Zavrieť

Porady

Materské od 1.8.2006, časť VIII. (Záver)

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Príklady 9. a 10.

http://www.porada.sk/t31666-materske...-cast-vii.html

...dokazujú, že materské možno „znásobovať“. Aby sme čitateľa neunavovali ďalšími príkladmi „štvornásobku“, „päťnásobku“ atď. povedzme si na tomto mieste, kde sa „znásobovanie“ materského zastaví.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Príklad 11.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pani Jana má 365 zamestnávateľov, označme ich symbolmi Z1 až Z365. U všetkých zamestnávateľov je zamestnaná od 1.1.2005 prípadne ešte dávnejšie. U všetkých zamestnávateľov má mesačný plat na úrovni maximálneho možného aktuálne platného vymeriavacieho základu, tj. do 30.6.2005 suma 21548 Sk, od 1.7.2005 suma 23738 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
V roku 2005 pritom pracovala takto:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
1.1.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z1, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
2.1.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z2, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
3.1.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z3, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Atď. až napokon...<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
31.12.2005 odpracovala 1 deň v zamestnaní Z365, v ostatných zamestnaniach mala neplatené voľno.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
V každom zamestnaní teda odpracovala presne 1 deň, ostávajúce dni mala neplatené voľno. Za 1 deň v každom zamestnaní zarobila približne 21548/30 = 718 Sk, po 1.7.2005 už približne 23738/30 = 791 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pri platení poistného na nemocenské poistenie bol dodržaný § 138 ods.12 písm. b) a § 138 ods.16 prvá veta, pretože každý mesiac v súčte z jednotlivých zamestnaní nebol prekročený maximálny možný vymeriavací základ.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Od 1.1.2006 už pani Jana plynulo – bez neplateného voľna – pracuje vo všetkých 365-tich zamestnaniach, všade na skrátený úväzok alebo ako domácky zamestnanec v zmysle § 49 a 52 Zákonníka práce.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pani Jana nastupuje na materské od 1.10.2006, dátum pôrodu lekár určil na 15.11.2006. Na materské z nemocenského poistenia zamestnanca zo všetkých 365 zamestnaní má nárok – poistenie zamestnanca trvalo vo všetkých zamestnaniach s rezervou viac ako 270 dní v období od 15.11.2004 do 14.11.2006 (na dosiahnutie 270 dní bez problémov postačuje obdobie od 1.1.2006).<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Rozhodujúce obdobie je vo všetkých 365-tich zamestnaniach podľa § 54 ods.1 predchádzajúci rok, teda rok 2005. <o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Denný vymeriavací základ určíme vo všetkých zamestnaniach podľa § 55. Spočítame mesačné vymeriavacie základy z ktorých sa odvádzalo poistné na nemocenské poistenie za jednotlivé mesiace roka 2005 a tento súčet vydelíme počtom (kalendárnych) dní roka 2005. Pritom odpočítame dni za ktoré sa neplatí poistné a dni prerušenia nemocenského poistenia.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Denný vymeriavací základ (zamestnanie Z1) bude:<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
718 Sk (len toľko zarobila v zamestnaní Z1 za celý rok) deleno (365 dní mínus 364 dní neplateného voľna, teda prerušenia nemocenského poistenia) = 718/1 = 718 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Podobne zamestnania Z2, Z3 atď. Od zamestnania Z182 bude denný vymeriavací základ suma 791 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Úhrn denných vymeriavacích základov zo všetkých 365 zamestnaní je suma 275502 Sk.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Pani Iveta bude dostávať materské vo výške 55% z úhrnu všetkých denných vymeriavacích základov, teda 151526 Sk na deň (výsledná mesačná suma materského bude približne 4,6 milióna Sk).<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Uvedený príklad je samozrejme značne prehnaný ale dokazuje, aké „diery“ sú v súčasnom zákone o sociálnom poistení, pokiaľ ide o výpočet výšky nemocenských dávok všeobecne a výšky materského konkrétne. Ťažko očakávať, že niekto môže skutočne mať 365 zamestnaní. Reálne však ide o inšpiráciu – i dvojnásobná dávka materského predsa poteší.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Koniec (?).
Usporiadat
rkluka rkluka

rkluka je offline (nepripojený) rkluka

Dobrý deň všetkým.
Chcem sa len spýtať. Manželka si platí DNP z min. VZ. Keďže sa zmenil, vyplíva z toho nejaká povinnosť oznámiť SP zmenu VZ?
Ďakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
rkluka Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým.
Chcem sa len spýtať. Manželka si platí DNP z min. VZ. Keďže sa zmenil, vyplíva z toho nejaká povinnosť oznámiť SP zmenu VZ?
Ďakujem.
Nie, stačí zmeniť platbu za október 2007 (najneskôr do 8.11.) a ďalšie mesiace z 335 Sk na 357 Sk.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

jankasm Pozri príspevok
Pokiaľ si zoberieš v práci neplatené voľno, je to síce prerušenie poistenia na SP, ale nezmení Ti to rozhodujúce obdobie. To platilo pred pár rokmi. Teraz by si musela ukončiť pracovný pomer a uzatvoriť nový aby sa ti zmenilo rozhodujúce obdobie. Nový pracovný pomer môže byť v tej istej firme, kde pracuješ teraz.
__________________________________________________ ___________-
Tu by som sa rada spýtala, že keď naozaj ukončím prac.pomer 30.10.2007 a znovu otvorím v tej istej firme 1.11.2007 a 15.12.2007 nastúpim na materskú, či sa mi bude počítať mat.z VZ 28 142,- a nie z minulého roka?
Lebo čítam, čo čítam tak som narazila na §54 ods. 3 nejaká ochranná lehota. A TU SA OBAVAM, či nebudem spadať aj ja do tej ochrannej doby? Podľa akého § sa pôjde keď ukončím a uzatvorím prac.pomer?
VEľká vďaka sa vysvetlenie. Zuzula
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

infoziadatel Pozri príspevok
__________________________________________________ ___________-
Tu by som sa rada spýtala, že keď naozaj ukončím prac.pomer 30.10.2007 a znovu otvorím v tej istej firme 1.11.2007 a 15.12.2007 nastúpim na materskú, či sa mi bude počítať mat.z VZ 28 142,- a nie z minulého roka?
Lebo čítam, čo čítam tak som narazila na §54 ods. 3 nejaká ochranná lehota. A TU SA OBAVAM, či nebudem spadať aj ja do tej ochrannej doby? Podľa akého § sa pôjde keď ukončím a uzatvorím prac.pomer?
VEľká vďaka sa vysvetlenie. Zuzula
Pozri si § 54 ods. 2 písm. b. Tvojim rozhodujúcim obdobím bude mesiac 11/2007.
Ochranná lehota sa ťa netýka. Tá by bola len v prípade, že by si ukončila súčasný pracovný pomer a neuzatvorila nový. Čiže v čase nástupu na MD by si nemala žiadne nemocenské poistenie. To však nie je tvoj prípad.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

Prosím Vás maminky, sociálka posiela nejaký list-výmer o výške materskej alebo len jednocho pošle peniaze a hotovo?
A ešte prosím Vás, keď som slobodná mamička žijúca bez partnera, tak kde sa to uvádza, že som ten prípad? Ako sa to sociálka dozvie?
ďakujem pekne zuzula
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

infoziadatel Pozri príspevok
Prosím Vás maminky, sociálka posiela nejaký list-výmer o výške materskej alebo len jednocho pošle peniaze a hotovo?
A ešte prosím Vás, keď som slobodná mamička žijúca bez partnera, tak kde sa to uvádza, že som ten prípad? Ako sa to sociálka dozvie?
ďakujem pekne zuzula
Sociálka Ti pošle rozhodnutie o priznaní materskej a uvedie v akej výške.
Čo sa týka toho uvedenia, že si slobodná mamina, tak to bohužiaľ neviem poradiť. Ale spýtaj sa na sociálke, keď pôjdeš zaniesť žiadosť o materskú.
Prajem všetko dobré a dúfam že nebudeš mať takého malého zlostného a ukričaného čertíka/čertíčku ako ja.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jankasm Pozri príspevok
Sociálka Ti pošle rozhodnutie o priznaní materskej a uvedie v akej výške.
Čo sa týka toho uvedenia, že si slobodná mamina, tak to bohužiaľ neviem poradiť. Ale spýtaj sa na sociálke, keď pôjdeš zaniesť žiadosť o materskú.
Prajem všetko dobré a dúfam že nebudeš mať takého malého zlostného a ukričaného čertíka/čertíčku ako ja.
Doplním Janku, že rozhodnutie o priznaní materského vydáva SP na základe § 209, ods.1 zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení - to iba pre úplnosť.
To, že si osamelá musíš preukázať Sociálnej poisťovni buď na tlačive, ktoré ti tam dajú, resp. čestným vyhlásením. To treba samozrejme predložiť súčasne so žiadosťou o materské.
0 0
antalka antalka

antalka je offline (nepripojený) antalka

Dobry večer p. Mihál, V mesiaci marec som sa informovala cez Vás na vyplácanie materského príspevku, nakoľko som nastúpila na miesto starostky obce.
Dnes sa mi stala zaujímavá, pre mňa dosť nemilá vec. išla som zaniesť papiere na sociálku a tam mi pani vyrátala, že budem dostávať materský príspevok vo výške 8581,- Sk.
osvedčenie o zvolení za starostku obce mi bolo vydané 29. 12. 2006 a vymeriavací základ pre tento deň bol 1510,- Sk ( zo sumy 31.700). Pani tento vymeriavací základ prerátala na pošet kalendárnych dní do konca roka a vyšla jej výška materského príspevku. zdá sa mi to dosť postavené na hlavu, keďže od 29. 12. 2006 platím príspevky na sociálne poistenie - nemocenské poistenie z maximálneho vymeriavacieho základe , môj vymeriavací základ je v dnešnej dobe 34.700,- Sk. Zaujímalo by ma , či moje predchádzajúce zamestnanie - v mesiaci december od 1.12.2006-28.12.2006 som bola zamestnaná u iného zamestnávateľa a v tomto mesiaci bol môj vymeriavací základ ( hrubá mzda) vo výške 27.708,- Sk, či ani tento príjem neovplyvní výšku materskej. Som z toho všetkého dosť rozčarovaná, dostala som odpoveď, že vraj také sú zákony v našej SR: Budem rada, ak mi v tomto prípade dokážete poradiť, možno pomôcť - ak sa vôbec ešte s tým dá niečo robiť. Podmienku poistenia 270 dní mám splnenú, som v pracovnom pomere od roku 2004 nepretržite. Ja som očakávala , že budem dostávať maximálnu materskú a suma 8.500 ma dosť zaskočila. ďakujem za Vašu odpoveď a prajem pekný večer.
Antalka
0 0
beja beja

beja je offline (nepripojený) beja

Ahojte! Prosím Vás pekne, skúste mi to odobriť, lebo môj termín sa blíži. Nástup na materskú mám 18.11.2007. Som nepretržite zamestnaná od r.2005, čiže 270 dní NP spĺňam. Vymeriavací základ cca 13 000,- Sk. Takže k 31.10.2007 rozviažem prac.pomer dohodou, odhlásia ma zo soc.poist., 01.11.2007 uzavriem v tej istej firme nový prac.pomer s VZ 28 200,- SK, prihláška na soc.poist. s max. VZ a je to. Správne? Nevadí, že v prac. zmluve bude tá istá funkcia? Ozaj, a 01.11.2007 je sviatok, takže soc. poisťovňa bude zatvorená. Dám 31.10.2007 na sociálku aj odhlášku aj prihlášku od 01.11., alebo to radšej urobiť koncom 10/2007 vrámci dvoch po sebe nasledujúcich pracovných dní? Ď.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
beja Pozri príspevok
Ahojte! Prosím Vás pekne, skúste mi to odobriť, lebo môj termín sa blíži. Nástup na materskú mám 18.11.2007. Som nepretržite zamestnaná od r.2005, čiže 270 dní NP spĺňam. Vymeriavací základ cca 13 000,- Sk. Takže k 31.10.2007 rozviažem prac.pomer dohodou, odhlásia ma zo soc.poist., 01.11.2007 uzavriem v tej istej firme nový prac.pomer s VZ 28 200,- SK, prihláška na soc.poist. s max. VZ a je to. Správne? Nevadí, že v prac. zmluve bude tá istá funkcia? Ozaj, a 01.11.2007 je sviatok, takže soc. poisťovňa bude zatvorená. Dám 31.10.2007 na sociálku aj odhlášku aj prihlášku od 01.11., alebo to radšej urobiť koncom 10/2007 vrámci dvoch po sebe nasledujúcich pracovných dní? Ď.
Áno, je to dobrý scenár, odhlášku aj prihlášku daj 31.10.2007, aj tak prihlášku do "nového" zamestnania musíš dať pred nástupom do práce. Ale ten VZ (teda tvoja mzda v novom zamestnaní) musí byť 29.250 Sk, pretože inak by ti nevyšiel max. DVZ - máš tam veľa sobôt a nediel. To v prípade, že tvoj nástup na MD je 18.11.2007 (nedeľa).
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
antalka Pozri príspevok
Dobry večer p. Mihál, V mesiaci marec som sa informovala cez Vás na vyplácanie materského príspevku, nakoľko som nastúpila na miesto starostky obce.
Dnes sa mi stala zaujímavá, pre mňa dosť nemilá vec. išla som zaniesť papiere na sociálku a tam mi pani vyrátala, že budem dostávať materský príspevok vo výške 8581,- Sk.
osvedčenie o zvolení za starostku obce mi bolo vydané 29. 12. 2006 a vymeriavací základ pre tento deň bol 1510,- Sk ( zo sumy 31.700). Pani tento vymeriavací základ prerátala na pošet kalendárnych dní do konca roka a vyšla jej výška materského príspevku. zdá sa mi to dosť postavené na hlavu, keďže od 29. 12. 2006 platím príspevky na sociálne poistenie - nemocenské poistenie z maximálneho vymeriavacieho základe , môj vymeriavací základ je v dnešnej dobe 34.700,- Sk. Zaujímalo by ma , či moje predchádzajúce zamestnanie - v mesiaci december od 1.12.2006-28.12.2006 som bola zamestnaná u iného zamestnávateľa a v tomto mesiaci bol môj vymeriavací základ ( hrubá mzda) vo výške 27.708,- Sk, či ani tento príjem neovplyvní výšku materskej. Som z toho všetkého dosť rozčarovaná, dostala som odpoveď, že vraj také sú zákony v našej SR: Budem rada, ak mi v tomto prípade dokážete poradiť, možno pomôcť - ak sa vôbec ešte s tým dá niečo robiť. Podmienku poistenia 270 dní mám splnenú, som v pracovnom pomere od roku 2004 nepretržite. Ja som očakávala , že budem dostávať maximálnu materskú a suma 8.500 ma dosť zaskočila. ďakujem za Vašu odpoveď a prajem pekný večer.
Antalka
Milá Antalka, nepoteším ťa. Mne dokonca to materské vyšlo ešte nižšie, ako ti vypočítala pani zo SP. Totižto ty si nastúpila do práce ako starostka 29.12.2006, a tvoje RO na výpočet materského je obdobie 29.12.-31.12.2006. Veľká smola je, že to bol iba jeden pracovný deň, a materské sa vypočíta zo všetkých KALENDÁRNYCH dní do konca roka. Takže výpočet je nasledovný: 31.700 (tvoja mzda) / 22 (pracovných dní v decembri 2006) x 1 (jeden odpracovaný deň v decembri 2006)=1.441 Sk.
Toto číslo sa vydelí 3 kalendárnymi dňami RO, teda DVZ je 1.441/3=480,3334 Sk. Potom materské je 55% z danej sumy na deň, čiže 264,183333 Sk. Čiže v mesiaci, ktorý má 30 dní bude tvoje materské 7.926 Sk, v mesiaci, ktorý má 31 dní to bude 8.190 Sk. A vo februári 2008 iba 7.662 Sk.
Aby si mala maximálne materské z maxima platného v decembri 2006, musela by si za deň zarobiť 2.508 Sk, teda mesačne 55.176 Sk.
0 0
antalka antalka

antalka je offline (nepripojený) antalka

Vďaka za skorú odpoveď, ale naozaj ma nepotešila. Čo sa v takomto prípade ešte dá urobiť ? Alebo už vôbec nič ? Je to dosť postavené na hlavu, pretože keď si pozriem vymeriavací základ za celý december - tak to je sila. A okrem toho do dnešného dňa platím odvody z maximálneho vymeriavacieho základu.
Nepoznáš nejakú osvedčenú fintu ?
0 0
antalka antalka

antalka je offline (nepripojený) antalka

Pekný deň ajobs, dnes som sa dopracovala k nejakej informácii, ktorá by mi mohla pomôcť. Na sociálke mi povedali, že vraj nám program neprepočítava odvod na kalendárne dni, ale na pracovné a tam vraj nastala zrada. Urobila som opravný výkaz z maximálneho vym. základu - 31 700 : 31 prac. dní , vyšiel vymer. základ 1022, ale max. základ v roku 2006 bol 25911:31 , 835,- Sk x tri pracovné dní a doplatila som odvod z rozdielu, čiže 2507 - 1510, teda z 997 SK. Vraj by to malo byť OK. Tak neviem a už som z toho dosť vyčerpaná a naozaj už ma to prestáva baviť. Pekný deň želá antalka
0 0
Fucta Fucta

Fucta je offline (nepripojený) Fucta

Tak teraz som z toho úplne vedľa. Prečítala som tu dnes veľa príspevkov k materskej /resp. asi príliš veľa až mi už z toho prestalo dobíjať/, ale k príspevku 691: prvýkrát sa stretám s tým že VZ sa delí počtom prac. dní. a sociálka si to potom vydelí počtom kalendárnych dní? Alebo ako tomu vlastne rozumieť keď sa zamestnám v ten mesiac ako si požiadam nástup na materskú a neodpracujem celý mesiac. VZ, z ktorého si odvediem NP si vydelím počtom prac. dní x odprac. dni v mesiaci a SP si potom ten môj VZ z odprac. dní vydelí počtom kalendárnych dní? Dobre tomu rozumiem.
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

ajobs Pozri príspevok
Milá Antalka, nepoteším ťa. Mne dokonca to materské vyšlo ešte nižšie, ako ti vypočítala pani zo SP. Totižto ty si nastúpila do práce ako starostka 29.12.2006, a tvoje RO na výpočet materského je obdobie 29.12.-31.12.2006. Veľká smola je, že to bol iba jeden pracovný deň, a materské sa vypočíta zo všetkých KALENDÁRNYCH dní do konca roka. Takže výpočet je nasledovný: 31.700 (tvoja mzda) / 22 (pracovných dní v decembri 2006) x 1 (jeden odpracovaný deň v decembri 2006)=1.441 Sk.
Toto číslo sa vydelí 3 kalendárnymi dňami RO, teda DVZ je 1.441/3=480,3334 Sk. Potom materské je 55% z danej sumy na deň, čiže 264,183333 Sk. Čiže v mesiaci, ktorý má 30 dní bude tvoje materské 7.926 Sk, v mesiaci, ktorý má 31 dní to bude 8.190 Sk. A vo februári 2008 iba 7.662 Sk.
Aby si mala maximálne materské z maxima platného v decembri 2006, musela by si za deň zarobiť 2.508 Sk, teda mesačne 55.176 Sk.
Pekný deň, prosím Vás, ako vypočítam výšku materskej z DNP, keď:
OČR od 8.10.-21.10.2007. DNP platené z minima.
K 17.10.2007 odhlásenie z minima a od 18.10.2007 prihlásenie z maxima 28 142,00 SK /10 deň prerušenia z dôvodu platenia odvodov v zamestnaní/.
Uhradené poistné za september vo výške 335,-Sk, za október od 1.10.-17.10.2007 suma 195,- Sk, od 18.10.-21.10.2007 160,- Sk.
22.10.2007 - nástup na MD.
Ďakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
antalka Pozri príspevok
Pekný deň ajobs, dnes som sa dopracovala k nejakej informácii, ktorá by mi mohla pomôcť. Na sociálke mi povedali, že vraj nám program neprepočítava odvod na kalendárne dni, ale na pracovné a tam vraj nastala zrada. Urobila som opravný výkaz z maximálneho vym. základu - 31 700 : 31 prac. dní , vyšiel vymer. základ 1022, ale max. základ v roku 2006 bol 25911:31 , 835,- Sk x tri pracovné dní a doplatila som odvod z rozdielu, čiže 2507 - 1510, teda z 997 SK. Vraj by to malo byť OK. Tak neviem a už som z toho dosť vyčerpaná a naozaj už ma to prestáva baviť. Pekný deň želá antalka
Ale ty si neodpracovala 3 pracovné dni, iba jeden - a to 29.12.2006, iba to bol pracovný deň. Čiže môj výpočet stále platí, teraz sa už nedá robiť nič.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Fucta Pozri príspevok
Tak teraz som z toho úplne vedľa. Prečítala som tu dnes veľa príspevkov k materskej /resp. asi príliš veľa až mi už z toho prestalo dobíjať/, ale k príspevku 691: prvýkrát sa stretám s tým že VZ sa delí počtom prac. dní. a sociálka si to potom vydelí počtom kalendárnych dní? Alebo ako tomu vlastne rozumieť keď sa zamestnám v ten mesiac ako si požiadam nástup na materskú a neodpracujem celý mesiac. VZ, z ktorého si odvediem NP si vydelím počtom prac. dní x odprac. dni v mesiaci a SP si potom ten môj VZ z odprac. dní vydelí počtom kalendárnych dní? Dobre tomu rozumiem.
Na SP dávaš jediný údaj - vymeriavací základ za určitý počet dní. SP si ho potom prepočíta na počet kalendárnych dní v RO. Ak sa zamestnáš v aktuálnom mesiaci, a aj v ňom na MD nastúpiš , potom musíš prepočítať VZ cez pracovné dni (ovplyvňuje to počet sobôt a nediel-čiže nepracovných dní v mesiaci). Čiže to je rozhodujúce.
0 0
Fucta Fucta

Fucta je offline (nepripojený) Fucta

Ajobs, ďakujem veľmi pekne za radu.
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Dobroslava Pozri príspevok
Pekný deň, prosím Vás, ako vypočítam výšku materskej z DNP, keď:
OČR od 8.10.-21.10.2007. DNP platené z minima.
K 17.10.2007 odhlásenie z minima a od 18.10.2007 prihlásenie z maxima 28 142,00 SK /10 deň prerušenia z dôvodu platenia odvodov v zamestnaní/.
Uhradené poistné za september vo výške 335,-Sk, za október od 1.10.-17.10.2007 suma 195,- Sk, od 18.10.-21.10.2007 160,- Sk.
22.10.2007 - nástup na MD.
Ďakujem.
Mohol by mi niekto zodpovedať na môj príspevok? Mýlia ma tie kalendárne a pracovné dni - vôbec neviem, ako si vypočítať výšku materskej z DNP.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Dobroslava Pozri príspevok
Mohol by mi niekto zodpovedať na môj príspevok? Mýlia ma tie kalendárne a pracovné dni - vôbec neviem, ako si vypočítať výšku materskej z DNP.

Všetko, čo je uvedené v tvojom predchádzajúcom príspevku je OK, doby aj zaplatené poistné. Pri DNP počítaš iba s kalendárnymi dňami - pracovné dni zapájaš do výpočtu iba pri NP zamestnanca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať