Zavrieť

Porady

Nadčasy, služby, lekár

Zdravím, chcel by som sa opýtať či je z pohľadu zákona legálne, ak má lekár pracovať v deň ktorý má službu od 7:30 do ďalšieho dňa 8:30. Vykazuje sa to tak, že od 7:30 do 16:00 je 8 hod. pracovná doba, potom ďalších 8 hodín nadčas, a zvyšok ako pracovná pohotovosť. A v prípade ak to tak nie je, aký systém rozpisu služieb, je v zmysle zákona ? Pretože mne ako laikovi z pohľadu pracovného práva v tomto systéme rozpisu služieb chýba denný nepretržitý odpočinok.
Za odpovede Vám ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 ale robia, napr. na zmeny .....
    BXLmiami Snívaj s nami.Leda papierovo aj to teda neviem kde.
    misoft Ako laik som sa ešte nestretol, aby lekári v zdravotníckych zariadeniach (nie ambulancie - tam majú ordinačné hodiny) pracovali na zmeny - pracujú podľa rozpisu služieb, pohotovosti... a žiaľ pre nich, berie sa to ako služba vo verejnom záujme (ako u hasičov, policajtov, armády...)
    ivka70 to by ste sa cudovali ,viem dokonca o fakultnej nemocnici , kde tak funguju, uz dost dlho ....
    misoft O tom pochybujem! Ak by pracovali na zmeny - chirurg pri operácii pozrie na hodinky, povie padla a nechá všetko na druhú zmenu? Možno sestričky, upratovačky, pomocný zdravotnícky personál, ale u lekárov ťažko.
    ivka70 je mi jedno, o com pochybujes ... urcite operacie su planovane na ranne zmeny a nie su vykonavane v case pohotovosti na pracovisku (pokial nejde o pohotovost a pod.). Ale o tom sa nebavime. Na to je ta pohotovost, ci uz na procovisku alebo mimo neho.

    To, ze si sa s tym nikdy nestretol este neznamena, ze to tak nefunguje.
    BXLmiami No nestretla som sa s tým ani ja.U lekárov.Ale ked sme pri ambulanciách-cez deň ambulancia v noci pohotovosť u iného zamestnávateľa cez deň další ambulancia.
    Ved pozri čo sa deje na ambulanciách väčšina... siat... ľudí a ide to voľným pádom.
      zbaliť

    Nadčasy, služby, lekár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.