Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peggynka
lujza.j
Uz idu mraky....ale hic je riadny
Vám tam sľubujú aj krúpy,kde máš avto?
Nestras....v garazi,ale chcem ist do At nakupit.....ci idem dom aby bolo aj tam v garazi?!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Paľko, nárečie! Neboj sa, ja viem, že von - smer, vonku - miesto.
Niektorí tu radi opravujú i či y, ale ešte som nevidela, aby napomenuli tých notorických, ktorí zabúdajú na pravidlo, že za za bodkou a čiarkou nasleduje medzera. Jedna.
Naposledy upravil kukučka : 21.07.14 at 13:25
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Paľko, nárečie! Neboj sa, ja viem, že von - smer, vonku - miesto.
Niektorí tu radi opravujú i či y, ale ešte som nevidela, aby napomenuli tých notorických, ktorí zabúdajú na pravidlo, že za za bodkou a čiarkou nasleduje medzera. Jedna.

Zagágam ???
Nezabúdaj/me/te , že Pravidlá slovenského pravopisu a Pravidlá strojopisu nie sú jedno a to isté .
Pravopis sa učí/ každý a Strojopis nie .
Vysvetli mi ale jedno . To ako dodržíš tú medzeru ( jednu ) pri klasickom písaní - perom ?
...a nie je jedno , že či je alebo nie je medzera ?
Vždy sa dá skôr prežiť , prehliadnuť takáto chyba , ako nejaká iná - pravopisná ...
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
Peggynka
lujza.j
Uz idu mraky....ale hic je riadny
Vám tam sľubujú aj krúpy,kde máš avto?
Nestras....v garazi,ale chcem ist do At nakupit.....ci idem dom aby bolo aj tam v garazi?!
a nezabudni limetky
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Pozoruhodné, ako sa dá na Slovensku každá konina odôvodniť. A ja, že odkiaľ to tí politici majú... sú predsa z ľudu.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Excise Duty
Pozoruhodné, ako sa dá na Slovensku každá konina odôvodniť. A ja, že odkiaľ to tí politici majú...
Nie je problem, ze odovodnia, ale ze tomu ini a dokonca aj oni sami uveria.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
pavol54
Peggynka
alaya1
SHMÚ varuje: Pripravte sa na horúčavy aj búrky!

http://www.cas.sk/clanok/287986/shmu...campaign=cross
Niektorým bolo horúco už včera...http://www.cas.sk/parkovisko
Toľko škody...a určite aj nešťastných rodín (nepoistené autá...),hlavne,že sa nikomu nič nestalo.
no ja byť majiteľom poľa tak by som všetkých hnal svinským krokom určite im to nepovolil len rezignoval nad bezočivosťou a tá poistka by im bola prd platná. mne sa jeden nasáčkoval na pole sa poškľabuje ani polícia ho odtiaľ nedostane vraj to mám dať na súd v tomto momente si neprejem nič iné len iskru od kombajnu
Ja tipujem,že tam na to suché strnisko hodil nejaký dilino špaka a bolo vymaľované.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
1 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Peggynka
pavol54
Peggynka
alaya1
SHMÚ varuje: Pripravte sa na horúčavy aj búrky!

http://www.cas.sk/clanok/287986/shmu...campaign=cross
Niektorým bolo horúco už včera...http://www.cas.sk/parkovisko
Toľko škody...a určite aj nešťastných rodín (nepoistené autá...),hlavne,že sa nikomu nič nestalo.
no ja byť majiteľom poľa tak by som všetkých hnal svinským krokom určite im to nepovolil len rezignoval nad bezočivosťou a tá poistka by im bola prd platná. mne sa jeden nasáčkoval na pole sa poškľabuje ani polícia ho odtiaľ nedostane vraj to mám dať na súd v tomto momente si neprejem nič iné len iskru od kombajnu
Ja tipujem,že tam na to suché strnisko hodil nejaký dilino špaka a bolo vymaľované.
To celkom určite nebol špak. Zastať s rozpáleným výfukom na strnisku poľa, to chce odvahu, ak už chýba rozum.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
BXLmiami
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Možno tu získala základy tých svojich "rozprávok",vidím tam rovnaké prvky:
http://www.2012rok.sk/wp/celostna-me...ozi-dovolenych
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je to článok-svedectvá ľudí,ktorí sa liečili u Evy Knapcovej..........
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zaujalo ma toto " Kupované jahody z ciziny obsahují oparové viry a způsobují afty a žloutenku typu A."- v zivote som nemala afty a teraz som mala taku,, ze som skoro nemohla jest. Jahod som sa teda najedla dost.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nestastny clovek
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?
Kukučka... a o akých pravidlách vravíš ???

Ja som málokedy na vedľajšej koľaji ... šak som u ČSD nejaký rôčik fungoval .

Dám link na ten strojopis , Ty daj na ten pravopis odôvodnenie .
Lebo ja teda fakt o niečom takom spomínanom ( to špeciálne písanie čiarky , bodky a podobne ) v pravopise teda fakt neviem .

Pravidlá písomností pojednáva STN 01 6910 Pravidlá písania a úpravy písomností , kde sa píše :

výklad normy
Dokument obsahuje výklad normy pre písanie a úpravu písomností, množstvo príkladov a upozornení na najčastejšie chyby.

http://www.stuba.sk/new/docs/stu/pra...pisomnosti.pdf
Ako už zo zmeny názvu novelizovanej STN vyplýva, jej obsah je možné rozdeliť na dva veľké tematické celky. Prvý tematický celok je zameraný na pravidlá písania rôznych znamienok, značiek, skratiek, čísiel a zostáv na písacom stroji a na počítači. Obsahom druhého tematického celku sú pravidlá úpravy písomností, v rámci ktorých sú samostatné kapitoly venované formálnej úprave textového stĺpca, členeniu textu a označovaniu častí textu, úprave a obsahu adresy, formálnej úprave úradných a obchodných listov, úprave osobných listov, listov do zahraničia a listov občanov právnickým osobám.
Pri spracovaní dokumentu bol použitý časopis Slovenský Stenograf, ročník 54 a 55.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Excise Duty
Pozoruhodné, ako sa dá na Slovensku každá konina odôvodniť. A ja, že odkiaľ to tí politici majú... sú predsa z ľudu.
Ktorú si mal na mysli?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Excise Duty
Peggynka
pavol54
Peggynka
alaya1
SHMÚ varuje: Pripravte sa na horúčavy aj búrky!

http://www.cas.sk/clanok/287986/shmu...campaign=cross
Niektorým bolo horúco už včera...http://www.cas.sk/parkovisko
Toľko škody...a určite aj nešťastných rodín (nepoistené autá...),hlavne,že sa nikomu nič nestalo.
no ja byť majiteľom poľa tak by som všetkých hnal svinským krokom určite im to nepovolil len rezignoval nad bezočivosťou a tá poistka by im bola prd platná. mne sa jeden nasáčkoval na pole sa poškľabuje ani polícia ho odtiaľ nedostane vraj to mám dať na súd v tomto momente si neprejem nič iné len iskru od kombajnu
Ja tipujem,že tam na to suché strnisko hodil nejaký dilino špaka a bolo vymaľované.
To celkom určite nebol špak. Zastať s rozpáleným výfukom na strnisku poľa, to chce odvahu, ak už chýba rozum.
A akú škodu spôsobil pestovateľovi za jeden bal slamy sa platí 2€, po zapracovaní do pôdy je náhradou za maštaľný hnoj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?
...a týmto ďakujem Pani učiteľke Laufikovej a Pánovi profesorovi Žihalovi za to " týranie " ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Síce nie dnes, ale pred týždňom sa ma takí mladí taliani (mali auto s talianskou značkou) pýtali na cestu do Viedne (že ako sa vymotať z BA). Tak som im poradil. Jeden na to s vďakou vystúpil a dal mi vizitku, že keď budem v IT, tak nech ich navštívim. Zároveň povedal, že boli na módnej prehliadke a že im zostali nejaké modely (šaty, nie modelky... ). Tak mi dal takú bundu, potom ešte jednu (že každá stojí 800 EUR).

Potom mi chceli dať aj oblek, ale evidentne som videl, že mi je malý, tak som ho slušne odmietol, že je to zbytočné. Tak dali ešte bundu aj manželke (nevadí, že nevedeli jej veľkosť). Že tá bunda stojí 1200 EUR.

Keď som mal všetko v obrovskej taške v ruke, tak ma ten makarón poprosil, či by som mu nepomohol - že tie veci mi dá zadarmo, ale musí odviesť nejakú daň vo výške 300 EUR, či by som mu ju neuhradil.

Tak vtedy mi svitlo - tašku som mu pekne podal naspäť do ruky, potľapkal po pleci a povedal, nech si nájde iného "asshola" a že nech si tie "fake" veci pekne ponechá. Poprial som im peknú cestu.

Takže aj takéto podvody sa začínajú šíriť. Len aby ste vedeli, a nenaleteli.
7 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
buchač
kukučka
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?
Kukučka... a o akých pravidlách vravíš ???

Ja som málokedy na vedľajšej koľaji ... šak som u ČSD nejaký rôčik fungoval .

Dám link na ten strojopis , Ty daj na ten pravopis odôvodnenie .
Lebo ja teda fakt o niečom takom spomínanom ( to špeciálne písanie čiarky , bodky a podobne ) v pravopise teda fakt neviem .

Pravidlá písomností pojednáva STN 01 6910 Pravidlá písania a úpravy písomností , kde sa píše :

výklad normy
Dokument obsahuje výklad normy pre písanie a úpravu písomností, množstvo príkladov a upozornení na najčastejšie chyby.

http://www.stuba.sk/new/docs/stu/pra...pisomnosti.pdf
Ako už zo zmeny názvu novelizovanej STN vyplýva, jej obsah je možné rozdeliť na dva veľké tematické celky. Prvý tematický celok je zameraný na pravidlá písania rôznych znamienok, značiek, skratiek, čísiel a zostáv na písacom stroji a na počítači. Obsahom druhého tematického celku sú pravidlá úpravy písomností, v rámci ktorých sú samostatné kapitoly venované formálnej úprave textového stĺpca, členeniu textu a označovaniu častí textu, úprave a obsahu adresy, formálnej úprave úradných a obchodných listov, úprave osobných listov, listov do zahraničia a listov občanov právnickým osobám.
Pri spracovaní dokumentu bol použitý časopis Slovenský Stenograf, ročník 54 a 55.
Všetci sme sa to učili už na základnej škole a len ty tu máš akési svojské pravidlá a ešte nás budeš presviedčať o ich správnosti.
Prečítaj si pozorne STN 01 6910:2011-04 Pravidlá písania a úpravy písomností, najmä časť 1. bod 1.2 Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka.
Tam sa píše nasledovné:
Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka sa píšu tesne za príslušným slovom bez medzery. Ak je za slovom alebo na konci vety viac interpunkčných znamienok, medzera sa dáva až za posledné z nich.
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať