Zavrieť

Porady

Pozor-znova registrácia!

Je tu nový zákon o spotrebnej dani z liehu a uvádzaní liehu na trh - ide o zmenu zákona. Vsetci tí, ktorých sa to týka - teda tí, ktorí doteraz dávali hlásenia na colný úrad o stave zásob a pohybu liehu sú povinní nanovo sa zaregistrovat. Ide o zákon v zb. zákonov 278/2006 ciastka 98. Kazdy musí nanovo dat ziadost o povolenie na predaj spotrebitelského balenia liehu, kde uvedie svoje identifikacne údaje, adresu umiestnenia prevadzkarne, identifikacne cislo pre DPH, ak bolo pridelené, a DIC. Ako prílohy k ziadosti sú výpis z obchodného registra alebo zivnostenského úradu nie starsí ako 30 dní alebo jeho osvedcená kópia, zoznam dodávatelov spotrebitelského balenia s uvedením ich identifikacných údajov, zoznam odberatelov spotrebitelského balenia, ktorými sú konecný spotrebitelia, výpis z registra trestov ziadatela alebo jeho zodpovedného zástupcu, ak je ziadatelom fyzická osoba a ak je ziadatelom právnická osoba, výpis z registra zodpovedného zástupcu a fyzických osôb, ktoré sú clenmi riadiacich orgánov. Výpis z registra trestov nesmie byt starsí ako 30 dní.
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zuzka, tiež niekedy hľadám znenie tak, ako chcem aby mi vyhovovalo. Ale ak chcú výpis nie starší ako 30 dní ( originál) alebo jeho osvedčenú kópiu, tak sa jedná o kópiu tohotu výpisu nie staršieho ako 30 dní.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

[quote=IVETA N]
auctovnicka
Ako citam skusenost Ivety, tak asi jej stacili ako prilohy pri podavani Ziadosti na CU v Nitre iba tie, ktore boli na webovej stranke CU.

presne tak nechceli nic ine iba to co je na stranke CU
t.j.
kopiu ZL alebo OR
zoznam dodávatelov spotr.balenia
výpis s reg.trestov
potvrdenie Okresného Sudu v Nitre
osvedcenie o registraci a pridelení DIC a IC DPH

ale chceli to mat na ich ziadosti tak jedine co sme museli prepisovat tak to bola ziadost
Ahojte,
chcem sa spytat ci ma niekto skusenost ked podaval na CU Ziadost, ake nalezitosti malo "potvrdenie príslusneho Okresneho sudu", myslim, ze by to malo byt v duchu "ci nie je subjekt v likvidacii"?
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Ja musím pochváliť trenčianskych colníkov, ktorí si nás osobne telefonicky zavolali, dali nám vzor žiadosti / vypracoval ho sám colník, aby mal čo najmenej roboty, keď bude žiadosti prijímať/, so súpisom všetkých príloh. Povedal: Čím viac príloh, strán, tým lepšie. Každého dodavateľa vypísať, ak nakúpim od niekoho nového, treba im to do 15 dní oznámiť listom formou oznámenia. Nakoniec nás dorazil tým, že tlačivká ktoré vyplňame mesačne / o nákupe a predaji alkoholu/ platia len do konca roka. Povedal: Ľudia sa ich už naučili vypisovať, tak "ludia zhora" vymysleli nové tlačivá, ťažšie, nezrozumitelnejšie. Ešte ich nemal k dispozícii.
K tomu výpisu zo súdu: Dávajú to na počkanie za 80,-Sk kolok, s textom že: potvrdzujeme, že na menovanú... v termíne od -do nie je na súde podaný návrh na konkurz.
Potvrdenie o likvidácii súd nedáva, treba to len čestne prehlásiť a podpis overiť na matrike alebo u notára.
Overte si aj, či majú živnostníci na ŽL ako činnosť: predaj alkoholu, lebo ak nie, musia si to dať doplniť, inak im colníci nevydajú registráciu.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

inuš
Ja musím pochváliť trenčianskych colníkov, ktorí si nás osobne telefonicky zavolali, dali nám vzor žiadosti / vypracoval ho sám colník, aby mal čo najmenej roboty, keď bude žiadosti prijímať/, so súpisom všetkých príloh. Povedal: Čím viac príloh, strán, tým lepšie. Každého dodavateľa vypísať, ak nakúpim od niekoho nového, treba im to do 15 dní oznámiť listom formou oznámenia. Nakoniec nás dorazil tým, že tlačivká ktoré vyplňame mesačne / o nákupe a predaji alkoholu/ platia len do konca roka. Povedal: Ľudia sa ich už naučili vypisovať, tak "ludia zhora" vymysleli nové tlačivá, ťažšie, nezrozumitelnejšie. Ešte ich nemal k dispozícii.
K tomu výpisu zo súdu: Dávajú to na počkanie za 80,-Sk kolok, s textom že: potvrdzujeme, že na menovanú... v termíne od -do nie je na súde podaný návrh na konkurz.
Potvrdenie o likvidácii súd nedáva, treba to len čestne prehlásiť a podpis overiť na matrike alebo u notára.
Overte si aj, či majú živnostníci na ŽL ako činnosť: predaj alkoholu, lebo ak nie, musia si to dať doplniť, inak im colníci nevydajú registráciu.
Ahoj Inus,
dakujem za doplnenie co sa tyka potvrdenia prislusneho sudu, vidim, ze si zrejme tiez z TN, alebo z okolia, takze dufam, ze aj u mna to prebehne takto hladko a bezproblemovo. Ale oprav ma ak sa mylim, netreba ist na sud, ale napisat cestne prehlasenie a overit si ho dat na matrike alebo u notara a je to o.k.?
Dakujem
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Zo súdu musíš mať potvrdenie, že nie si v konkurze a ďalší list si napíšeš sama / čestné prehlásenie, že menovaná IČO,DIČ nie je v likvidácii/ + na matrike overený podpis na čestnom prehlásení. To znamená 2 prílohy - jedna zo súdu, druhú si vyrobíš sama.
Naposledy upravil inuš : 21.08.06 at 09:40 Dôvod: oprava chyby
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Inus,
velmi pekne dakujem za info, uz v tom mam jasno a frcim vybavovat na OS.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Na nete som našla takéto tlačivko, trošku som ho doplnila a prilepím ho tu. Možno to bude užitočné.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ja mám k dispozícii takéto tlačivo
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Muška
Ja mám k dispozícii takéto tlačivo
Colný úrad Žilina v týchto dňoch zasiela všetkým,ktorí už boli zaregistrovaní : formulár žiadosti a podrobné pokyny.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Colný úrad v Galante nerobil vôbec žiadne problémy.

Jediný problém je, že od podania žiadosti ubehol mesiac a žiadne registračné číslo neprišlo...
Tak uvidíme, či nebudeme znova behať na colný úrad...
0 0
timkab timkab

timkab je offline (nepripojený) timkab

Plánujeme zriadiť bar od 1.1.2007, v ktorom budeme zamozrejme predávať aj liehoviny. Živnosť vybavíme niekedy v decembri s platnosťou od 1.1.2007. Podľa Vašich príspevkov je možné podávať žiadosti na CÚ do 31.7.2006 a potom až od 1.1.2007? To znamená, že nemôžem podať žiadosť vopred, teda 15.12.2006 (keď už živnostenský list mám), aby som mohla už 15.1.2007 (keďže lehota ne vybavenie je 30 dní) predávať liehoviny ?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nevidím žiadnu odpoveď na tvoju otázku ani ti neviem konkrétne poradiť, ale bol by problém vybavit živnosť napr. už teraz s platnosťou od 1. 1. 2007? A žiadosti na colnicu sa posielajú do 31. 10. , nie do 31. 7.
0 0
belanicka belanicka

belanicka je offline (nepripojený) belanicka

ano treba ,tlacivko mate prilozene,treba najst na porade,,,,,,,vyhrazaju sa super pokutami.......ale pre istotu znova...
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Orsz
Určite výpis z RT konateľa s.r.o. My máme tieť dvoch, ale posielať budem len jeden. Do žiadosti som písala ešte koľko liehu asi ročne asi nakupujeme v hl podľa vyhlášky - bolo tam, čo má žiadosť obsahovať, a ešte chceli nejakú nomunklatúru liehu, ale to ani neviem, čo je, tak nič viac písať nebudeme. A ešte ak máte viac prevádzok tak adresy všetkých prevádzok, kde sa bude alkohol nachádzať. Zatiaľ som to neodovzdala, mám to pripravené, ale s najbližším priznaním alkoholu to už odnesieme.
Takze, minuly tyzden som zasielala na CU v BA ziadost o registraciu, dnes sa mi ozvala inak prijemna pani a povedala, ze vsetky prilohy su v poriadku, ale kedze mame dvoch konatelov, treba dolozit vypis z RT este aj toho druheho konatela. Ja som zaslala iba vypis z RT jedneho konatela.Ma niekto podobnu skusenost?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

V prílohe listu, ktorý som dostala z colného úradu v Žiline bolo vypísané, čo všetko je k žiadosti nutné doložiť a tam bolo uvedené aj toto:
- výpis z registra trestov žiadateľa a jeho zodpovedného zástupcu, ak je žiadateľom fyzická osoba a ak je žiadateľom právnická osoba, treba doložiť výpis z registra trestov zodpovedného zástupcu a fyzických osôb, ktoré sú členmi riadiacich orgánov alebo kontrolných orgánov, výpis z registra trestov nesmie byť starší ako 30 dní.
Z toho mi vyplýva, že dokladám výpis za všetkých konateľov v s.r.o.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Fyzická osoba zaslala na colnicu žiadosť o registráciu, čerstvý výpis z registra trestov, čerstvý výpis zo živnostenského, staré 4 dni, aj zoznam dodávateľov. Obratom nám poslali výzvu na doplnenie podania: žiadajú o doplnenie podania čestným vyhlásením, že žiadateľ má živnostenské oprávnenie, že nebol právoplatne odsúdený a že nie je v likvidácii ani na neho nie je vyhlásený konkurz.
Toto je silné kafé už aj na môj žalúdok. To mám ešte čestne prehlasovať, že to, čo drží v ruke, naozaj platí?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška
áno Johanka máš pravdu.......je to Tvoje autorstvo. Evinka len zle urobila "citáciu" - vyzeralo to ako jej.
Muška teraz som narazila na túto tému, lebo ju potrebujem a nemôžem nájsť ten môj kumulovaný názov účtovníka, ale naozaj to nebol ten, ktorý si citovala
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Už som našla a musím dať na pravú mieru- v pôvodnom príspevku, ktorý Muška použila /príspevok 45-necitovala mňa, ale citáciu iného príspevku, ktorý som ja zle uviedla/ ale moja kumumulovaná funkcia na účtovníka je :

účtovno-ekonomickoprávny psychológ

P.s. Muška, to jedno slovo nemôže byť kumulovaná funkcia
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Ja som to bola podať asi pred 2 týždňami - poučená z porady:
1)výpis zo živnostenského registra - nie starší ako 30 dní
2)výpis z registra trestov - nie starší ako 30 dní
3)zoznam dodávateľov
4)zoznam odberateľov
5)potvrdenie z okresného súdu, že na podnikateľa nebol podaný návrh na konkurz
6)čestné prehlásenie podnikateľa, že nie je ani v likvidácii.
Keď som toto odovzdávala, nebola tam pracovníčka, ktorá toto vybavuje, ale colník. Ten mi to vzal, že dobre. Potom mi volal do práce, že ešte treba doložiť čestné prehlásenie o tom, že podnikateľ nie je odsúdený, že nie je v likvidácii, že nie je v konkurze-ja mu na to - načo je tam výpis z registra trestov(ešte aj čerstvý), zo súdu papier, že nie je v konkurze, a ešte aj čestné prehlásenie, že nie je v likvidácii? On - to máme v prípise zhora.
Už som bola vytočená, tak som mu povedala, že mám dať dotaz na tých "zhora", že dvakrát to isté je hlúposť? Colník sa zľakol, a povedal,že nie, a že to dá ako poznámku k tomu čestnému vyhláseniu o likvidácii. I tak še dá. A mám po starosti.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Tak my to máme s klientkou tiež vybavené. Všetko v poriadku odovzdané, prebehlo pár telefonátov, že toto a tamto chýba... aj keď pri preberaní bolo všetko skompletizované, nuž ale aj úradník je len človek... Takže prišiel z Cu papier, že máme povolenie na predaj alkoholu (čo už raz máme spred neviem koľkých rokov) a registračné číslo NIKDE!!! Tak toto je už čo, prosím vás? Budú posielať ešte jeden list s registračným listom? Ja by som im v rámci šetrenia odporučila použiť čipovú kartu, ktorú zašlú v špeciálnej obálke na disky, aby sa nepoškodila, a to doporučene, prvou triedou a spätnou doručenkou, že adresát poštu prebral. Následne o dva dni s rovnakou procedúrou, len nie v špeciálnej tvrdej obálke, ale v špeciálnej nepriesvitnej a nerozlepiteľnej obálke, by som odporučila odoslať PIN kód. O dva dni neskôr rovnakým spôsobom PIN 2. O ďalšie dva dni zas PUK kód...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať