Zavrieť

Porady

Opravne daňové priznanie

V daňovom priznaní podávanom elektronicky som v prílohe č.3 nerozpísala odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne, iba som tam udala celú sumu do riadku 08...úhrn povinného poistného. Mám ešte podať opravné daňové priznanie do polnoci? Alebo sa podáva iba v prípade, že ide o zmenu v sumách?

Ďakujem za pomoc

Marcela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    val.c a predpokladam, ze to musim podat do polnoci, inak musim podat dodatocne danove priznanie....je to tak?
    veronikasad pokial si neoznámila predlženie lehoty na podanie DP - ano
    Tweety Je.
    val.c a ak by som tuto chybu nestihla opravit, vyzvu ma potom tak či tak na opravu z danoveho uradu? Tato chyba nijako neovplyvnuje dan. Dokonca v mojom pripade ide o preplatok dane.
    veronikasad DU ťa asi vyzývať nebude, skôr sa ozvu zo zdravotky, alebo urobia RZZP zo svojich podkladov.
    val.c Ok, dakujem za informáciu
      zbaliť
    val.c Do polnoci to už nestíham. Robím daňové priznanie pre manžela, ktorý momentálne nie je doma a bez jeho občianskeho preukazu to neviem podpísať elektronickým podpisom Ak to urobím zajtra pôjde už o dodatočné daňové priznanie, predpokladám.

    Opravne daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.