Zavrieť

Porady

externý HDD s USB

Ahojte,
vie mi niekto poradiť, ako sa mam zorientovať medzi prenosnými Harddiskami, ktoré sa dajú napojiť, cez USB port. Počula som, že je dobré zálohovať si na taký HDD dáta a je to lepšie ako na CD alebo DVD.
Pozerala som sa, aké sú na trhu, ale nedokážem sa v tom zorientovať, keďže sa v tom až tak nevyznám.Tak napríklad:
" Externý disk My book rady Premium s kapacitou 250GB, otáčky 7200rpm, cache 8MB, priemerná prístupová doba 8.9 ms, pripojenie cez USB 2.0 - prenos 480 Mb/s a Firewire prenos 400Mb/s. Automatické vypínanie a zapínanie disku spolu s PC, sw WD Backup pre automatické zálohovanie, grafické zobrazenie voľnej kapacity disku. " Vie mi niekto povedať, čo znamenajú tier údaje? Alebo prečo bol disk s kapacitou 80GB drahší, ako disk s kapacitou 200 GB?
Ak to aj niekto vie, kde sa to naučil? Ja sa snažím dopátrať takýchto vecí na nete, ale nejako sa mi nedarí.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja používam externý HDD s kapacitou 1,5 TB. Má vlasný zdroj. A zabudovaný soft na vytváranie backup kópie celého interného HDD. Som s ním zatiaľ spokojný.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

Ono ide o to ze z USB sa ten disk da napajat ale nie vzdy to USB utiahne. Zaelzi nie len od disku ale aj od USB ako je urobene.
Napriklad na mojom notebooku len 1 USB utiahne externy 320GB 2,5" disk, dalsie 2 USB to nezvladnu. Na PC podobne, zadne konektory to utiahnu ale predne nie. No ten disk je dost stary.
Novsie disky uz maju mensiu spotrebu.
V zasade, 3,5" disk vyzaduje svoje napajanie, 2,5" nie (niekedy ma aj 2 USB a to preto ze sa jedno z nich pouzije len na stavu).
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

salvosko Pozri príspevok
Ono ide o to ze z USB sa ten disk da napajat ale nie vzdy to USB utiahne. Zaelzi nie len od disku ale aj od USB ako je urobene.
Napriklad na mojom notebooku len 1 USB utiahne externy 320GB 2,5" disk, dalsie 2 USB to nezvladnu. Na PC podobne, zadne konektory to utiahnu ale predne nie. No ten disk je dost stary.
Novsie disky uz maju mensiu spotrebu.
V zasade, 3,5" disk vyzaduje svoje napajanie, 2,5" nie (niekedy ma aj 2 USB a to preto ze sa jedno z nich pouzije len na stavu).
ja mam taky... 2,5" 500 GB a usb kabel ma dve koncovky... slape dobre, ale fakt je ze ak zasuniem iba jeden, tak ho neutiahne energeticky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dostala som externý disk SAMSUNG 2.5" S2 Portable. Zaujímavé, že ho Samsung na vlastnej stránke v ponuke nemá. Pridaný link na disk je len pre ilustráciu. Na svojej stránke majú však k disku návod, TU.
Na disku sú dva programy(viď obrázok), nie je mi celkom jasné ako viem využiť to automatické zálohovanie a zámok, preto som ich zatiaľ nespustila.
Ďakujem.
Naposledy upravil Marína : 16.03.11 at 22:46
Samsung.jpg  
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Samsung Auto Backup
Program Samsung Auto Backup je riešením pre osobné zálohovanie, ktoré vám umožňuje zálohovať jednotlivé súbory.
Aplikácia poskytuje funkcie manuálneho aj automatického (plánovaného) zálohovania a ponúka rôzne možnosti
zálohovania, napríklad zálohovanie vo formáte komprimovaného súboru a používanie filtrov na zálohovanie súborov.
Samsung SecretZone™
Samsung SecretZone™ je softvérová aplikácia na ochranu informácií fungujúca v prostredí Windows.
Samsung SecretZone™ vám umožňuje jednoducho ukladať a chrániť dôležité a súkromné údaje od iných.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Vlado, lenže mňa zaujíma, čím je výhodnejšie si zálohovať súbory tým prvým programom ako by si si ich zálohovala sama.
Tým druhým si vlastne môžem uzamknúť cez heslo disk, však?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať