Zavrieť

Porady

Dočasná štátna služba - nemám novú zmluvu na ďalších 6 mesiacov.

Som v dočasnej štátnej službe - práca na ministerstve. Polročná zmluva, uzatvorená 1.6 mi končí dnes, 30.11. Do dnešného dňa ma však nikto z osobného úradu nekontaktoval s predĺžením zmluvy a môj nadriadený o ničom nevie, tvári sa, že pokračujem ďalej. Ak teda zajtra, 1.12 nastúpim do práce mám nárok podľa par. 71 Zákonníka práce dostať pracovnú zmluvu na dobu neurčitú? Lebo zákon o štátnej službe hovorí o tom, že dočasná štátna služba môže byť len na dobu určitú. Ale ja budem od zajtra v nejakom právnom vákuu. Poraďte.
11 komentárov     zbaliť
ivka70 podla akeho paragrafu bola tvoja docasna statna sluzba uzavreta?
Valmont82 Služobná zmluva bola uzatvorená podľa par. 51 ods. 1 a 2 a nasledujúcich ustanovení zákona č. 55/2017
ivka70 Myslela som , ktory druh statnej sluzby to je:
https://www.profesia.sk/kariera-v-ko...statna-sluzba/
misoft No - možno dnes ti dajú lajstierko pri odchode - že končíš. A u teba asi bude platiť §82 ods.1, písm. a). na základe uplynutia dočasnej doby.
Takže od zajtra asi už nebudeš v štátnej službe - budeš nezamestnaný a ani ťa dnu už nepustia (max. na odovzdanie toho, čo si dostal a prevzatie papierov)
Valmont82 je to dočasná štátna služba podľa par. 36 ods. 3 písm.e)
Valmont82 Asi ťažko mi dajú "lajstierko" pri odchode keďže som doma s dieťaťom na OčR. A hlavne keď je sídlo ministerstva v BA a ja vykonávam prácu na severe SK.
misoft -občana na voľné štátnozamestnanecké miesto........... Ale to je predsa jedno. ty skončíš a miesto zase bude voľné a príjmu iného.
misoft A dôvod je predsa jasný - nemusia ti už nič vyplácať, ak by si bol v trvalej štátnej službe. Pre "úsporu" sa to takto často robí.
misoft A keby si zajtra vošiel do "svojej" kancelárie - asi by si možno bol strašne prekvapený, keby tam už sedel nový zamestnanec.
duves No to by aj mna zaujimalo. Niekde som čítal, že dočasna št.služba je bez vyberoveho konania. Takto ak by ti dali štatnu službu bez obmedzenia, tak by legalizovali obídenie zakona. https://www.uvo.gov.sk/o-urade/karie...-statna-sluzba
ivka70 nie kazda docasna statna sluzba je bez vyberoveho konania .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je to to dočasná štátna služba podľa par. 36 ods. 3 písm.e) , tak dnesnym dnom konci.

    LEBO:
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2017/55/

    § 37
    Dočasná štátna služba
    ....
    i)
    štátneho zamestnanca podľa § 36 ods. 3 písm. e) trvá do obsadenia tohto miesta na základe výberového konania, najviac šesť mesiacov,
    Valmont82 No veď dobre.. ale mne nikto nič neoznámil.. a kolegom, ktorí sú na rovnakej pozícii dávali nové zmluvy, resp. pokračovacie - na ďalších 6 mesiacov.
    ivka70 Ked nikto nic neoznamil, tak zmluva konci tak ako bola dohodnuta. To oznamit netreba.
    Dohodnut novu zmluvu musia, ak ma niekto dalej pokracovat, a opat iba na 6 mesiacov.

    Dočasná štátna služba - nemám novú zmluvu na ďalších 6 mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.