ, že mám len dvoch dohodárov - jeden je popri zamestnaní a druhá je dôchodkyňa, odvádzam len zrážkovú daň a ona mi potvrdila, že síce bohužiaľ, okrem mesačného oznámenia ale treba zasielať aj nulový štvrťročný prehľad.
Normálne ma to vyprovokovalo k tomu, že zájdem za jednou právničkou a nechám si vyložiť odsek 11, ktorý bol vsunutý do zákona práve vtedy, kedy bola aj zavedená zrážková daň. Potom poviem...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Si veľmi zlatá, Evina, ďakujem. Možno by nebolo od veci zaviesť do zákonov klauzulu, že peňažné postihy sa budú dávať až po "utrasení" zákona v praxi, napr. až rok po vyhlásení, pretože ak si jeden § dokáže 10 ľudí vysvetliť desiatimi spôsobmi, a každý má v podstate svoju pravdu, tak potom ten zákon nie je dobre formulovaný. A ja by som v podstate aj rada dodržala literu zákona, len neviem ako.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Ahojte všetci Viem že tu bolo k tejto téme popísaných veľa príspevkov a prešla som snáď všetky, no chcem sa uistiť či som to všetko správne pochopila.

Ide mi o našich 2 dohodárov, ktorí sú u nás od 12.4.2006 O zrážkovej dani som sa dozvedela až teraz tu z porady, a nakoľko im dnes robím mzdu a vôbec nie sme prihlásený na DÚ ako platitelia zrážkovej dane, postup bude následovný?:
1. napíšem sprievodný list na DÚ že sme od 14.2 platcami zrážkovej dane a hneď im aj odnesiem Oznámenie (stiahla som si ho tu z porady)
2. kedže ide o dohodárov z 4/06 a mzda im bude vyplatená dnes, 31.5, môžem zrážkovú daň odviesť do 15.6? Alebo ju odvediem už dnes s KS 1744, aby som to mala už v poriadku.

Je to tak správne?
3. a musím ešte podať nejaký mesačný prehľad?

Prosím o kontrolu.
Ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

katkasabka
Ahojte všetci Viem že tu bolo k tejto téme popísaných veľa príspevkov a prešla som snáď všetky, no chcem sa uistiť či som to všetko správne pochopila.

Ide mi o našich 2 dohodárov, ktorí sú u nás od 12.4.2006 O zrážkovej dani som sa dozvedela až teraz tu z porady, a nakoľko im dnes robím mzdu a vôbec nie sme prihlásený na DÚ ako platitelia zrážkovej dane, postup bude následovný?:
1. napíšem sprievodný list na DÚ že sme od 14.2 platcami zrážkovej dane a hneď im aj odnesiem Oznámenie (stiahla som si ho tu z porady)
2. kedže ide o dohodárov z 4/06 a mzda im bude vyplatená dnes, 31.5, môžem zrážkovú daň odviesť do 15.6? Alebo ju odvediem už dnes s KS 1744, aby som to mala už v poriadku.

Je to tak správne?
3. a musím ešte podať nejaký mesačný prehľad?

Prosím o kontrolu.
Ďakujem
Záleží od príslušného DÚ. Na našom napr. nebolo treba žiadne zaregistrovanie platcu zrážkovej dane, len oznámenie o zrážkovej dani.
Áno, odviezť ju môžeš do 15.06.2006
Nie, netreba žiadny mesačný prehľad, len to oznámenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkasabka
Ahojte všetci Viem že tu bolo k tejto téme popísaných veľa príspevkov a prešla som snáď všetky, no chcem sa uistiť či som to všetko správne pochopila.

Ide mi o našich 2 dohodárov, ktorí sú u nás od 12.4.2006 O zrážkovej dani som sa dozvedela až teraz tu z porady, a nakoľko im dnes robím mzdu a vôbec nie sme prihlásený na DÚ ako platitelia zrážkovej dane, postup bude následovný?:
1. napíšem sprievodný list na DÚ že sme od 14.2 platcami zrážkovej dane a hneď im aj odnesiem Oznámenie (stiahla som si ho tu z porady)
2. kedže ide o dohodárov z 4/06 a mzda im bude vyplatená dnes, 31.5, môžem zrážkovú daň odviesť do 15.6? Alebo ju odvediem už dnes s KS 1744, aby som to mala už v poriadku.

Je to tak správne?
3. a musím ešte podať nejaký mesačný prehľad?

Prosím o kontrolu.
Ďakujem
1. neprihlasuješ sa za platcu ZD, je to z príjmu zo ZČ a na túto určite si prihlásená.
2. áno 3. pošleš oznámenie o ZP a finito.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Ďakujem vám veľmi krásne za rýchle odpovede.
Som neskutočne rada že niečo také ako PORADA existuje.

Katka
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Čiže žiadny sprievodný list nemusím písať.?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkasabka
Čiže žiadny sprievodný list nemusím písať.?
Súhlasím, že nemusíš.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

A ešte vás poprosím, pri vypisovaní Oznámenia dávam do tabuľky: Druh zdaniteľného príjmu - §43 ods. 3 písm.j a do sumy dám sumu za obidvoch dohodárov, alebo pojdu do každého riadku osobitne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkasabka
A ešte vás poprosím, pri vypisovaní Oznámenia dávam do tabuľky: Druh zdaniteľného príjmu - §43 ods. 3 písm.j a do sumy dám sumu za obidvoch dohodárov, alebo pojdu do každého riadku osobitne?
Dáš tam každého zvlášť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

katkasabka
A ešte vás poprosím, pri vypisovaní Oznámenia dávam do tabuľky: Druh zdaniteľného príjmu - §43 ods. 3 písm.j a do sumy dám sumu za obidvoch dohodárov, alebo pojdu do každého riadku osobitne?
Druh zdaniteľného príjmu je podľa mňa §5 ods.1 písm a
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evina
Druh zdaniteľného príjmu je podľa mňa §5 ods.1 písm a
Je to pravda, ale ako druh zdaniteľného príjmu v oznámení sa píše § 43 odst.3 písm j. Je to uvedené aj vo vysvetlivkách v oznámeni.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Ale nie je to tak že v § 43 ods.3 .... je už ukotvený §5 ods.1 písm. a , a tak tam dávam § 43?
A Oznámenie dávam kvôli zrážkovej dani, tak tam uvádzam § 43?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkasabka
Ale nie je to tak že v § 43 ods.3 .... je už ukotvený §5 ods.1 písm. a , a tak tam dávam § 43?
A Oznámenie dávam kvôli zrážkovej dani, tak tam uvádzam § 43?
Áno, presne tak.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Dakujem krássne
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tých 5 000,- sa myslí hrubý príjem alebo čistý?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nikulik
Tých 5 000,- sa myslí hrubý príjem alebo čistý?
......hrubý
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Tých 5 000,- sa myslí hrubý príjem alebo čistý?
Je to Hrubá mzda.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže hruba, no ešte ze tak, ďakujem.
A ešte by som mala otazočku.
Kontrolujem stare mesiace, a mam tu v tom trosku chaos, snazim sa to dat dokopy, a prisla som na to, ze v januari sme odviedli zrazkovu dan spolu s preddavkovou.
A dalsie mesiace, kvoli vyrovnaniu rocneho zuctovania sme neodvadzali dan. uradu ani korunu.
1. Mám oznámiť správkyni dane ze zrazkova dan za januar je uhradena spolu s preddavkovou v januari?
2. Uhradim dodatocne za ostatne mesiace len zrazkovu dan kedze preddavkovu dan sme si odratavali od rocneho zuctovania co sme vyplatili zamestnancom???
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

nikulik
Takže hruba, no ešte ze tak, ďakujem.
A ešte by som mala otazočku.
Kontrolujem stare mesiace, a mam tu v tom trosku chaos, snazim sa to dat dokopy, a prisla som na to, ze v januari sme odviedli zrazkovu dan spolu s preddavkovou.
A dalsie mesiace, kvoli vyrovnaniu rocneho zuctovania sme neodvadzali dan. uradu ani korunu.
1. Mám oznámiť správkyni dane ze zrazkova dan za januar je uhradena spolu s preddavkovou v januari?
2. Uhradim dodatocne za ostatne mesiace len zrazkovu dan kedze preddavkovu dan sme si odratavali od rocneho zuctovania co sme vyplatili zamestnancom???
My sme predložili hlásenie o zrážkovej dani za január, povedali správkyni, že bola odvedená spolu s preddavkovou a tým to bolo vybavené.
Zrážkovú daň musíš uhradiť, nesmieš ju kompenzovať s inou daňou, takže čím skôr uhradiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať