Zavrieť

Porady

Pozicovna vozikov

Zdravim vsetkych,
rad by som sa Vas opytal na jednu vec,
idem zacat poziciavat privesne voziky a tak hutam nad zmluvami ktore ma budu chranit pri vypozicani/prenajme. Mohli by ste mi nejaky druh zmluvy poradit? Idem buduci tyzden za pravnikom nech mi to odobri a nechcem tam prist s nejakou uplnou blbostou...mam vzory zmluv o prenajme hnutelnych veci a o prenajme motoroveho vozidla. Ma niekto s takymi zmluvami skusenosti? Vie mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Mam jednu otazku,
    ked mam zakupene privesne voziky ktore budem prenajimat dalej za ucelom dosiahnutia zisku tak za tie voziky mam platit cestnu dan? (dan z motoroveho vozidla?) alebo je nejaka ina dan na to?
    Dakujem za radu

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozri tu

    http://www.porada.sk/showthread.php?...esn%FD+voz%EDk

    Tu sú jednotlivé sadzby

    http://www.finance.sk/danovnictvo/prehlad/cestna/

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Dobry den,
    mohli by ste mi poradit ci mozem pouzit niektoru z tychto zmluv pre pozicovnu privesnych vozikov? Popripade s ktorou by sa dalo ist k pravnikovi na korekturu...?
    Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak budeš požičiavať len prívesné vozíky , ja by som použila Zmluvu o podnikateľskom prenájme hnuteľnej veci ........

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte by som rozmýšľala ...či by som neuviedla názov .....Zmluva o prenájme hnuteľnej veci ....nakoľko požičiavať budeš aj súkromnej osobe ...nie ? Aj taká alternatíva by mohla prichádzať do úvahy .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozri aj tento link ....

    http://www.rsauto.sk/autopozicovna.php

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Dakujem mam uz aj tuto zmluvu z ktorej robime vytah... Tu som si nasiel niekedy pred tyzdnom, a je velmi dobre napisana.
    Ano z nazvu vyhodime "podnikatelsky"....dakujem Zitka

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Dakujem mam uz aj tuto zmluvu z ktorej robime vytah... Tu som si nasiel niekedy pred tyzdnom, a je velmi dobre napisana.
    Ano z nazvu vyhodime "podnikatelsky"....dakujem Zitka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.