Zavrieť

Porady

podnikateľský účet

Viete mi poradiť, v ktorej banke je najvýhodnejšie založiť si podnikateľský účet?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gray je offline (nepripojený) gray

    gray
    Pre podnikanie pouzivam Tatrabanku. Nie kvoli cene, ale kvoli operativnemu spracovaniu, a hlavne pohodlnemu, rychlemu a fuhkcnemu internetbankingu...

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Presne tak, Tatra Banka je v tomto najlepsia, ako spominal Gray. Hlavne ide o IB, ktory je velmi prepracovany a rychly v porovnani s inymi Slovenskymi bankami.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    martinetto
    Presne tak, Tatra Banka je v tomto najlepsia, ako spominal Gray. Hlavne ide o IB, ktory je velmi prepracovany a rychly v porovnani s inymi Slovenskymi bankami.
    Zdá sa, že máš účet v každej banke, ak môžeš vysloviť takéto tvrdenie. Ak dovolíš, budem Ti oponovať. Na našom trhu sú medzi bankami také, ktoré sú v kvalite IB, v kvalite finančného poradenstva, vo výške poplatkov, vo flexibilite ponúkaných produktov atď..... a pod... minimálne na úrovni spomínanej banky, a keďže nemienim na tomto mieste robiť reklamu žiadnej banke len podotknem, že sú aj také, ktoré ju v mnohých oblastiach predstihli. Pekný deň.

    gray je offline (nepripojený) gray

    gray
    Pekny podvecer,

    myslel som ze tato tema je davno zabudnuta.
    Ospravedlnujem sa ak som niekoho urazil, ani nechcel som robit ziadnu reklamu. Svoj nazor som vybudoval len na vlastnych skusenostiach, nic ine si nedovolujem zverejnovat.
    Danila
    Zdá sa, že máš účet v každej banke, ak môžeš vysloviť takéto tvrdenie.
    Myslim ze mozem vysloviť takéto tvrdenie.
    Po prve, za tie dlhe roky prace som prichadzal to styku s viacerymi elektronickymi platobnymi systemami. Nieco o tom viem...
    Po druhe, TB je uz/len 5 (piata) banka v ktorej mam (alebo mal som v minulosti) ucet na Slovensku. Vzdy to bolo na zvazenie, hlavne pri terminovanych vkladoch a HU. Mal som dost moznosti porovnat uroven a kvalitu sluzieb, aj vysku poplatkov, aj vysku urokovych sadzieb.....
    Nakolko moja SRO nepotrebuje ziadny HU, ani ziadny iny uver (inak by sa oplatilo ist do inej banky), a ide len o vedenie firemneho uctu (co myslim plati tu vo vacsine pripadov) jedine kriteria pre mna zostavaju operativnost a pohodlnost.

    Co sa tyka kvality finančného poradenstva - vsade je mizerna, aj v TB. O svoje peniaze sa musis starat sam. Jedine ak mas par milionov s ktorymi si nevies poradit , tak potom ....

    Flexibilita ponúkaných produktov - vsade je rovnaka, mozno len s malym casovym odstupom

    A vyska poplatkov - 10 korun navyse za balik sluzieb - bez komentarov...

    Inac, to su len vlastne skusenosti. Ved na to je PORADA, nie?
    Naposledy upravil gray : 18.09.06 at 10:15

    gray je offline (nepripojený) gray

    gray
    A este jedna poznamka,

    velmi detailne by som zvazoval vyber banky v pripade ak ma firma prevody z/do zahranicia alebo platby v cudzej mene.
    Pri zahranicnych prevodoch, najma mimo EU, by som zistil aj cez ktore korespondencne banky sa tie prevody budu realizovat, ake za to budu poplatky, ako dlho to bude trvat.
    Mozu v tom byt vyrazne rozdiely...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    stracka
    apropo ucet - kde ho vsade treba ponahlasovat - na ake urady?
    Všade tam, kam Ťa viaže povinnosť platiť...DÚ, soc. poisťovňa, zdr. poisťovňa.....to už musíš vedieť Ty

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Pre mňa je napríklad dôležité aj to, ako blízko je pobočka a či sa tam dá parkovať autom, či má nočný trezor alebo samoobslužnú zónu, kde môžem aj o polnoci robiť úhrady alebo vkladať peniaze. Možno bude pre teba dôležitejšie, koľko má bankomatov. Alebo budeš brať úver?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    gray
    Pekny podvecer,

    myslel som ze tato tema je davno zabudnuta.
    Ospravedlnujem sa ak som niekoho urazil, ani nechcel som robit ziadnu reklamu. Svoj nazor som vybudoval len na vlastnych skusenostiach, nic ine si nedovolujem zverejnovat.

    Myslim ze mozem vysloviť takéto tvrdenie.
    Po prve, za tie dlhe roky prace som prichadzal to styku s viacerymi elektronickymi platobnymi systemami. Nieco o tom viem...
    Po druhe, TB je uz/len 5 (piata) banka v ktorej mam (alebo mal som v minulosti) ucet na Slovensku. Vzdy to bolo na zvazenie, hlavne pri terminovanych vkladoch a HU. Mal som dost moznosti porovnat uroven a kvalitu sluzieb, aj vysku poplatkov, aj vysku urokovych sadzieb.....
    Nakolko moja SRO nepotrebuje ziadny HU, ani ziadny iny uver (inak by sa oplatilo ist do inej banky), a ide len o vedenie firemneho uctu (co myslim plati tu vo vacsine pripadov) jedine kriteria pre mna zostavaju operativnost a pohodlnost.

    Co sa tyka kvality finančného poradenstva - vsade je mizerna, aj v TB. O svoje peniaze sa musis starat sam. Jedine ak mas par milionov s ktorymi si nevies poradit , tak potom ....

    Flexibilita ponúkaných produktov - vsade je rovnaka, mozno len s malym casovym odstupom

    A vyska poplatkov - 10 korun navyse za balik sluzieb - bez komentarov...

    Inac, to su len vlastne skusenosti. Ved na to je PORADA, nie?
    A Ty sa voláš Martinetto?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    gray
    ??? Preco?
    Nie.
    Lebo ja som reagovala na martinetta. Vieš, ja sledujem občas príspevky niekoľko týždňov dozadu. A stáva sa mi, že mám problém poznať kto je kto. A stáva sa aj to, že ja zareagujem a v tom okamihu je príspevok vymazaný. Takže aj teraz mám z toho zvláštny pocit, prečo sa Teba dotýka moja reakcia na martinetta a on je v kľude. Takže, skús hádať.

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Danila
    Zdá sa, že máš účet v každej banke, ak môžeš vysloviť takéto tvrdenie. Ak dovolíš, budem Ti oponovať. Na našom trhu sú medzi bankami také, ktoré sú v kvalite IB, v kvalite finančného poradenstva, vo výške poplatkov, vo flexibilite ponúkaných produktov atď..... a pod... minimálne na úrovni spomínanej banky, a keďže nemienim na tomto mieste robiť reklamu žiadnej banke len podotknem, že sú aj také, ktoré ju v mnohých oblastiach predstihli. Pekný deň.
    Mám účet v 7 slovesnkych najvačších bankách, a najspokonejsi som s jednou, ktoru som už raz menoval a znova nebudem. Ide hlavne o pristup ku klientovi, ktory ma tato banka. Ale vsak ziadal o radu, tak som mu poskytol, ale vravi sa ze Kolko ludi, tolko chuti. A k tej presitenosti : Ano uvedomujem si to, nakolko jeden clen rodiny pracuje v Abm -Amro Bank na vysokej pozicii, a kedže chceli otvorit aj na slovensku pobočku, nestalo sa tak, práve pre tu presítenost bánk na slovenskom trhu.

    TomASS je offline (nepripojený) TomASS

    TomASS
    Ahojte,
    aj ja si idem prave jeden zalozit a paci sa mi ako sa to tu rozobera , len by som rad pocul od Danili aj KONKRETNE "odporucanie" na banku s ktorou ma lepsie skusenosti ako s TB (teda ak som to spravne pochopil...)

    Dakujeeem
    moja s skusenosť s tatrabandou je otrasna. csob prilis dlho preplacala seky zo zahranicia. najlepsie skusenosti mam so slovenskou sporitelnou aj ked....

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    soundmachine
    moja s skusenosť s tatrabandou je otrasna. csob prilis dlho preplacala seky zo zahranicia. najlepsie skusenosti mam so slovenskou sporitelnou aj ked....
    Preklep ? alebo nie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.