Zavrieť

Porady

kolaudacia staršieho rodinného domu,nadstavba a oprava strechy

Rodinný dom v r.2003 vydane stavebne povolenie k nadstavbe a novej streche, momentálne predlžené do 12.6.2021 z dovodu karanteny.
Mam už urobený geometrický plan,energetický certifikat,je tam plyn,elektrina k tomu tiež príslušne doklady aj vodovod .
nadstavba hore nie je vo vnutri omietnuta a nie je tam zavedena elektrina nakolko sa v dome nebyva už 10 rokov može to byť problem ?
čo potrebujem ku kolaudacii ešte?Chcem podať žiadosť ku kolaudacii kde ju najdem?
Badya Hm ide len o jednu izbu ktora je v tej nadstavbe inak zvonku je to okey.
Aj ostatne izby su v starom dome okey
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Bez omietky by ti nadstavbu nemali skolaudovať. Kolaudácia znamená, že je dom, či priestor obývateľný, či užívateľný pre daný účel. Bez omietok nie je užívateľný.

    Žiadosť o kolaudáciu nájdeš na stránke stavebného úradu.

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    Ja keď som kolaudoval tak som musel mať hrubú stavbu podľa projektu, funkčné kúrenie, vodu, elektrinu kanalizáciu funkčnú kuchyňu, funkčnú kúpeľňu a jednu miestnosť, ale všetky schodiská museli mať bezpečné zábradlie. ale to bolo v roku 2000. Prešlo to bez fľaše a bonboniery. Ale to sme si dohovorili s úradníčkou kým prišla na obhliadku

    kolaudacia staršieho rodinného domu,nadstavba a oprava strechy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.