Zavrieť

Porady

Náklady na reprezentáciu

Potreboval by som poradiť s následovným.

Predal som zákazníkovi jedno zariadenie a ako bonus som mu dal zdarma 10ks kariet k tomu. Pred. cena jednej je 99 sk s dph.
Ako to teraz dať do nákladov. Na 513 a v cene 99*10 , teda aj s dph, že? Alebo je to v mojej obstáravacej cene? Najlepšie by bolo keby sa to dalo dať nejako do nákladov, ktoré by aj znižovali ZD nie ako 513.

dík za odpovede
Naposledy upravil vajda65 : 10.12.06 at 12:50
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dana K.
No ak nebudeš mať iné manko, tak 10*OC, ale na účet 549-Manká a škody.
Nechápem, prečo začíname tancovať na tenkom ľade. Veď manko nie je zase až taká sranda. A čo hmotná zodpovednosť a predpis náhrady škody. Jednoducho nie je možné túto situáciu riešiť ako zadávateľ požaduje, a síce aby išlo o VOZD. Nemôže byť aj ovca celá aj vlk síty...Keby áno, poradíme.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

ermon
To je spôsob žiaľ v rozpore so zákonom o účtovníctve a nepravdivá informácia. DPH hoci išlo o dovoz z tretej krajiny si síce na JCD zaplatil, ale súčasne si si daň odpočítal na vstupe. Máš povinnosť túto daň odviesť.
S účtom 513 nemá nič tvoj prípad spoločné. A už vôbec nie s mankom.
Je jedno, že účtuješ spôsobom B. Aj tak musíš viesť skladovú evidenciu, a teda urobiť v OC výdaj 10x99 Sk.
Takže jednoznačne tak ako som písala v príspevku č. 4
Ale vieš daň. úrad nevie že ja som tie karty dal ako bonus, preto mi to príde ako jednoduchšie riešenie a výhodnejšie že sa mi jednoducho počas roka stratili a tým došlo k manku, ktoré na konci roka zaúčtujem.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Danila
Nechápem, prečo začíname tancovať na tenkom ľade. Veď manko nie je zase až taká sranda. A čo hmotná zodpovednosť a predpis náhrady škody. Jednoducho nie je možné túto situáciu riešiť ako zadávateľ požaduje, a síce aby išlo o VOZD. Nemôže byť aj ovca celá aj vlk síty...Keby áno, poradíme.
Mne ide iba o to,že on nemá žiaden doklad o tom, že tie karty dal ako bonus,tak to manko sa vidí ako lepšie riešenie. A možno ani nemá zamestnancov, ktorí by boli hmotne zodpovední. Ja nikoho nechcem navádzať na podvody,alebo niečo podobné, ale človek je tvor omylný. V budúcnosti to bude riešiť predsa inak.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Danila
Nechápem, prečo začíname tancovať na tenkom ľade. Veď manko nie je zase až taká sranda. A čo hmotná zodpovednosť a predpis náhrady škody. Jednoducho nie je možné túto situáciu riešiť ako zadávateľ požaduje, a síce aby išlo o VOZD. Nemôže byť aj ovca celá aj vlk síty...Keby áno, poradíme.
presne o tomto som tiež práve rozmýšlal, čo náhrada škody atd.
Mne nerobí problém že si dám dph na výstupe je to cca 70 skk, ide o to, že nemám žiaden doklad na to že som to dal ako bonus, teda aby to bolo celé v poriadku to je hlavné.
Nechápem ako môžem vystaviť výdajku keď účtujem spôsobom B, veď tam práve tieto vecí odpadajú, nie?
Alebo teda bude doklad výdajka a aké budú predkontácie pri spôsobe B?
xxxx/xxxx
xxxx/343

edit: Presne tak nemám žiadných zamestnancov, takže tým pádom by tam hádam odpadala nutnosť náhrady škody nie?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ale inventarizcáa je prostriedok, k vernému zobrazeniu.....atď. Ty potom skúmaš, z čoho vznikol inventarizčný rozdiel. A keď si tam sám, tak prichádza do úvahy osobná spotreba. Alebo oprava účtovného záznamu, ktorý si opomenul. A teda spôsobom B, niečo zaúčtovať priamo do spotreby.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Danila
Ale inventarizcáa je prostriedok, k vernému zobrazeniu.....atď. Ty potom skúmaš, z čoho vznikol inventarizčný rozdiel. A keď si tam sám, tak prichádza do úvahy osobná spotreba. Alebo oprava účtovného záznamu, ktorý si opomenul. A teda spôsobom B, niečo zaúčtovať priamo do spotreby.
oprava účt. záznamu - to by som nechcel, nerád by som ich do toho montoval. Dostali čo chceli, všetko bolo OK, takže nech nemajú s tým žiadne starosti.

Takže ostávaju teda tie dve možnosti:
osobná spotreba??
a priamo do spotreby

ale nemám ani poňatia ako to urobiť.
Je mi jedno ako to bude, hlavne aby to pri kontrole obstálo.
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

1. Doporučoval by som tú osobnú spotrebu. Zdá sa mi to najjednoduchšie a najčistejšie (každopádne štát o nič nepríde).

2. Zaúčtovať to do vlasnej spotreby je problematické, keďže nemáš žiadnych zamestnancov tak teda na čo si použil bezkontaktné karty pre dochádzkový systém (ak som to správne pochopil)?

3. Niekoľko krát si sa pýtal "načo výdajku?". Možno, že ja nesprávne chápem spôsob účtovania B, ale daňoví kontrolóri si od klienta nechali predložiť riadne vedenú skladovú evidenciu: skladové karty, príjemky, výdajky, inventúru, aj napriek tomu, že účtujeme spôsobom B. Spôsob B neznamená, že sa nevedie skladová evidencia - tú je potrebné viesť pri spôsobe A aj B, len účtovanie skladu je podstatne jednoduchšie pri spôsobe B.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

romanpp

3. Niekoľko krát si sa pýtal "načo výdajku?". Možno, že ja nesprávne chápem spôsob účtovania B, ale daňoví kontrolóri si od klienta nechali predložiť riadne vedenú skladovú evidenciu: skladové karty, príjemky, výdajky, inventúru, aj napriek tomu, že účtujeme spôsobom B. Spôsob B neznamená, že sa nevedie skladová evidencia - tú je potrebné viesť pri spôsobe A aj B, len účtovanie skladu je podstatne jednoduchšie pri spôsobe B.
Presne tak. Aj v mojej odpovedi bolo stanovisko, že spôsob B vedenia zásob neznamená, že subjekt nevedie skladovú evidenciu.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

romanpp
3. Niekoľko krát si sa pýtal "načo výdajku?". Možno, že ja nesprávne chápem spôsob účtovania B, ale daňoví kontrolóri si od klienta nechali predložiť riadne vedenú skladovú evidenciu: skladové karty, príjemky, výdajky, inventúru, aj napriek tomu, že účtujeme spôsobom B. Spôsob B neznamená, že sa nevedie skladová evidencia - tú je potrebné viesť pri spôsobe A aj B, len účtovanie skladu je podstatne jednoduchšie pri spôsobe B.
Pokiaľ musíš viesť úplnu skladovú evidenciu, príjemky aj výdajky tak spôsob B potom nie je jednoduchší.
Ja mám skladovú evidenciu, presne viem čo mám, koľko v akej OC, ide iba o to, že nevediem príjemky a výdajky.(čo podľa mňa ani nemusím - opravte ma ak sa mýlim)
ide o to, že nechápem ako napr. zaúčtujem výdajku tovaru pri spôsobe B, ak na 132 reálne nič nemám pretože to mám na 504?
Toto potrebujem objasniť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
vajda65
Pokiaľ musíš viesť úplnu skladovú evidenciu, príjemky aj výdajky tak spôsob B potom nie je jednoduchší.
Ja mám skladovú evidenciu, presne viem čo mám, koľko v akej OC, ide iba o to, že nevediem príjemky a výdajky.(čo podľa mňa ani nemusím - opravte ma ak sa mýlim)
ide o to, že nechápem ako napr. zaúčtujem výdajku tovaru pri spôsobe B, ak na 132 reálne nič nemám pretože to mám na 504?
Toto potrebujem objasniť.
Ja osobne nemám rada spôsob B, ale súhlasím s Tebou. Pretože v priebehu roka nakupuješ prostredníctvom účtov skupiny 50 a účty 112 a132 riešiš pri uzavieraní účtovných kníh. Ostatné máš v ss, tak si ju pozri.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať