Zavrieť

Porady

lyziarsky vycvik

Dobry den, potrebujem poradit, ci je lyziarsky vycvik fyzicky narocny. Dieta ma kardiologicke ochorenie, a je ciastocne oslobedna od TV. Ale ucitel tvrdi, ze lyziarsky je velmi fyzicky narocny aj pre zdravych. Mate niekto skusenosti? Ide o chopok. Dakujem.
21 komentárov     zbaliť
veronikasad Čo na to hovorí pediatricka, ktorá pozná zdravotný stav tvojho dieťaťa?
ivka70 je to fyzicky narocna aktivita ... ak dieta nie je ani na hodinach TV plne aktivne, bude mat problem s kondickou ,cely den na svahu, vonku, v chlade
asi nikdy nelyzovalo ani nikto v rodine, ze?
Jarka 1 Súhlasím s Ivkou. Je to fyzicky náročná aktivita.
buchač Nesúhlasím...ale to je aj tak jedno.
moke Doktorka ju pustila, ale s tym aby sa nepretazovala. Ona zas tury zvlada. Tak neviem preco je to tak fyzicky narocne.
moke A v com je to tak fyzicky narocne?
buchač Ja na rozdiel od Ivky vravím, že lyžovačka rozhodne nie je náročným športom na fyzičky ...že náročná na financie, tak to je iná káva.
Jarka 1 Je to náročné na záťaž na nohy a možno aj nejaké to zadýchanie sa. Na druhej strane píšeš, že túry zvláda, tak by to malo byť ok. A napokon, už nie je malé dieťa a tak asi už vie, kedy je toho dosť. Predpokladám, že učiteľ má z takejto zodpovednosti obavy. Veľmi sa mu nečudujem. Treba, aby sa dieťa spolu s učiteľom dohodlo, že bude zodpovedné a samo naznačí, že už stačí. Nie že sa bude hanbiť niečo povedať a vyrobí tam problém. Učiteľ môže na oplátku vyriešiť situáciu tak, aby dieťaťa nemalo pocit, že vyčnieva z radu.
buchač Jarka...a nie je náhodou prax na lyžiarskom taká, že sa vytvoria skupiny podľa výkonnosti ?
Či v dnešnej dobe sú všetky deti v jednej skupine a lyžujú na ťažkom teréne ?

Aká záťaž na nohy, ak sa decko dostane na kopec vlekom a dole to ide samo ?
Jarka 1 buchy, no dole ideš "v podrepe na nohách", ak nejdeš po zadku ... vtedy to ide aj samo

Neviem či sú decká nejako rozdelené do skupín. My sme boli ešte za Márie Terézie
veronikasad Ja sa tiež prikláňam k tomu, ak vám to financie dovolia, aby na lyžiarsky výcvik išla. Zážitky, stmelenie kolektívu v škole nezíska.
Ak užíva lieky, upozorniť na pravidelnosť, žiadny alkohol a cigarety (na lyžiarskom nič nové) a upozorniť pedagogický dozor na zdravotné obmedzenia. Nezabudni na teplú obuv a oblecenie, ak sa bude pohybovat aj bez lyží po svahu.
moke len to ze ucitelka stale tvrdi kazdemu, ze je to velmi fyzicke narocne. A ja mam taky pocit, ze nechce aby isla.
moke a stale nas od toho odradza
veronikasad Nechce, lebo jej pribudnú starosti...
moke len ja teraz neviem, co mam robit, aby som neurobila zle. Riskovat zdravie tiez nechcem,
veronikasad Dcéra ako reaguje? Chcela by ísť so spolužiakmi, alebo sa lyziarskeho boji?
Jarka 1 veď len ty sama vieš aký poklad máš doma ... na lyžiarsky chodia už staršie deti ... lekár dovolil ... už len dohodnúť pravidlá s dieťaťom ... následne prehodiť pár slov s učiteľom ... podľa toho, čo si napísala, by som ja osobne pustila
Jarka 1 A jasné, že všetko záleží od toho, či dieťa chce, alebo nechce ísť. Ak nechce, niet čo riešiť.
moke No jasne ze ona chce ist.
Jarka 1 Však už sme ti hádam toho napísali dosť ... dúfam, že nechceš, aby sme sa za teba aj rozhodli
ivka70 Aky je dovod jej ciastocneho oslobodenia od TV? Podla toho presa vies posudit, ci by ju lyzovanie zatazilo nad ramec jej moznosti alebo nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    kopretinka 08.11.23 13:22 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.