Zavrieť

Porady

Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie

Potrebovala by som vysvetliť ako je to s daňovou povinnosťou pre spoločenstvo vlastníkov ktoré prenajíma nebytové priestory, ale dosahuje zisk menší ako 300 000Sk. Bývalá predsedníčka spoločenstva po zaregistrovaní spoločenstva automaticky zaregistrovala SVB na daňový úrad. Firma ktorá pre nás robí správu, inak veľmi problematicky a nekvalitne, tvrdí že treba podať daňové priznanie, lebo máme DIČo. Daňové si pochopiteľne fakturuje zvlášť, aj keď podľa mňa je to v zmluve. Ovšem je tam že má "zabezpečiť" prípadné daňové priznanie, čo pre nich znamená zadať účtovníčke a dať si zvlášť zaplatiť. Dopredu ďakujem, už raz ste mi dosť pomohli. Dokonca začínam mať pocit, že naozaj je lepšie spravovať to sama, ako všetko zisťovať, obehať a potom ísť zaplatiť "správcu". Alena
Usporiadat
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

k tomu danovemu priznaniu pre SVB...ktore riadky vyplnate v DP PO??? my mame prijmy len oslobodene a neviem ake riadky mam vyplnit, alebo mam odovzdat len prazdne priznanie s vyplnenou prvou a poslednou stranou?????
dakujeeeeeem za odpovede....
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

poradi mi niekto?? prosim
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja účtujem spoločenstvo garáži a do daňového priznania som dala na r. 100 rozdiel príjmov a výdavkov (účtujem v JU). Výdavky, ktoré nie sú daňovými výdavkami mám na r. 130 a nedaňové príjmy na r. 230. Všetko toto mám zo stránky daň. riaditeľstva www.drsr.sk, kde je podrobne rozpísané ako sa má priznanie vyplňať a presne ktoré riadky treba vyplniť. Doporučujem si to preštudovať, je to super spracované, aspoň mne osobne to veľmi pomohlo.
Katka
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

kde to tam najdem??? na tej www.drsr.sk???? neprilepis sem link???
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

myslim konkretny link kde na tej stranke danoveho riaditelstva si najdem podrobne informacie....
dakujeeeeeeeeeem
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

tu danovu a uctovnu problematiku svb som nasla...ale nikde tam nevidim ktore riadky treba vyplnit....asi som slepaaaa...))))
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

uz som to naslaaaaaaaa.....super
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Skúsim ten link ak nie pre Teba tak pre ostatných:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/spol_byt.doc
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ahoj,
chcem sa opytat ci je spravne ak danove priznanie SVB ktore ma iba prijmy zo zalohovych platieb najomnikov a uroky v banke ma vypisanu iba prednu stranu danoveho priznania s udajmi a potom iba na predposlednej strane vysku zrazenej dane za dohodarov (upratovacku a spravkynu spolocenstva) ?
SVB neuvadza tak ako ine neziskovky aj tie prijmy, hoci su oslobodene do prislusneho riadku na oslobodene prijmy ?

Dakujem,
0 0
Platon Platon

Platon je offline (nepripojený) Platon

victoria Pozri príspevok
Ahoj,
chcem sa opytat ci je spravne ak danove priznanie SVB ktore ma iba prijmy zo zalohovych platieb najomnikov a uroky v banke ma vypisanu iba prednu stranu danoveho priznania s udajmi a potom iba na predposlednej strane vysku zrazenej dane za dohodarov (upratovacku a spravkynu spolocenstva) ?
SVB neuvadza tak ako ine neziskovky aj tie prijmy, hoci su oslobodene do prislusneho riadku na oslobodene prijmy ?

Dakujem,

Dobrý deň,

Sorry ale je nutné podať potom daňové priznanie, keď zdanovateľné príjmy nie sú, ja som bol minulý týždeň na DÚ a moju otázku, či treba dať DP povedali, že bude to vedieť účtovník, ale pravdepodobne nie, ale za tento rok už bude treba o rok, už to bude povinnosť, tak ako to je?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Myslím, že na túto tému sme už v niektorých príspevkoch písali, ja napíšem len to, čo mne bolo povedané na DÚ a ako to robím už 2 rok.
Treba rozlíšiť, ktoré príjmy podliehajú dani. Oslobodené sú napríklad príjmy za služby (tzv. zálohové platby) a príjmy do FO od vlastníkov okrem príjmu z nájmu, ktorý je treba odvádzať zrážkovou daňou. Ja do daňového priznania dávam len príjmy a výdavky za správu, z ktorej vyplácame dohody členom spoločenstva.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Na stránke www.drsr.sk je návod na vyplňovanie DP pre SVB. Už to tu niekde bolo spomínané. Existujú totiž 2 spôsoby uvedenia príjmov. V tých pokynoch je to vysvetlené.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Dakujem, pohladam.
0 0
ddsliace ddsliace

ddsliace je offline (nepripojený) ddsliace

SVB predalo časť nebytového priestoru cca za 15 000,- Sk, musí z toho predaja zaplatiť daň?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Áno, je to zisk.
0 0
Polis Polis

Polis je offline (nepripojený) Polis

Tak ja som z toho blázon. Naše spoločenstvo je registrované 5 rokov a nemáme pridelené DIČ. Požiadal som iba o IČO a to máme. ĎIČ nikto nikdy nechcel. Aj keď som ministerstvo žiadal o dotáciu. Máme podpísanú mandátnu zmluvu so správcom. Ten nám robí vyučtovanie a my si riešime sami FO a platby za služby. Nemáme ziadne príjmy s prenájmu ani iné príjmy. Kotolníka v našej kotolni platí správca. Takže neviem....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak v tom prípade nemusíš mať DIČ keď nikoho neplatíte cez dohody... Ani my nemáme DIČ. Som ho minulý rok odovzdávala.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

D A Ň O V É P R I Z N A N I E ZA SVB,

podať, podať a ešte raz podať

a bez ďalších zbytočných otázok, prosím.

Riziká za nepodanie DP si nesiete sami.

aj v prípade, že Daňový úrad ho odmietne prevziať, tak ho tam jednoducho nechajte.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

slavica Pozri príspevok
Ziadala som, aby mi potvrdili, že ho nechcu- ale to samozrejme, že nie...pozerali na mna ako puky... Tak som im ho tam doslova nanutila, lebo na danovom Vam poradit nevedia, ale penále pod stotisícovými pokutami to im ide najlepšie v našom užasnom prezákonovanom štate. Minuly rok ho chceli, teraz nie, na buduci čo??? Mne je z toho fakt na
Áno Peton súhlasím ... toto som tu písala pred rokom...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

peton Pozri príspevok
D A Ň O V É P R I Z N A N I E ZA SVB,

podať, podať a ešte raz podať

a bez ďalších zbytočných otázok, prosím.

Riziká za nepodanie DP si nesiete sami.

aj v prípade, že Daňový úrad ho odmietne prevziať, tak ho tam jednoducho nechajte.
Jasné keď aj nulové ale podať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať