Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky ... ako?...

Dobrý deň chela by som sa pýtať ako je to s paušálnymi výdavkami, ešte som sa s nimi nestretla ako ich vyrátam a zaúčtujem v peňažnom denníku?
Ďakujem.
Usporiadat
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

ZD v DP v r. 69 nemôže byť nula, tak musí byť aspoň 1,- Sk . V r. 77 už nula môže byť.
0 0
Nagy Eva Nagy Eva

Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

ahojte. moja otazka je, ze co s tymi fakturami, ktore vystavim uz v januari 2007 ale su za sluzby za december 2006? Zahrnam do prijmov?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Nagy Eva
ahojte. moja otazka je, ze co s tymi fakturami, ktore vystavim uz v januari 2007 ale su za sluzby za december 2006? Zahrnam do prijmov?
Nezahrňaš , lebo ich v príjmoch za r.2006 nemáš, tie budú v príjmoch až za r.2007 ak ti ich uhradia.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Faktúra je pohľadávkou roku 2006
Príjmom bude až dňom úhrady
Ak samozrejme "nepreskakuješ" z účta na pauš.výdavky , alebo opačne
0 0
Nagy Eva Nagy Eva

Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

Dakujem za odpoved. posielam bodik.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

virka
ZD v DP v r. 69 nemôže byť nula, tak musí byť aspoň 1,- Sk . V r. 77 už nula môže byť.
Virka, asi ste sa len s Evinkou nepochopili.
je ZD pred odpočtom na daňovníka r.69 a ZD po odpočte na daňovníka r.77.

Ale položím otázku?

Ak vykáže daňovník čiastkový ZD z § 6 a uplatní si stratu z minulého obdobia, základ dane v r. 69 bude mať nula.
Nemá nárok na daňový bonus?
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Toto, teda neviem. Prišla som ale na jednu vec. Doteraz som odoberala ( aj odoberám) Poradcu a iné z tohto vydavateľstva, ale porade sa to nevyrovná. Snažim sa (čo už robiť nebudem) aj sem-tam poradiť. No vidím že na to majú fakt len poraďáci. Tak ako Ty Muška. Aj mne si už pár-krát poradila. Ďakujem a prosím odpovedz mi.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška
Virka, asi ste sa len s Evinkou nepochopili.
je ZD pred odpočtom na daňovníka r.69 a ZD po odpočte na daňovníka r.77.

Ale položím otázku?

Ak vykáže daňovník čiastkový ZD z § 6 a uplatní si stratu z minulého obdobia, základ dane v r. 69 bude mať nula.
Nemá nárok na daňový bonus?
Muška ja som to svoje už zmazala, len som si poplietla riadky...

...podľa mojej mienky má nárok na DB, nakoľko vykázal ZD za dané zdaňovacie obdobie podľa paragrafu 6.. a upravuje ho o výsledok minulého obdobia...

P.s. nárok na DB sa posudzuje z ČZD...
Naposledy upravil evina : 04.02.07 at 15:32
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

virka
Toto, teda neviem. Prišla som ale na jednu vec. Doteraz som odoberala ( aj odoberám) Poradcu a iné z tohto vydavateľstva, ale porade sa to nevyrovná. Snažim sa (čo už robiť nebudem) aj sem-tam poradiť. No vidím že na to majú fakt len poraďáci. Tak ako Ty Muška. Aj mne si už pár-krát poradila. Ďakujem a prosím odpovedz mi.
Virkaaaaaaaaaaaaaaaaaa,
neblbni, veď sa tu radíme diskutujeme, veď ja som tú otázku položila "NAOZAJ"
Som rada , že som Ti niekedy poradila , keď budem vedieť , tak aj druhý krát
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
Pondnikanie som začala od 15.11. min roku ......za 11/06 som zaplatila do ZP 516,- Sk ,,,,,dna 6.12.2006 .....a za 12/06 som zaplatila do ZP 966,- Sk,,,,,dna 5.1.2007.......takže do DP nemožem uplatnit len 516,- Sk ......
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ideš na paušálne výdavky?
Príjem mínus /40 % paušálne výdavky + skutočne uhradené poistné v roku 2006, t.j. u Teba 516,- Sk/ = čiastkový základ dane z § 6
0 0
kolett kolett

kolett je offline (nepripojený) kolett

žena
Dakujem Muška ....už som to konečne pochopila.......
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Muška ďakujem za povzbudenie.Už asi aj to čo som vedela zabúdam.
0 0
ikovacikova ikovacikova

ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

duchom veľmi mladá
A teda, keď chcem uplatňovať paušálne výdavky tento rok, je potrebné to nejako oznámiť dopredu, alebo až v daňovom priznaní za rok 2007. A ako je to potom ešte aj s ročným odpočtom na daňovníka?
Iveta
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

ikovacikova
A teda, keď chcem uplatňovať paušálne výdavky tento rok, je potrebné to nejako oznámiť dopredu, alebo až v daňovom priznaní za rok 2007. A ako je to potom ešte aj s ročným odpočtom na daňovníka?
Iveta
Neoznamuje sa to nikde len sa to vyznačí do DP je tam taká kolonka. Na daňovníka si odpočítaš odpočitateľnú položku.
0 0
anka z oravy anka z oravy

anka z oravy je offline (nepripojený) anka z oravy

človiečik
Ahojte, mam takuto otazku: v r.2005 som uctovala v JU. K 31/12/05 som mala pohladavku (vykazovala som ju vo vykaze o majetku a zavazkoch).
V r. 2006 sa mi viac oplati ist na pausal. To zn. dodatocne DP za r. 2005. Opravy robim v DP za 2005 v riadku 40 v VI. oddieli a nerobim novy vykaz o majetku a zavazkoch?, alebo mam urobit prijmy, ako keby tie prijmy boli, tym padom pohladavka nebola k 31/12/05 ziadna? Dakujem.anka
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

iba opravíš DP, v riadku , kde sa píše zvyšuje základ dane podľa § 17 /fakt netuším aké je to č. riadku v DP/
0 0
anka z oravy anka z oravy

anka z oravy je offline (nepripojený) anka z oravy

človiečik
mam dve rozne odpovede, mozem si vybrat???
mne osobne sa viac paci iba upravit podla par. 17 a neposielat novy vykaz o majetku a zav. a.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Možno to vyznelo inak, ale uvažujem o tom tak ako Muška.
Pre istotu svoj príspevok mažem.
0 0
anka z oravy anka z oravy

anka z oravy je offline (nepripojený) anka z oravy

človiečik
dakujem.anka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať