Zavrieť

Porady

osobná asistencia

Chcela by som sa spýtať na váš názor na výdavky osobného asistenta z hľadiska DzP. Túto tému som zaradila aj do dane z príjmu, nikto mi však na ňu neodpovedal, skúsim to teda ešte tu. Richard, ospravedlňujem sa...
Môže uzavrieť osobný asistent podľa §724 občianskeho zák. príkaznú zmluvu, kde príkazca je osobným asistentom ZŤP a príkazník sa zaväzuje vykonávať pomocné administratívne činnosti pre ZŤP?
V tomto prípade by si neuplatnil paušál z výdavkov, ale skúutočne vynaložené prostriedky - t.j. za služby vykonané na zákl. príkaznej zmluvy.
Je to takto priechodné? Umožňuje niečo podobné zákon?
Ďakujem za všetky odpovede
Usporiadat
Dana 22 Dana 22

Dana 22 je offline (nepripojený) Dana 22

ZŤPO-Sclerosis multiplex
Novela zákona č. 447/2008 Z.z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu......, od 1. júla 2011 prináša zmeny v OA.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
Aké zmeny v uvedenej novele zákone môžeme očakávať?<o:p></o:p>
- § 22 a § 23 Osobná asistencia<o:p></o:p>
- zruší sa vo výkazoch vypisovanie činností, uvedie sa len počet odpracovaných hodín,<o:p></o:p>
- zvýši sa hranica príjmu z 3 – násobku na 4 – násobok ŽM, <o:p></o:p>
- zvýhodnia sa rodinní príslušníci pri výkone OA, najmä v prípade FOsŤZP aj s priznaným nižším ročným počtom hodín OA budú môcť vykonávať až 1 460 hodín ročne /v § 22 ods. 5 ruší sa podmienka ročného rozsahu 3650 hodín/, ALE môžu vykonávať len činnosti podľa prílohy č. 4 vymedzené zákonom v § 22 ods. 5,<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Majka Pozri príspevok
prajem pekny den,
chcela by som sa informovat, co vyplyva z povinnosti ked invalidny dochodca robi osob.asistenciu inej ZTP na zaklade zmluvy? dakujem velmi pekne.
tomu teda nerozumiem....myslis, ze ake ukony ma vykonavat?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

alaya1 Pozri príspevok
tomu teda nerozumiem....myslis, ze ake ukony ma vykonavat?
ospravedlnujem sa upravim ten prispevok
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať