Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky

Viem mi niekto poradit?

Som zivnostnik (4 mesiace). Do konca roka budem mat 2x prijem za odvedenu pracu (spolu cca 550tis). Nemam vlastne ziadne naklady, okrem cestovania a stravy, co je do konca roka asi 50tis (a to sa neda dat do nakladov v plnej vyske).

Ktosi mi poradil, ze je pre mna vyhodnejsia pausalna dan, pretoze tak zaplatiom ovela menej dane, akokeby som si odcital z nakladov tych par tisic.

Ako to vlastne je?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ondja Pozri príspevok
dobry večer chcel by som sa opytať .od 1.5 2010 som SZčO .moja otazka je pri paušalnych vydavkoch je jedno kedy SZčO začal vykonavať ci od začiatku roka alebo len jeho časti? odratava sa tych 60% vždy?

je to hlupa otazka ale pre istotu .
dakujem krasne za radu
60 % sa odrátava len pri remeselnej živnosti. Pri volných živnostiach len 40 % z príjmov.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marjankaj Pozri príspevok
Vždy nie. Iba pri remeselných živnostiach, ktoré sú vymenované v prílohe č.1 živnostenského zákona.
Inak je to 40%. Aj to iba tento rok.
Teda ešte to upresním.
60% si môžeš uplatniť, ak máš príjmy iba z tých vymenovných remeselných živností. Ak by tam bol príjem z inej činnosti tak potom iba 40%
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

veronikasad Pozri príspevok
60 % sa odrátava len pri remeselnej živnosti. Pri volných živnostiach len 40 % z príjmov.

...prosím Vás - ostáva možnosť odpočítať si paušálne výdavky v roku 2011 pri remeselnej živnosti vo výške 60 %?

Nemôžem sa z dôvodu časovej tiesne dopátrať k zákonu.
Vopred ďakujem za ochotu!
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ZA ROK 2010 ESTE PLATI 60% ALE ZA ROK 2011 UZ LEN 40%
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

chudaska Pozri príspevok
ZA ROK 2010 ESTE PLATI 60% ALE ZA ROK 2011 UZ LEN 40%

...ďakujem za info.
0 0
TatianaK1 TatianaK1

TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac
Ja si tiež myslím, že spoločník v.o.s. si môže uplatniť paušálne výdavky. Môžete mi prosím napísať, ako to nakoniec dopadlo, či ste mu tie paušálne výdavky uplanila, lebo ja mám momentálne rovnakú dilemu. Už sa tým zaoberám týždeň a prelúskala som všetko možné a odpovede sa nato sú rôzne. Za skorú odpoveď vám vopred ďakujem!
0 0
TatianaK1 TatianaK1

TatianaK1 je offline (nepripojený) TatianaK1

veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac
Takže som si to nakoniec našla v pokyne DR SR. Kde to bolo vysvetlené, že spoločník v.o.s. si zo svojho príjmu nemôže uplatniť paušálne výdavky. Škoda! Ale som rada, že som sa nakoniec dopracovala k tomu sama.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať