Zavrieť

Porady

mam mat pri zalozeni zivnosti pod.ucet

Ahojte.Momentalne som zamestnana,ako kadernicka a chcem prejst na zivnost.Po zalozeni zivnosti si musim zalozit aj podnikatelsky ucet,na zivnost,alebo mozem pouzivat svoj osobny ucet?ake vyhody ma ak si zalozim v niektorej banke ucet po zalozeni zivnosti.V mojom pripade dostavam denne trzbu na ruku.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ziadny zakon zalozenie podnikatelskeho uctu nenariaduje. Ani ja ho nemam, vediem si prijmy cez pokladnu.

    gaerys je offline (nepripojený) gaerys

    gaerys
    takze, ked vsetko platim v hotovosti-teda faktury za prijaty tovar a aj odvody a nemam ziadne prijmy na ucet cez fatury,ale len vkladam peniaze v hotovosti na ucet,tak mi je podnik.ucet uplne zbytocny?je to tak?dakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Zriadiť si podnikateľský účet vyžaduje DÚ pri platiteľoch DPH, pretože nadmerný odpočet nevracia v hotovosti, prostredníctvom pošt. poukážky ale len cez BÚ.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Daňový úrad pošle nadmerný odpočet aj na osobný účet. Podstatné je, že pri prihlasovaní SZČO na daňový úrad treba DÚ oznámiť, že osobný účet bude slúžiť aj ako podnikateľský. Pre pár platieb sa neoplatí otvoriť podnikateľský účet a platiť poplatky. Pokiaľ je už tých platieb podnikateľského charakteru viac, tam by som už účet doporučila. A samozrejme výpisy z účtu(osobného) doložiť k účtovníctvu. Všetky súkromné platby- osobná potreba, ale to už patrí do inej témy.

    mam mat pri zalozeni zivnosti pod.ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.