Zavrieť

Porady

Usporiadat
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Danila Pozri príspevok
Pozorne čítaj príspevok ešte raz. Máš v ňom presne zadefinované, prečo knihu jázd musíš archivovať v závislosti od dĺžky archivácie účtovných dokladov, ktorých daňovú uznateľnosť kniha jázd potvrdzuje- osvedčuje.
no ja tomu rozumiem, ze knihu by som mala mat minimalne tak dlho ako doklady ktore s nou suvisia. Len niekedy je clovek viac zmyleny z tych odpovedi, akoby sa nieco dozvedel.Hehe.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Jankyn výklad bol zrozumiteľný....
Ak sa neviem rozhodnúť, budem postupovať pri archivácii dokladov od najvyššej doby, t.j. podľa zákona o DPH.
Platiteľ je povinný uchovávať kopie FA....... originály všetkých prijatých FA po dobu 10 rokov, nasledujúcich po roku, kt. sa týkajú. (Fa je aj bloček z ERP). K evidencii jázd mám bločky z nákupe PHM, z kt. som si odpočítala DPH, uchovávam tieto FA 10 rokov.
Uchovávať prijaté FA je povinná aj zdaniteľná osoba, kt nie je platiteľom DPH po dobu 10 rokov nasledujúcich po roku, kt. sa týkajú.
Kniha jázd mi tu dokladuje nárok na odpočítanie DPH. Právo na odpočítanie DPH mám, ak je daň uvedená v záznamoch. Záznamy sa uchovávajú do konca kalendárneho roka, v kt. uplynie 10 rokov od skončenia roka, kt. sa týkajú.

Ide tu o kolotoč....
0 0
vikiooo vikiooo

vikiooo je offline (nepripojený) vikiooo

Je mozne archivovat dlhsie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vikiooo Pozri príspevok
Je mozne archivovat dlhsie?
Samozrejme, zákon to nezakazuje.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Tweety Pozri príspevok
Samozrejme, zákon to nezakazuje.
--------------------------------------------------------

Prikazuje zákon oznamovať likvidáciu staršich kotúčikov z reg. pokladne aj štátnemu archívu?
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

gutan52 Pozri príspevok
--------------------------------------------------------

Prikazuje zákon oznamovať likvidáciu staršich kotúčikov z reg. pokladne aj štátnemu archívu?
----------------------------------------------

ANO !!!
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Začala som si robiť taký zoznam ako dlho sa majú uchovávať dokumenty. Nemám to ešte dorobené / nechcelo sa mi / . Ale možno niekomu pomôže.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať