Zavrieť

Porady

dva paragrafy

som normálna práve začínajúca mzdárka ...viac
ahojte,
neviete nahodou poradiť, zamestnanec doniesol mi 2 paragrafy na 2 dni od toho istého lekára po sebe
nemal by ten druhy paragraf byt od ineho lekara?
dik mata
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes mi doniesol zamestnanec dve celodenné ošetrenia od lekára zo 16. a 19.1., je možné to akceptovať mesiac dozadu? Nebol v tom čase v práci, stále tvrdil, že bol chorý, ale potvrdení som sa dočkala až dnes.
Napíšte mi svoj názor na danú problematiku, ďakujem.
No, zrejme už je pozde, firma mala na potvrdeniach trvať skôr, už výplatky boli urobené nie? A len tak mimochodom, ako si mu tie dni uviedla v evidencii?
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Výplatný termín máme 25., takže som ich chcela dnes dokončiť, stále mi tvrdil, že donesie ošetrenia, že ich má z Košíc, kde bol ošetrovaný a dnes vidím, že nie sú vobec z Košíc, ale keď ich hlbšie skúmam - je to úplná špekulácia. On je na Pn od 19.1., takže sa vyhováral, že nemôže doniesť lebo je chorý ..... tak preto som aj čakala.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kovex Pozri príspevok
Výplatný termín máme 25., takže som ich chcela dnes dokončiť, stále mi tvrdil, že donesie ošetrenia, že ich má z Košíc, kde bol ošetrovaný a dnes vidím, že nie sú vobec z Košíc, ale keď ich hlbšie skúmam - je to úplná špekulácia. On je na Pn od 19.1., takže sa vyhováral, že nemôže doniesť lebo je chorý ..... tak preto som aj čakala.
Ak je to ešte v termíne, a potvrdenia sú riadne potvrdené lekárom, akceptovala by som ich s upozornením zamestnanca, že taká, z jeho strany nedôslednosť, alebo ak chceš špekulácia, bola akceptovaná naposledy.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Už som si to rozmyslela, tak toho 16.1. mu nechám ošetrenie, ale 19. mu aj tak nemôžem uznať keďže už bol na PN presne od toho dňa. Nabudúce mu budem akceptovať len ak donesie v ten istý deň a to do skončenia výpovednej lehoty ...... keďže taký zamestnanec u nás končí. A pozdravím pána doktoram ktorý mu to vystavil za "€", že nabudúce posuniem na úrad pre dohľad nad ZS na prešetrenie. Ďakujem pekne Majka za pomoc.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Zamestanec minulý týždeň chýbal v práci, nahlásil , že je chorý a má choré deti. Dnes mi doniesol ospravedlnenky na tie dni : pondelok a utorok papragraf na jedno dieťa, streda paragraf na seba a na štvrtok a paitok paragraf na druhé dieťa. Ostane mu teda ešte 6 dní paragrafov pre seba a 3 dni pre paragrafy na deti. Ale stretli ste niekedy s podobným konaním? Podľa toho čo som si tu prečítala to ale asi je v poriadku, však?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

jana32 Pozri príspevok
Zamestanec minulý týždeň chýbal v práci, nahlásil , že je chorý a má choré deti. Dnes mi doniesol ospravedlnenky na tie dni : pondelok a utorok papragraf na jedno dieťa, streda paragraf na seba a na štvrtok a paitok paragraf na druhé dieťa. Ostane mu teda ešte 6 dní paragrafov pre seba a 3 dni pre paragrafy na deti. Ale stretli ste niekedy s podobným konaním? Podľa toho čo som si tu prečítala to ale asi je v poriadku, však?
Je to v poriadku, má na to nárok.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jana32 Pozri príspevok
Zamestanec minulý týždeň chýbal v práci, nahlásil , že je chorý a má choré deti. Dnes mi doniesol ospravedlnenky na tie dni : pondelok a utorok papragraf na jedno dieťa, streda paragraf na seba a na štvrtok a paitok paragraf na druhé dieťa. Ostane mu teda ešte 6 dní paragrafov pre seba a 3 dni pre paragrafy na deti. Ale stretli ste niekedy s podobným konaním? Podľa toho čo som si tu prečítala to ale asi je v poriadku, však?
V podstate po právnej stránke je to v poriadku, ale je tu silné podozrenie, že zneužil štatút priepustky. Neverím, že bol každý deň na vyšetrení u lekára - 2 dni s jedným dieťaťom, potom sám so sebou a 2 dni s druhým dieťaťom a navyše všetkých 5 dní bolo vyšetrenie či ošetrenie CELÝ DEŇ!!!

Ale ak ti dal na to papier, musíš mu to uznať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať