Zavrieť

Porady

Dochodok - Ako poziadat

Ako podať žiadosť o dôchodok ked mam odrobenych 25 rokov na slovensku a 15 rokov v irsku....... mam odrobenych 40 rokov?...... poziadat o dochodok samostatne na Slovensku aj v irsku.....co by bolo pre mna vyhodnejsie?....zo Slovenska za 25 rokov velky dochodok asi nevijde.... ale irska strana poskytuje, po dosiahnuti dochodkoveho veku, dochodok kazdy tyzden a predpokladam, ze v inej vyske ako by mi za tie iste odpracovane roky davalo Slovensko......vyplaca Slovensko plnu vysku dochodku, taku vysku, aku by som dostaval priamo z irska?.....nezdanuju ani inak nekratia vysku dochodku ktoru by mi davalo Irsko?.....ma s takouto kombinaciou dochodkoveho prijmu niekto konkretnu, prakticku skusenost?.....tieto otazky pravdepodobne uz zasahuju aj do oblasti medzinarodneho, eurounijneho prava.....kazda krajina ma ine pravidla poskytovania a vyplacania dochodkou, aj napriek medzinarodnym dohovorom....takze, co by bolo vyhodnejsie? poziadat priamo Irsko, alebo poziadat len Slovensko?....mam 63 rokov, v irsku je dochodkovy vek 67 rokov
Naposledy upravil feby : 02.04.24 at 08:12
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Koľko máš rokov?
veronikasad Aký je dôchodkovy veķ v Írsku? Ak si ho už dosiahol, o dôchodok z Írska požiada Slovenska SP
feby V Irsku je vek do dochodko 67 rokov....neviem ako vypocet prebieha na Slovensku ale pri zapocitani 25 rokov na Slovesku dostanem cca150-200.-Euro....po zapocitani v 15 rokov v Irsku by som mal dostat cca 800.- Euro co by bolo neskor cca1000.-Eur mesacne.
Ak necham pracovat Slovenske urady a uznaju mi 40 odrobenych rokov dostaval by som 458.- Euro do 67 roku zivota, potom by to prepocitali a dostaval by som kolko? 600.- 700.- Euro?
Priklady, ktore su uvedene na strankach rozoberaju dochodkove systemy
pracovnikov z inych krajin, ale nie Slovakov slovensky system. poberanie dochodku je rozobrate v surodom , mesacnom systeme .....ale Irsku sa dochodok pobera tyzdenne a ma ine pravidla.
ivka70 Ty chces ziadat o predcasny dochodok po 40 odpracovanych rokoch alebo uz mas na SK dosiahnuty dochodkovy vek?
feby jedna sa mi o podanie podla dochodkoveho veku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    normálne požiadaš o dôchodok v SP (predpokladám, že si našinec) .
    Možno máš nárok na dôchodok v obidvoch štátoch - len ešte treba mať na zreteli, že dôchodkový vek nie je vo všetkých krajinách rovnaký .
    V SP ťa usmernia - aj postúpia žiadosť do írska, ak teda už máš dôchodkový vek
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...C&opi=89978449

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak splnas podmienky na priznanie starobného dôchodku na SK, objednaj sa cez elektronický registračný formulár na spísanie žiadosti v SP. Bude tá kontaktovat zamestnanec príslušnej pobočky SP s informáciou aké doklady máš priniest

    Dochodok - Ako poziadat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.