Zavrieť

Porady

prispevky do F.O. a neplatic...

Dobry den prajem

Rozhodol som sa Vam napisat kedze potrebujem radu ako vyriesit problem v bytovke s 8 bytmi a 1 neb.priestorom kde som predcedom ja.

Bytovka ma riadne zriadene SVB kde sme na spolocnej schodzi schvalili mesacne prispevky do F.O.Problem je ten ze majitel(A.S.) jedneho bytu a jedneho nebytoveho priestoru odmieta prispievat.

Vyhovaraju sa ze nevedia ako tie prispevky zaratat do danoveho priznania.Podla mna by im mala stacit zmluva ktoru som pripravil a vsetci podpisali okrem nich na schodzi kedze sa schodze nezucastnili.Podpisali a suhlasili sme 7 z 9...

V zmluve sa riadne pise vyska preddavku urcena na m2 bytu splatna k 15 v mesiaci na ucet SVB...

Existuje nieco co ako spravca mozem spravit aby zacali prispievat do F.O.?Naozaj potrebuju nejaky extra dokument koli danovemu priznaniu alebo staci ta spisana a podpisana zmluva?

Dakujem pekne za kazdu odpoved

Vladimir
5 komentárov     zbaliť
kopretinka aké dańové priznanie? ten neplatič je firma?
vlado1233 Ano je to firma A.S.
Kvaka pozri tu http://www.porada.sk/t298933-p26-co-...ml#post2977296
kopretinka tak nech im to vyrieši účtovníčka,vyhovárajú sa na hovadiny.
Ako máte poriešené v zmluve sankcie za neplatenie? ostatné poplatky platia? (voda,teplo....)
vlado1233 Tiez som toho nazoru ze bud sa iba vyhovaraju alebo maju neschopne uctovnicky..Kazdy byt ma vlastne kurenie cize za teplo nemusia platit no za el.na chodbach by mali a neplatia...V zmluve je to poriesene upomienkami a potom sudom...Skusim to na nich este raz slusne..uvidime
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    Môžeš im dať potvrdenie o výške mesačných úhrad do fondu. Ostatné s daňami je ich vec. Platiť musia. Ak nie.. upomienky.. žaloba na súd.. určite vyhráte. Asi ešte nemáte zmluvu SVB. Rýchlo spísať a odsúhlasiť. Vzory sú na nete, alebo v susedných SVB. A potom je tu zákon o SVB..otrieskat ním " po hlave"
    Naposledy upravil mackoivan : 31.08.17 at 13:59
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado1233 Zmluva SVB je zriadena on februara.Mam aj potvrdenie o vyske mesacnych uhrad do fondu ktoru sme vsetci vlastnici (okrem nich)odsuhlasili.Tiez si myslim ze to s danami je ich vec..Nechcel by som to hnat na sud skusim este tie upomienky no ked to nepojde po dobrom tak to pojde po zlom...
    mackoivan My máme v zmluve penále pre neplatičov 1,5 promile za každý deň omeškania. Jeden už platil penále 240 eur.
    vlado1233 Bohuzial v nasej zmluve to nieje..skoda...Postrasim ich tym sudom uvidime ak nezaberie zacnem tymi upomienkami..Paradox je ze ta firma si vedie velmi dobre kde tych cca 75€ mesacne by si urcite ani nevsimli ze im odislo z uctu...Ale tak to byva ze taki ktori nemaju hlboko do vrecka maju vecne problem..
      zbaliť

    prispevky do F.O. a neplatic...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.