Zavrieť

Porady

Zhromaždenie na podporu Martinka a Samka Boórových

alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Verejné stretnutie ľudí, ktorým nie je ľahostajné kradnutie našich detí vo Veľkej Británii. Zároveň hromadná podpora Ivany Boórovej deň pred rozhodnutím Kráľovského súdu.

Pondelok- 12.11.2012-16.30 hod.
Bratislava, pred Britskou ambasádou


Usporiadat
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

horinka Pozri príspevok
Ja tiež čítam to i to a takisto sa mi nezdá, že by bolo všetko v poriadku zo strany rodičov. Možno Angličania majú až prehnaný systém na ochranu detí, ale trochu by sme mohli ho začať uplatňovať aj u nás. Koľko detí žije u nás v hrozných podmienkach a aj týraných a čo robíme na ich ochranu ? U nás môže dieťa byť utýrané k smrti a urobil niekto nápravu, aby sa také niečo neopakovalo ? Matka sa bojí nahlásiť týranie, susedia radšej nič nechcú vidieť, pretože všetci vedia, že akékoľvek nahlásenie im môže spôsobiť problémy.
Čo mi na tom vadí, je že akákoľvek adopcia slovenského občana (dieťaťa) v zahraničí, by sa nemala diať bez súhlasu nášho štátu. O opačnom prípade treba deti vrátiť na Slovensko.
Avšak v niektorých prípadoch, keby sa deti mali vrátiť do nedôstojných podmienok, alebo do detského domova, tak radšej môžu zostať v zahraničí vychovávané v normálnej rodine. Vždy by malo ísť predsa o dobro detí.
Pozri si dokumenty, na ktoré som dávala odkaz na predchádzajúcej strane. Ak matka nie je spôsobilá vychovávať vlastné deti, ako jej rovnaký úrad mohol vydať povolenie na výchovu cudzích detí, keďže si môže zriadiť škôlku?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nižšie si prečítajte ešte raz list od p.Eleonóry...o tom, prečo NEMOŽEME pristúpiť na adaptačný proces vo V.Británii.

"Vazeni , prajem Vam dobre rano vsetkym


vzhladom na panflet o zakaze informovania o nasom pripade / uvedenym datum od 19 novembra 2012 do 9 maja 2013 nemusi byt o mediach, ale nebudete moct informovat pocas adoptacneho procesu/ a tiez nizsie uvedeny odkaz Mr Johna ja to vidim nasledovne..

Ak p. Cisarova , alebo ktokolvek dojedna dohodu o umiestneni deti do mojej starostlivosti s postupnou adaptaciou v Britanii tak deti na Slovensko nedostaneme nikdy pretoze:

- kde budeme byvat? v Kente?, alebo v inej casti Britanie ci Londyna?

1/ Martin chodi do skoly v Kente, kto a ako ho bude vozit! do skoly v Kente alebo v novej skole v Ashforde Mdx. ci ?/nemam auto , nemam motorku.../

2/ Samuel chodi do skolky, kto a ako ho bude vozit, nie u v jednom objekte/ nemam auto , bude ich vozit supervizor alebo tlmocnik ? ale to nie som ja, doma na SK nepotrebujem ani siroki personal ani inu assistenciu/ Na Slovensku nemusi byt nikto a a ani Ivana, v Britani vzdy niekto

3/ Kto bude robit dohlad? supervizor alebo tlmocnik? cez den aj v noci? ja neovladam anglictinu tak aby som mohla komunikovat a bez dorozumenia nemoze byt pozitivny denny report

4/ Ak bude potrebny dohlad a logicky aj reporty , tak musi byt vyhodnotenie

5/ kto bude robit vyhodnotenie adaptacie? psycholog? Aky slovensky ci? a na zaklade akeho reportu , SS alebo mojho a za pomoci tlmocnika?

6/ komu posluzi hodnotenie adaptacie? SS a slovenskej strane, k comu by im to v Britanii bolo? A k comu bude adaptacny posudok na Slovensku

7/ ak vyhodnotenie adaptacie vyhotovene SS alebo trebars aj britskym psychologom, ktoreho mimochodim ani za 2.5 roka neboli ochotni poskytnut, alebo poskytnu slovenskeho? Budu robit posudok adaptacie deti na slovensky sposob vychovy v anglickej skole?

8/ ak budu tieto hodnotenie podane znova na sud / zrejme moze byt datum aj po 9 maji 2013/, zmeni sud toto umiestnenie? ak ano, a museli by deti zostat navzdy v Britanii, netreba takyto cirkus ak ho nezmeni sud po adaptacnom obdobi ze mozeme odist na Slovensko po pol roku, tak mozeme ist na Slovensko ihned.

9. robit posudenie adaptacie v slovenskom jazyku a k navratu na Slovensko v cudzom prostredi je hlupost

10. robit hodnotenie adaptacie v anglickom prostredi a jazyku, teda s tlmocnikom a potom presun deti do NEZNAMEHO prostredia na Slovensko je este vacsia hlupost.
DETI BUDU HODENE DO NEZNAMEHO PROSTREDIA 2X.

11. Zabezpecenie - ja pridem o zamestnanie pretoze datumy hovoria o pol roku! bude dovodom zostat v Britani navzdy financna otazka, nikdy sa pomerom v Britanii nevyrovname

- Kto bude platit, ubytovanie, stravovanie, cestovanie s detmi v Britanii
- kto bude platit mne zdravotne a socialne zabezpecenie v Britanii
- kto bude platit moje zdravotne a socialne zabezpecenie pred dochodkom na SK./plne palenie z platu mesacne je 340Eur/
- kto bude platit permanentne tlmocnika.
- ktory tlmocnik bude ochotny so mnou byvat a chodit trebars lekarovi v noci?
- kto bude platit moje dva byty na Slovensku a dalsie povinnosti
- kto mi nahradi stratu na dochodku , stratila som 7 mesiacov a teraz dalsie obdobie / Pepa to nebude a Bristska socialka tiez nie/,
- kto poziada a bude platit dalsie sudne konanie na novy order a presun na Slovensko

Socialka v r 2011 po 2 mesiacoch platila prvykrat a potom po 4 mesiacoch doplatila , dodnes nemam uhradene vsetko.
Z coho zacnem zit v Britanii,kedy dostanem okamzite plnenie tejto hluposti, Mam cakat znova 2 mesiace az si budem moct kupit travelcard alebo rozok?
A PROSIM NEHRAJME SA TU NA nejake STEDRE SPONZORSTVO, ze to niekto zaplati, tak toto dodnes nefunguje.

Ak niekto uveri ze zrazu ked nastupi male Kalimero p. Cisarova alebo napady ministrov hned socialka "sekne podpatky" a zacne makat , a hlavne platit , tak je na velkom omyle.

Neurobili to 3x aj ked to boli ich genialne napady a neurobia to ani teraz ked by mali pristupit aj ked len na minimalny ustupok voci slovenskej strane.

Neurobili to v juli 2011, na prikaz sudu ani za 4 mesiace, ani vo februari 2012 za spolocnej akcie na presun na SK spolu s fosterovcami a SW, a ani v maji, co i len na tyzden. V tom case dokonca bol k dispozicii este ich povodny dom, dnes je uz predany.

A co deti? Ako ich chcete presvedcit ze teraz po 3- tyzdnoch alebo dvoch mesiacoch je ten spravny okamih odist na Slovensko? Lebo to niekto rozhodne, ze teraz, vcul, hned, hotovo? Lebo uz deti rozumeju babicke a netreba ich tomu privykat?

Alebo deti prestanu chodit hned do skoly? Alebo deti prestanu chodit do playgrupov s anglickym jazykom a zacnu chodit na bicykloch na hradzu a do parku a do lesoparku ako na Slovensku? Budu sledovat slovenku televiziu, slovenske rozpravky a vsugerujeme im, ze sa uz musia citit ako na Slovensku?
Alebo presvedcime predavacky a soferov autobusov hovorit po slovensky?

Tak tomuto neuveri uz ani somar, nieto este my a SS.

Ak nepristupi slovenska strana na maximalne 3 dni na presun na SK, tak to nema cele zmysel.
A bude to najhorsie riesenie pre vsetkych.

A teraz katastroficky scenar -
- Budem byvat v cudzom dome- teda logicky cudzie prostredie aj pre deti. Ak si tam nezvyknu , vratia ich k fosterovcom a skonci adaptacia?
ALEBO DVOJnasobna adaptacia je best interest children?
- Ja budem v cudzom prostredi a cudzom dome, teda lahko zneuzitelna situacia.
- Ak bude potrebovat tlmocnika na denny dohlad a ak nepride? zrazi ho auto alebo umrie?
- ak budem chciet ist s detmi do klubu , na vylet potrebujem dohlad a doklad, ktokolvek vezme deti a odvedie a ja sa neoobranim. Nepoznam prostredie a ludi s ktorymi zili a poznaju ich a teda budu im doverovat, Ja budem cudzia a nikto mi neuveri ze su to moji vnuci na adaptacnom pobyte.
- ak pridu Sss komandom do domu v noci tak ako u pastora /o 0.30/ kto mi uveri, ze sa nic nestalo?
- ak deti spadnu na kolienko , kto mi uveri ze som ich neubila umyselne? a to nehovorim o umyselnom ci neumyselnom poskodeni skole. Preco mam zrazu verit pomoci SS?
- ako sa bude preukazovat ze su to moji vnuci, dostanu obojok s cislom?
- ak deti niekto vezme odo mna nasilne ako dokazem kde su?
- ako budem komunikovat v telefone ak sa nieco stane, budu komunikovat deti?

A to ma este nenapadaju ine katastrofy ktore mozu a nemusia nastat ani umyselne ani neumyselne. Zivot je taky. Poi 2.5 rocnej skusenosti SS a zivote v Britanii prosim, nestracajte silu presviedcat ma ze to bude genialne. Skuste si to najskor sami prezit.

Ak mi dodnes dokaze niekto dat na toto odpoved a ak Cisarova dokaze uhrat taku dohodu, ze nikto nebude poskodeni / dohoda dohodnuta SPOLU SO MNOU, nie bezo mna,/ tak je KRAL.

Na Slovensku maju zabezpecene vlastne prostredie, lekarov a psychologov, anglictinu priatelov, anglicku skolku a skolu, moje bezpecne a zname prostredie a hlavne rodinu.
Tiez financne a materialne zabezpecenie.

A tiez ponuka pre oparovatelov na dovolenku, nielen presun deti, mame kontakt skype, mozu denne byt s nimi v spojeni.Maju jedneho syna v Amerike a vraj denne u s nim v spojeni a Martinko a Samkom mozu byt aj cely den a kazdy den."

Prosim, pouvazujte, ocakavam rozumne odovodnenie plusov a minusov.
Studencova



Andrea Cisárová, riaditeľke Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí, musí presvedčiť súd, aby adaptačný proces Martinka a Samka prebiehal na Slovensku... Držíme palce!
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

no normalne som "nervná", ako to dnes dopadne,... akoby sa jednalo o mojich synovcoch...
hned dajte link, ked sa niekto nieco dozvie, držím palce, prežívam to, ako to može prežívať len niekto, kto sám má deti...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tieto naše debaty tu sú bezpredmetné- my do toho nevidíme, nevieme ,čo tam naozaj bolo, ako to bolo s tým sexuálnym zneužívaním - neverím, že by úrady vo vyspelej krajine len tak "ukradli" deti, možno v Afganistane alebo v Indii ale anglicko je jedna vyspelá krajina

Preto je moj postoj v tejto kauze úplne NEUTRÁLNY - nefandím p. Boorovej, a niesom ani proti nej- nech súd rozhodne v prospech detí-tak či onak- predsa oni majú všetky dokazy čo a ako -my tu máme len správy z jednej strany...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

O deti sa usiluje babka deti, nie rodicia. Vraj zneuzival otec, co sa vsak nepotvrdilo, nikdy nebol sudeny, ani odsudeny.Matka sa s nim rozviedla, nakolko jej slubili, ze ked to spravi, tak jej deti vratia. nevratili. Kto sa tomu venuje hlbsie vie, ake su v UK prispevky pre pestunov, kolko sa na tom da zarobit.

A co to ma spolocne s vyspelostou krajiny, myslis, ekonomicky? To mozno hej, su vyspeli,ale citovo su to uplni chudaci.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nechapem
33 minút a verdikt: Prípad Boórová sa odročuje!

http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti/13-11-2012/prave-teraz-zacal-sa-sud-o-martinka-a-samka-s-britskymi-zakazmi.html
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Máte niekto po ruke aj link na britské noviny, kde sa o tom píše?
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

totalna bezmocnosť!!, co clovek cíti...

kde pracovala pani studencova?? čo bola jej profesia, vie niekto?? pripadá mi veľmi zbehlá, fundovaná, skoro jak všetci naši vysokí úradníci na ešte vyšších postoch
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

aktaK Pozri príspevok
totalna bezmocnosť!!, co clovek cíti...

kde pracovala pani studencova?? čo bola jej profesia, vie niekto?? pripadá mi veľmi zbehlá, fundovaná, skoro jak všetci naši vysokí úradníci na ešte vyšších postoch

Vies, ked niekto 2 roky bojuje o deti, tak je uz fundovanejsi v teme, ako mnohi ini profesionali.
0 0
horinka horinka

horinka je offline (nepripojený) horinka

Llívia Pozri príspevok
Pozri si dokumenty, na ktoré som dávala odkaz na predchádzajúcej strane. Ak matka nie je spôsobilá vychovávať vlastné deti, ako jej rovnaký úrad mohol vydať povolenie na výchovu cudzích detí, keďže si môže zriadiť škôlku?
K posúdeniu prípadu nestačí pozrieť sa len z jednej strany.
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/zahr...-okamzite.html

Ja sa určite necítim taký odborník, aby som mohla zaujať jednoznačné stanovisko k tejto veci.

Každá krajina má svoje zákony, ani jedna ich určite nemá dokonalé, tak ako my nie sme dokonalí. Ten kto ide žiť do zahraničia, mal by poznať zákony tej ktorej krajiny. Všade platí, že neznalosť zákonov neospravedlňuje.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dobre sa nas diskutuje, ked mame svoje deti za zadkom. Jednoznacne sa vyjadrili aj ucastnici besedy, ze deti boli odobrate nepravom a slovenski uradnici vyhoreli na celej ciare pri za bezpecovani pomoci tymto rodicom.
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

horinka,
robia si zo slovenských detí rukojemníkov a kšeft.. Sú to slovenské deti, keď sa im ich matka zdá delikvent, majú ju vykázať z ich spravodlivej krajiny a deti dať slovenskej sociálke.. Tieto procesy nech si robia na ich občanoch, nie na cudzincoch..
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ewita888 Pozri príspevok
horinka,
robia si zo slovenských detí rukojemníkov a kšeft.. Sú to slovenské deti, keď sa im ich matka zdá delikvent, majú ju vykázať z ich spravodlivej krajiny a deti dať slovenskej sociálke.. Tieto procesy nech si robia na ich občanoch, nie na cudzincoch..
k+
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Na prvej strane diskusie som priložila video o SS /anglický Sociale service/ a nie je čo k tomu dodať.
Rodinná genocída páchaná na deťoch pod dohľadom tých najvyšších pre peniaze a nie pre záujem dieťaťa je to a nik ma nepresvedčí o opaku.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nech sa paci. Uzasna vyspela krajjina.
Anglická sociálna sieť odhaľuje ďalšie tajomstvá – znásilňovanie dievčat je normou!

http://www.blogovisko.sk/anglicka-socialna-siet-odhaluje-dalsie-tajomstva.html
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mne tiež rozum zostáva stáť nad tým čo sa deje.... ak je to všetko pravda tak, ako to opisujú naši novinári a pani Boórová, je to strašné....
ale nechce sa mi veriť, že by si niekto dovolil niečo také bez akéhokoľvek dôvodu... nedala pani Boorová nejaký dôvod, aby mohli takéto niečo spraviť?... a až keď jej deti zobrali, tak sa začala sťažovať ?....
u nás na Slovensku by mohli platiť také zákony ako v Anglicku.... veľa vecí by sa vyriešilo....
0 0
LeaSl LeaSl

LeaSl je offline (nepripojený) LeaSl

nikomu sa nechce veriť, že niečo také je možné, ale logika nepustí:
ak by rodičia boli vinní, tak by nebehali po slobode,
- ak by chlapcov silou mocou nechceli nechať v anglicku, tak ich kľudne mohli dať babičke domov na Slovensko (keďže si ich niekto chce adoptovať a zrejme dobre zaplatil tak na SK ich pustiť nechcú)
- ďalší dôvod prečo si myslím, že tam nie je niečo v poriadku a SS išlo o adopciu hneď od začiatku - zakázali matke rozprávať sa s deťmi slovensky (takže ich už pripravovali na to, aby z nich boli "anglické hovoriace" deti pripravené pre tú "skvelú adopčnú rodinku"), u nás, keby ste nejakým cigánom prikázali rozprávať s deťmi slovensky, tak už by boli naši úradníci vláčení po medzinárodných súdoch, že porušujú práva menšiny, zato v UK sa kľudne môžu porušovať práva cudzích štátnych príslušníkov a nikto nič nezmôže.
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Samozrejme, ze s tym narodom nie je nieco v poriadku. Ked sme my po prvy raz chceli kupit material z Velkej Britanie, tak nam odpisali, ze ich material je velmi kvalitny a drahy, a ze nepredpokladaju, ze by sme na Slovensku vedeli vyuzit jeho vlastnosti. Treba k tomu nejaky komentar?

Snad iba to, ze som si zahryzol do jazyka a nenapisal som im fuck you ale zdorily e-mail, a nakoniec sme od nich naozaj odoberali. Neskor sa ukazalo, ze maju problemy s kvalitou (napriek extremne vysokej cene), a nasledne priznali, ze nase poziadavky na kvalitu nevedia splnit. (Obhajovali sa tym, ze dodavaju do celeho sveta a ze taku presnost od nich este nikto nevyzadoval). Z toho dovodu teda uz od nich neodoberame...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

http://www.sme.sk/c/6602027/pripad-b...na-piatok.html

Odporúčam v diskusii na tento článok, na strane 2 je príspevok s názvom Bol som na pojednávaní..
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak sa mi potom misomiso nadsúva otázka, či si tí Angličania nemyslia o nás, že tu žijeme ešte v zemliankach a či nás oni trošku nepodcenili a cítia, že z tohto je už medzinárodný škandál. Budú to teraz odročovať a odročovať, aby z toho nevyšli ako veľké sv.ne, kde sa vlastne prevalilo v plnej čiare, že obchodujú s deťmi.
Už samotní domáci pranierujú na internete praktiky SS. Je dosť možné, že za tie roky vychovali v Anglicku za múrmi kláštorov a internátnych škôl chladné obludy, ktoré budú pokračovať v mlátení trstenicou, znevažovaní ľudskej dôstojnosti a zakrývať najväčšie ohavnosti, ktoré si vôbec bežný smrteľník dokáže predstaviť.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať