Zavrieť

Porady

Oznámenie na DÚ o zrážkovej dani

Chcela by som sa spýtať, aký je termín na podanie oznámenia o zrážkovej dani na DÚ - po spracovaní každej dohody alebo po skončení mesiaca, alebo stačí ako prehľad - kvartálne?
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
evina
Ja práve strach nemám Áno o ten...
Neopri sa o zákon, ten patrí len lajdákom. Opri sa Ty o Poradu, tá len zdvihne Ti náladu.


Alebo Delisa?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pepa
Ja to mám už za sebou - pre istotu
..... lebo som nevedela že to netreba
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Zas mrník Ešte že tu Andrej upratuje
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pikoška na záver, ja som oznámenie za 12 mesiac poslala, lebo som v tom čase nemala prečítanú novelu zákona....

Ale podľa platného zákona za daň odvedenú na DÚ v januári, bez ohľadu na to, že s týkala roka 2006, ale odviedla sa v čase platnosti nového zákona som presvedčená, že nebolo potrebné.

Ak áno, tak sa na túto robotu už vykašlem...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Denda
Zas mrník Ešte že tu Andrej upratuje
Ale zdvihli sme si náladu...ako za starých čias i problém vyriešili
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
evina
Pikoška na záver, ja som oznámenie za 12 mesiac poslala, lebo som v tom čase nemala prečítanú novelu zákona....

Ale podľa platného zákona za daň odvedenú na DÚ v januári, bez ohľadu na to, že s týkala roka 2006, ale odviedla sa v čase platnosti nového zákona som presvedčená, že nebolo potrebné.

Ak áno, tak sa na túto robotu už vykašlem...
Aj ja, aj ja..ale novelu som už čítala, ale na DU povedali, že dobre berú, berú../asik ešte nečítali/...istota je guľomet
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Mne sa na týchto debatách páči, že niekedy ani nemusíme problém vyriešiť. Určite sa však vyjasní. Aj v problematike aj na Porade
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Denda
Zas mrník Ešte že tu Andrej upratuje
Zatiaľ neupratujem. Musel by som tému uzamknúť a to by bola veľká škoda
keď ste sa tak krásne "rozbehli" s analýzou súčasného stavu legislatívy.

Preto zatiaľ len "zírám". Takto A potom, keď si oči vyočím, budem "zírať" takto

No a ešte jeden skromný príspevok do tejto plodnej diskusie:

Ešte nikomu z Vás na žiadnom školení k niektorej novele zákona (o dani z príjmov / zdravotnom poistení / sociánom poistení a pod.) nepovedali, že nech nekladiete lektorovi otázky k výkladu znenia zákona, na ktoré lektor nevie odpovedať?

Lektora si podľa potreby nahraďte správkyňou alebo správcom dane alebo milou tetuškou za okienkom v miestne príslušnej pobočke vašej obľúbenej zdravotnej (sociálnej) poisťovne.

A nepovedali ani nikomu z vás, že vraj tento problém "ľavou zadnou" vyriešia programátori a vy si len vytlačíte vyplnené tlačivká?

NIE?

Tak vedzte, že takýto nezabudnuteľný zážitok som už absolvoval. Našťastie som bol vtedy mimoriadne dobre naladený. Inak by ste na mňa mohli teraz iba spomínať ...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Jana Acsová
Mne sa na týchto debatách páči, že niekedy ani nemusíme problém vyriešiť. Určite sa však vyjasní. Aj v problematike aj na Porade
Jani a mne sa ešte páči aj to, že už sa nerozčuľujem, ale smejem aj na DU, dúfam, že sa nedosmejem.
Naposledy upravil ALDA : 31.01.07 at 16:39
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
endrju
Našťastie som bol vtedy mimoriadne dobre naladený. Inak by ste na mňa mohli teraz iba spomínať ...
Alebo by s láskou spomínali na toho,kto Ti to povedal.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
A nepovedali ani nikomu z vás, že vraj tento problém "ľavou zadnou" vyriešia programátori a vy si len vytlačíte vyplnené tlačivká?

NIE?

Andrejko, dovoľ, kto mi to má povedať, šak ja to beriem za tútovku..a načo potom tí programátori sú hááá a tie tlačivá jasné, že vyplnené
/dúfam, že nespím, je to realita/
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Melnick
Alebo by s láskou spomínali na toho,kto Ti to povedal.
Má to jeden háčik.

V takom prípade by ste ale museli pre mňa vybaviť prípojku na Poradu z "rekreačného" zariadenia bližšie nedefinovanej "cenovej" skupiny nachádzajúceho sa v Ilave alebo Leopoldove.
Prechodný pobyt v takom zariadení by mi bol asi "naordinovaný" na dosť dlhý čas
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja sa ešte trochu vážne vrátim k zadanej téme.
Keď Oznámenie o zrážkovej dani v 1/2007 (z DOVP napr. za 12/2006) mi prevzal DU v 1/2007, podľa druhého názoru zrážku tej dane vlastne duplicitne uvediem aj do Štvrťročného prehľadu za I.Q.2007 - nevznikne náhodou problém s tým, že mi DU nahrá duplicitne predpis dane ?
Ak sa všetko ujasní ohľadne tlačív a ich vyplnenia(napr. koncom 2-3/2007), nemala by som žiadať o storno Oznámenia o zrážkovej dani ?
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Údajne DÚ v súčasnej dobe posielajú oznámenia, že Oznámenie, ktoré sme podali za 12 mesiac nie je už v zmysle zákona správne, a upozorňujú, že to treba podať formou prehľadu v riadnom termíne na podanie prehľadov za 1.Q.
Čiže prehľad bude o 1-3 mesiaci preddavkovej dane a o 12-2 mesiaci zrážkovej dane. Len aby to softvéristi dobre zapracovali
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janca
Ja sa ešte trochu vážne vrátim k zadanej téme.
Keď Oznámenie o zrážkovej dani v 1/2007 (z DOVP napr. za 12/2006) mi prevzal DU v 1/2007, podľa druhého názoru zrážku tej dane vlastne duplicitne uvediem aj do Štvrťročného prehľadu za I.Q.2007 - nevznikne náhodou problém s tým, že mi DU nahrá duplicitne predpis dane ?
Ak sa všetko ujasní ohľadne tlačív a ich vyplnenia(napr. koncom 2-3/2007), nemala by som žiadať o storno Oznámenia o zrážkovej dani ?
DÚ ich jednoducho podľa m§a nebude brať do úvahy /oznámenia podľa starého znenia/...Sami vedia najlepšie, že čo bolo okolo toho...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Bavi
Takže dátum - vypracoval za januárovú dohodu má byť až marcový???
Nepáči sa mi to tlačivo
či už sa ti tlačivo páči alebo nepáči budeš ho musieť vyplňovať ja som ho ešte nevidela
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

evina
Môžu, ale neprijmem...opriem sa o zákon
Sa nesmieš veľmi opierať, lebo sa Ti zlomí
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

M3G
Sa nesmieš veľmi opierať, lebo sa Ti zlomí
Nezmlomí...§§ sú pre mňa oblúbené, ve´d stále sa mi pletú do slov aj miesto ň...
0 0
sobubo sobubo

sobubo je offline (nepripojený) sobubo

Včera mi volala tetuška z daňového , že zrážkovú daň za 12/2006 zrazenú v 01/2007 som už nemal oznamovať, ale ju mám zahrnúť do Prehľadu za 1Q/2007. Tiež mi tvrdila, že daňový bonus sa bude po novom odpočítavať aj zo zrážkovej dane.
Neviete niekto o tom niečo?
Tiež neviem, čo s konštantnými symbolmi. Mám to deliť, alebo to posielať spolu pod 1144?
Zase je tu klasický chaos na začiatku roku, kedy nikto nič nevie a po pol roku to začnú kontrolovať a penalizovať, či sme z krištálovej gule vyčítali správny postup.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sobubo
Včera mi volala tetuška z daňového , že zrážkovú daň za 12/2006 zrazenú v 01/2007 som už nemal oznamovať, ale ju mám zahrnúť do Prehľadu za 1Q/2007. Tiež mi tvrdila, že daňový bonus sa bude po novom odpočítavať aj zo zrážkovej dane.
Neviete niekto o tom niečo?
Tiež neviem, čo s konštantnými symbolmi. Mám to deliť, alebo to posielať spolu pod 1144?
Zase je tu klasický chaos na začiatku roku, kedy nikto nič nevie a po pol roku to začnú kontrolovať a penalizovať, či sme z krištálovej gule vyčítali správny postup.
No niečo o tom vieme a už sme o tom popísali aj tu na POrade napr.v tomto príspevku ...
P.s. tetuška na DÚ má pravdu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať