Zavrieť

Porady

Evidencia príjmov u paušálnych výdavkov

Dobrý deň,
ako evidovať tržby u paušálnych výdavkov? Napr. denná uzávierka tržba 100 eur, z toho hotovosť 40 eur a úhrada platobnou kartou 60 eur. Vediem teda paušálne výdavky a či je možné urobiť denné príjmový pokladničný doklad na celú sumu teda 100 eur, aby som zapísala príjem ovplyvňujúci základ dane a následne si na konci mesiaca urobiť výdavkový pokladničný doklad na sumu, ktorá bola uhradená kartou. Táto suma uhradená kartou mi totiž na účet príde už znížená o poplatky banky. Ak tomu rozumiem, tak ani nemusím viesť pri paušálnych výdavkoch pokladničnú knihu, ale príjmové pokladničné doklady na tržby áno ?
Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Všetky tržby evidujes cez reg.pokladnicu?
veronikasad Vystavujes faktúry odberateľom?
Tomas179 Všetky tržby sú cez ERP, faktúry nevystavujem
romana147 "Vediem teda paušálne výdavky"" - asi NEVEDIEŠ, na konci uplatnuješ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stačí ti evidencia príjmov a zaplatených odvodov. Nesledujes čo ti prišlo na účet (znížené o bankové poplatky), stačí keď si na začiatku mesiaca stiahnes z finančnej správy mesačný riport za predch.mesiac
    Tomas179 Ja len nerozumiem, že keď mám evidovať podľa účtovných dokladov, a tým je teda príjmový pokladničný doklad, ktorý si mám vystaviť, tak ten vystavím každý deň na celkovú tržbu, bez ohľadu na to koľko bolo zaplatené kartou?
    veronikasad Stačí ti riport z finančnej správy, ten zaevidujes ako príjem za posledný kal.den mesiaca

    Evidencia príjmov u paušálnych výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.