Zavrieť

Porady

Od koľkých rokoch sú dovolené gélové nechty, príp. manikúra?

V zahraničí je to dané od koľkých rokoch, ale na SK darmo Googlujem nič nenašlo. Sú tu len fórumy a že "moja 10 ročná dcéra má primeranú manikúru k veku" alebo ona a ona 12, 14, 15...

Nič normálne, ani zákon nič...
buchač Žiadna krajina nemá uzákonené povoľovanie nechtov....čiže aj u nás je to rovnaké.
Sú ale okolnosti, keď sa vyžaduje povolenie rodičov na takúto ozdobu zo zdravotných dôvodov.

...a mimochodom ...by bolo fakt nenormálne, ak by ešte aj takúto hovadinu mal riešiť zákon.
kopretinka zákon? na nechty?? a zákon na používanie wc papiera nechceš? moje nervy........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Takéto niečo nerieši zákon. Kľudne daj gélové nechty aj svojej 5 ročnej vnučke. Je to to isté, ako keby si sa opýtal, že od koľkých rokov si môže človek farbiť vlasy.
    fortunka to by som sa najskor spytala rodicov vnucky, lebo z toho bude ina drama doma

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Komu ich chceš robiť? Vari nie deťom?
    Chémia + ožiarenie

    alfredos je offline (nepripojený) alfredos

    alfredos
    Zákon nelimituje priamo úpravu nechtov, ale...
    Ak je s výkonom spojené (zdravotné) riziko, poskytovateľ služby by v prípade mladistvého potreboval súhlas zákonného zástupcu.

    Ak Vás zaujíma úprava v iných krajinách, tak napríklad:

    - What is the legal age for acrylic nails in the UK?
    - From a legal perspective, if a client is under 16 you would need written parental consent and a parent or guardian present for all standard treatments.

    Ono je to (rizikami) niekde medzi farbením vlasov a tetovaním.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Preco by na to mal byt zakon? Ale napr objednavku v eshope moze urobit az maloelty nad 16r, cize informacie by som hladala v nejakom podobnom duchu ak by som isla poskytovat sluzby aj maloletym. Moze byt potrebny suhlas. Napr. moja dcera ani ku kozmeticke bez toho, ze ju dosikujem nemoze ist a to ju nikto nicim neozaruje atd., ku kadernicke tiez s doprovodom a zvacsa sa nas pyta, ci moze byt to co si dieta vymyslelo

    Potom je tu este druha vec pre "deti" ak sa pytas ako rodic/dieta = skolsky po riadok. Zakladna skola taketo nieco nepovoluje urcite... aspon nie nasa.
    buchač Ale napr objednavku v eshope moze urobit az maloelty nad 16r..
    ----------------------------
    S tou objednávkou sranduješ...či ???
    Ako skontroluje ešopa vek decka ?

    Ja sa tiež občas odskočím na lekárske stránky, kde je otázka, či som odborník.
    No nie som a aj tak si čítam, čo len chcem.
    ===============
    Potom je tu este druha vec pre "deti" ak sa pytas ako rodic/dieta = skolsky po riadok. Zakladna skola taketo nieco nepovoluje urcite... aspon nie nasa.
    ------------------------------
    Školu do toho veľmi neťahaj.
    Predsa v lete sú prázdniny 2 mesiace a škola na dieťa a teda ani na nechty nemá dosah.

    Tu skôr ide (podľa mňa) o niečo iné.
    Dievčence sledujú Instagramy, Ťik ťoky a Fejsbúúky...a sledujú tie všeliaké (prepytujem) influercerovské šľapky, ktoré sa predvádzajú a chcú sa im podobať.
    Zároveň tieto hééérečky propagujú rôzne výrobky, rôzne kúry, rôzne ujoviny...ktoré sú nie raz na dve veci = na nič a na to druhé. Majú oni na háku, či si mladé dievča dokatuje ksicht alebo nie.
    A s propagovaním produktu ide ruka v ruke bezprácny (stupídne video nepovažujem za prácu) zisk.

    Príkladom sú nebezpečné trendy posledných rokov.
    https://www.topky.sk/cl/13/2495445/N...ho-neskusajte-
    https://spravy.rtvs.sk/2023/04/dalsi...enu-farby-oci/
    https://magazin.pluska.sk/zdravie/ne...cez-oci-spodok
    ...atď

    Od koľkých rokoch sú dovolené gélové nechty, príp. manikúra?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.