Zavrieť

Porady

zriadenie prevadzky kadernictva v rodinnom dome

ahojte potreboval by som poradit? manzelka si chce zriadit kadernictvo v rodinnom dome.mozme uzivat elektrinu a teplo z domu alebo musi mat salon vlastne kurenie a elektricku hodinu?vodu mame zo studne aj tu musim upravovat?pripadne kde sa mam ist informovat?dakujem
Naposledy upravil stevo19862 : 24.09.13 at 09:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Odpoviem Ti veľmi jednoducho, ak nemáš vodu z vodovodu a zmluvu s vodárňami, ani to neskúšaj. Možno iba vtedy, ak v obci nie je vodovod. Toľko potvrdení, čo budeš musieť mať, si nevieš ani predstaviť. . A to nehovorím o samotnej prevádzke, dobre si prečítaj, čo musí byť v takomto zariadení. Miestnosť na odkladanie použitej bielizne, WC s umyvadlom osobitne pre manželku a osobitne pre klientov, sklady, samostatné odkladacie priestory na metly a čistiace potreby, zmluvu, kde budeš dávať odpad.... Treba vyňať podnikateľské priestory z bytového fondu (žiadosť sa dáva na obecný úrad). Následne revízie všetkého možného od elektriny, plynu.... Najlepšie spravíš, ak si zájdeš na najbližšie pracovisko hygieny, budeš mať so sebou náčrt priestorov s rozmermi a rozvodmi. Tam Ti rovno povedia, čo a ako. To sa Ti ešte len pretočia penenky. Poviem Ti, budeš mať čo robiť, a ak ten urputný boj s úradníkmi nevzdáš v priebehu vybavovania a úspešne ho dobojuješ, želám v podnikaní veľa úspechov. A do vybavovania pevné nervy.

    http://www.uvzsr.sk/docs/leg/554_200...udske_telo.pdf
    Naposledy upravil účtovník 007 : 24.09.13 at 10:01
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    stevo19862 ahoj ja viem ze to nebude lahke ale ja potrebujem cloveka ktory mi poradi zo vsetkym ako mam postupovat krok za krokom od A po Z viem ze to z uradnikmi nieje vobec lahke. v SR je kopa kadernictiev zvladnu iny zvladnem aj ja.dakujem ti za radu na buduci tyzden zajdem na hygienu a dam vediet ako som dopadol! :-)
    účtovník 007 Števo, ako pokračuješ?
    stevo19862 ahoj teraz akurat odisiel projektant ktory mi dqal ponuku na technicke spracovanie priestorov ktore musim vynat na stavebnom urade,musim urobit zmenu uzivania casti stavby z obytnich priestoov na podnikatelske priestory zatial to vyzera ok na ruvz som bol a oni problem pri vode zo studne nevidia a v obci je voda aj obecna ale staci im priniest rozbor vody takze voda bude taka ako z vodovodu :-) a este potrebujem vyjadrenie od hasicov ale toho sa nemam bat to ze mi naprojektuju a len odnesiem ziadost aj s projektom a energie mozem met tiez svoje (zo svojho domu) tak si dam asi len elektrinu. potom dam vediet akom pokracujem :-)
    stevo19862 kadernictvo uz mame otvorene od oktobra 2014 roka trocha sa nam to natiahlo ale podarilo sa na hygiene im staci rozbor vody zo studne elektrinu a teplo mam z domu netreba mat zvlast hodinu zvladli sme to ale teraz mi v hlave vrta solarium tak uvidime jedno pekne rano sa zubudim a pojdem za tym :-)
      zbaliť

    zriadenie prevadzky kadernictva v rodinnom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.