Zavrieť

Porady

V akej poisťovni si urobiť životnú poistku?

Mám hypotéku poistenú v banke pre pripad smrti a invaliditu. Potrebujem poistiť PN, kedze budem na rizikovom tehotenstve ( aby mi to aj realne preplatili). A dalej tam zahrniem aj kriticke choroby, vazne urazy. Manzel to iste. Rozmyslam nad Allianz alebo Wustenrot. Momentalne mam v YouPlus.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Neviem ,ako vies a ako dopredu vies, ze budes na rizikovom tehotenstve, ale u niektorých poisťovní je rizikové tehotenstvo úplne vylúčené z poistenia PN, u niektorých je čakacia lehota 2 roky a najkratsia, najčastejšia je 9 mesiacov pred odchodom na PN z takeho dovodu (uz musis mat to pripoistenie vtedy)
simayxc Jedno dieta uz mam, s nim som bola na rizik. a mam aj zdrav. problem, cize pri dalsom tehotenstve to bude tak isto. A viete mi aj prosim napisat konkretne poistovne, u ktorych je kratsia cakacia doba a kt. rizikove tehotenstvo nevylucuju?
ivka70 Nie, to si treba zistit individualne. Obavam sa ale, ze u vas uz predchadzajuce rizikove tehotenstvo vylucuje take pripoistenie .... ze to vyluci kazda poistovna.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tento problém určite nevyriesis na Porade, nutná osobná konzultácia vo viacerých poisťovniach

    Martuk je teraz online Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    kedze si uz jedno rizikove tehotenstvo mala, v pripade uzavretia zmluvy v ramci zdravotneho dotaznika je povinne toto spomenut. Potom nastanu dve veci:

    1. uprava zmluvy, kde bude platba za rizikove tehotenstvo navysena a riadne
    2. plnenie z dovodu rizikoveho tehotenstva uz raz prekonaneho bude uplne vylucene.

    plus spominas nejaky zdravotny problem, nepises blizsie aky, ale rataj s tym, ze ten bude bud vyluceny z plnenia alebo si zan riadne priplatis.

    V akej poisťovni si urobiť životnú poistku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.