Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - práca v Anglicku

Prosím súrne o pomoc. Potrebujem urýchlene urobiť daňové priznanie pre osobu, ktorá pracovala v roku 2005 na Slovensku aj v Anglicku.
Príjem z Anglicka sa preráta kurzom NBS a daňové priznanie sa robí približne tak ako keď niekto pracuje v Čechách. Alebo je tam nejaký rozdiel. Aký? Ďakujem
Usporiadat
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

tonkat Pozri príspevok
Študent má iba potvrdenie o prijme z Anglicka P45 a ešte výplatné pásky. Má doložiť tie vyplatné pásky, keďže na P45 je uvedený len hrubý príjem a zaplatená daň? Vy tu spomínate že treba potvrdenie P60. čo je potom P45? Ďakujem.

Minulý týždeň som odovzdala daňové priznanie - manžel pracuje v Anglicku. Doložila som len kópie výplatných lístkov - stačilo.ani som ich nemusela dať overiť, lebo boli v AJ.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Príklad na vyplnenie daňového priznania s vyňatím príjmov.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Uvažujem správne? pri príjme zo zahraničia konkrétne Veľká Británia, doklad o príjme nemusí byť, keď ho tá dotyčná osoba ešte nemá a zdaňovacie obdobie u nich je od apríla do konca marca. Teda na daňovom úrade mi zoberú aj DP bez príloh? Chystám sa tam zajtra. tak hľadám oporu v zákone. Iné príjmy ani nemal a nepožiadal o odklad DP.

§ 45
Zamedzenie dvojitého zdanenia

(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pri inom zdaňovacom období aké je v SR sa zvykne uviesť príjem z poslednej výplatnej pásky(VP) k 31.12. Na VP sú uvedené údaje nielen za posledné obdobie(napr.týždeň), ale aj celkové. Ak daňovník poberal príjem napr. aj pred 1.4.06(čo je začiatok zdaň. obdobia v SKVBaSI), príjmy sa sčítajú od 1.1.06 do 31.12.06 K DP sa priloží VP k 31.12., prípadne aj posledná VP zo zdaň. obdobia 1.4.05 - 31.3.06.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Okej, chápem, ale čo keď ju nemá ? Zapatrošil to niekde a len si nasčítal svoje príjmy
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mal požiadať o odklad na podanie DP, počkať na potvrdenie o príjme a napr. %-ne rozdeliť príjmy na r. 2005 a 2006.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Marína Pozri príspevok
Mal požiadať o odklad na podanie DP, počkať na potvrdenie o príjme a napr. %-ne rozdeliť príjmy na r. 2005 a 2006.
Okej rozumiem, mal požiadať o doklad ale nepožiadal, potrebujem to teraz doriešiť tak aby nebol pokutovaný zo strany DÚ. Teda musí podať Dp do 31.3.07. Ale môžem apelovať na nich tým paragr.45 odsek 2? Teda ak mi to nebudú chcieť prebrať bez príloch na daňovom úrade?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Blondy, zavolaj jeho správcu dane a s ním sa dohodni.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Prosím Vás, poraďte mi ako mám vyplniť DP typ A pre daňovníka, ktorý v roku 2008 bol do 30.06.2008 nezamestnaný a druhý polrok pracoval v Anglicku. Potrebuje doložiť nejaké čestné prehlásenie? Nezdanit. čiastka sa uvádza v DP? Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Beatrice Pozri príspevok
Prosím Vás, poraďte mi ako mám vyplniť DP typ A pre daňovníka, ktorý v roku 2008 bol do 30.06.2008 nezamestnaný a druhý polrok pracoval v Anglicku. Potrebuje doložiť nejaké čestné prehlásenie? Nezdanit. čiastka sa uvádza v DP? Ďakujem
Do DP zahrňaš iba príjem z Anglicka, nepotrebuješ čestné prehlásenie, uplatňuješ celoročnú nezd.časť základu dane. Do osobitných záznamov daňovníka môžeš uviesť obdobie, v ktorom bol nezamestnaný.
0 0
Beatrice Beatrice

Beatrice je offline (nepripojený) Beatrice

Ďakujem pekne
0 0
stan013 stan013

stan013 je offline (nepripojený) stan013

lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac
Dobrý deň,

VEĽMI by som vám bol vďačný za váš názor;

Ak som držiteľom slovenského ŽL, ale všetky príjmy budem mať z územia iného štátu - ČR (takže podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia mám daňový domicil v ČR - všetky príjmy z ČR, stály byt, stredisko záujmov, všetko v ČR......), tak som povinný podať DP aj na SK, resp. - budem na SK dodaňovať (v ČR sú výhodnejšie podmienky pre ŽL, ako na SK)?

Príjemný zvyšok dňa,

Stan
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

veronikasad Pozri príspevok
Do osobitných záznamov daňovníka môžeš uviesť obdobie, v ktorom bol nezamestnaný.
-Ak poberala aj medzi tým dávky nezamestnanosti - tie sa tam nikde neuvádzajú?
- Príjem z Anglicka sa uvedie v DP A len na r. 46 alebo riešim aj r. 49-53 ???
Ďakujem
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Maxinka Pozri príspevok
-Ak poberala aj medzi tým dávky nezamestnanosti - tie sa tam nikde neuvádzajú?
- Príjem z Anglicka sa uvedie v DP A len na r. 46 alebo riešim aj r. 49-53 ???
Ďakujem
Prosííííím
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Nejakú pomoc by som aj ja potreboval.2 osoby pracovali vlani v Holandsku.Jeden mal vyplatené za 12 mesdiacov9000 € druhý za 5 mesiacov 1500€.Na takúto dobu majú potvrdenie od zamestnavateľa,ktorý sidli na Slovensku.Lenže nerozumiem,prečo je to potvrdenie písané po holandky?take vyrazy ako:Loon voor LH-to by mala byť hrabá mzda.Ani jeden nemá zrazenú žiadnu daň-podľa potvrdení.Ako na to?
Dodatok/k hol potvrdeniu:zasielame potvrdenieo zrazených daniach v Holansku za rok 2010.A ine info nič.Žeby Verekemde arbeidskorting bola zrazená daň?Aj to je len 1x na 36€/
Naposledy upravil Theo : 14.03.11 at 13:49
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Všetkých skúsených poraďákov v tejto téme veeeeeľmi potrebujem a poprosím o pomoc. Do 30.6.2011 musím podať daňové priznanie. Profesionálny hráč-futbalista. Príjem z Anglicka za I. polrok, ale mám len tri výpatné pásky a peniaze na účte za ďalšie tri mesiace , ale to je už čistý príjem. Veľká británia príjem zo závislej činnosti-vyňatie, umelci a športovci zápočet. Ćo s tým , na výpaltných páskach sú zrazené odvody a daň- to by som povaažovala za príjem zo závislej činnosti-vyňatie. Je športovec a tým pádom treba urobiť zápočet? Ďalej príjem na Slovenku- Hráčska zmluva, odvody si platil sám, zdaním § 6 ods.2 písm.b - 40 % paušálne výdavky + odvody. DIČ nemá , podám DP pod rodným číslom. Následky bude znášať.A ešte príjem z Iránu- žiadny doklad, len vložené preniaze v prepočte na účet v Slovensku už v € - neriešim, túto sumu, čo je na účte vysporiadam metódou vyňatia.
Naposledy upravil Katarina : 23.06.11 at 11:00
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Po preštudovaní kopy materiálov sa prikláňam k názoru, že príjem z Anglicka - príjem športovca - bude zápočet dane. Ale ako sa dopracujem k hrubej mzde, odvodom a zrazenej dani za mes. apríl-jún, keď poznám iba čistú mzdu.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

  • Dobrý deň, študujem celý deň daňové priznanie "A" zamestnanca v SR a Írsku. Nemám presne zistené, či sa jedná o Severné Írsko alebo Írsko, ale ak sa budem mýliť, poraďte prosím:
  • takže ak som v r. 2010 bola na prac. zmluvu zamestnaná v Anglicku aj na Slovensku, dávam "A" DP a môžem si vybrať medzi metodou zápočtu a vyňatia príjmu z Anglicka
  • vybrala som si vyňatie príjmu tak, že na r. v DP č.32 píšem súčet príjmu na slovensku aj v anglicku, na r. 33a píšem súčet zrazeného poistného na slovensku aj v anglicku, na r. 46 píšem rozdiel hrubého príjmu v anglicku a tam zaplateného poistného, potom mi vyjde preplatok na dani, ktorá bola zrazená z miezd u slovenského zamestnávateľa. Uplatnila som si aj daňový bonus na syna narodeného 1.5.2010.
  • Pekne ďakujem za odobrenie.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Katarina Pozri príspevok
Po preštudovaní kopy materiálov sa prikláňam k názoru, že príjem z Anglicka - príjem športovca - bude zápočet dane. Ale ako sa dopracujem k hrubej mzde, odvodom a zrazenej dani za mes. apríl-jún, keď poznám iba čistú mzdu.

Katka, ak ti to nevadí, ako to dopadlo s DP športovca.
Ď.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

JDM Pozri príspevok
  • Dobrý deň, študujem celý deň daňové priznanie "A" zamestnanca v SR a Írsku. Nemám presne zistené, či sa jedná o Severné Írsko alebo Írsko, ale ak sa budem mýliť, poraďte prosím:
  • takže ak som v r. 2010 bola na prac. zmluvu zamestnaná v Anglicku aj na Slovensku, dávam "A" DP a môžem si vybrať medzi metodou zápočtu a vyňatia príjmu z Anglicka
  • vybrala som si vyňatie príjmu tak, že na r. v DP č.32 píšem súčet príjmu na slovensku aj v anglicku, na r. 33a píšem súčet zrazeného poistného na slovensku aj v anglicku, na r. 46 píšem rozdiel hrubého príjmu v anglicku a tam zaplateného poistného, potom mi vyjde preplatok na dani, ktorá bola zrazená z miezd u slovenského zamestnávateľa. Uplatnila som si aj daňový bonus na syna narodeného 1.5.2010.
  • Pekne ďakujem za odobrenie.
nikto sa nenájde na odobrenie? ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať