Zavrieť

Porady

kolaudácia

Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Akým dátumom mám zaradiť budovu do majetku firmy: je to deň kolaudačného rozhodnutia alebo dňom zápisu do katastra?
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ešte jedna otázočka. Počas roka 2007 sa robili dokončovacie práce po kolaudácii budovy- stierkovanie fasády. Tieto výdaje presiahli sumu 30.000,00 mám to považovať za technické zhodnotenie budovy?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

prosím, chcem to uzavrieť
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ja by som to za TZ celkom určite považovala. Nebola to oprava, lebo sa nemalo čo znehodnotiť, prípadne opotrebovať, keď to ešte nebolo dobudované.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

O.K:ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zaradiť budovu do majetku môžeš až po zavkladovaní do katastra. Kolaudácia ešte neznamená, že už je v katastry stavba zapísaná. A do doby zaradenia všetky výdavky na dokončovacie práce sú súčasťou obstarávacej ceny.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
smith Pozri príspevok
Zaradiť budovu do majetku môžeš až po zavkladovaní do katastra. Kolaudácia ešte neznamená, že už je v katastry stavba zapísaná. A do doby zaradenia všetky výdavky na dokončovacie práce sú súčasťou obstarávacej ceny.
Ja som jej odpovedala vzhľadom k informáciam predchádzajúcim, že sa jedná o TZ najmä preto, že budova má kolaudačné rozhodnutie, je zapísaná a bola už zaradená. Ak by to tak nebolo, jednalo by sa o obstaranie do času zaradenia.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ninna Pozri príspevok
poprosila by som o odpoveď na moju poslednú otázku.Skolaudovaná budova 1/2007 je už zapísaná na katastri od r.2005 ako rozostavaná stavba. Môžem za rok 2007 uplatniť odpis?
otázka bola najprv či môžem uplatniť odpis - s andrejom rv sme to uzavreli - áno
a preto moja ďalšia otázka ohľadom TZ budovy - stierkovanie
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Znamená to, že pokiaľ nemám nehnuteľnosť skolaudovanú, nemôžem odpisovať? Jedná sa o budovu, ktorú mala fyzická osoba vo vlastníctve na základe kúpnej zmluvy a po založení podnikania, vložila túto budovu do majetku. Budova je v rekonštrukcii, takže nie je ešte skolaudovaná. Odpisujem až po skolaudovaní? Ďakujem.
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Aj ja mam jednu otazku.
Rekonstrukcia prenajatej budovy, o vysku ktorej sa nezvysuje najomne. Kedy zacat odpisovat? Ked bude kolaudacia?
Dakujem.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

eop Pozri príspevok
Znamená to, že pokiaľ nemám nehnuteľnosť skolaudovanú, nemôžem odpisovať? Jedná sa o budovu, ktorú mala fyzická osoba vo vlastníctve na základe kúpnej zmluvy a po založení podnikania, vložila túto budovu do majetku. Budova je v rekonštrukcii, takže nie je ešte skolaudovaná. Odpisujem až po skolaudovaní? Ďakujem.
Opäť v zlej téme, keď nikto neodpovie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
eop Pozri príspevok
Znamená to, že pokiaľ nemám nehnuteľnosť skolaudovanú, nemôžem odpisovať? Jedná sa o budovu, ktorú mala fyzická osoba vo vlastníctve na základe kúpnej zmluvy a po založení podnikania, vložila túto budovu do majetku. Budova je v rekonštrukcii, takže nie je ešte skolaudovaná. Odpisujem až po skolaudovaní? Ďakujem.
Pod založením podnikania mám rozumieť szčo - živnostníka, alebo založenie sro? Ak szčo, tak nemohol sám so sebou podpsovať kúpnu zmluvu. Pri sro áno.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Majiteľ s r.o. prenajal budovu,kde zamontoval pílu a samozrejme musel tú budovu aj prestavať.V zmluve je napísané,že odpis si bude uplatňovať nájomca.Prevádzka však nie je celkom dokončená-zkolaudovaná,ale už sa v nej pracuje.Učtovala som to všetko na 042,no mohla by som to zaradiť a uplatniť odpis v roku 2008,veľmi by to pomohlo.Poradíte? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať