Zavrieť

Porady

dobrá rada

Prajem Vám dobrý deň, začínam účtovať v JU a prosím o radu "Interná smernica" má určenú osnovu podľa ktorej treba vytvoriť smernicu. Môžete mi poradiť ako na to? Musí byť vytvorená v JU? Ďakujem za radu Magda
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Magda
    Prajem Vám dobrý deň, začínam účtovať v JU a prosím o radu "Interná smernica" má určenú osnovu podľa ktorej treba vytvoriť smernicu. Môžete mi poradiť ako na to? Musí byť vytvorená v JU? Ďakujem za radu Magda

    Napríklad tu :

    http://www.porada.sk/showthread.php?...rn%E1+smernica

    http://www.porada.sk/showthread.php?...rn%E1+smernica
    Naposledy upravil Zita5 : 27.01.07 at 09:50

    M&J je offline (nepripojený) M&J

    M&J
    Magda Pozri príspevok
    Prajem Vám dobrý deň, začínam účtovať v JU a prosím o radu "Interná smernica" má určenú osnovu podľa ktorej treba vytvoriť smernicu. Môžete mi poradiť ako na to? Musí byť vytvorená v JU? Ďakujem za radu Magda
    Myslím, že toto ti pomôže:

    Peter_B je offline (nepripojený) Peter_B

    Peter_B
    Teraz som jednu vytváral, v podstate by interná smernica mala mať úpravu toho o čom účtovná jednotka účtuje, ale z toho čo by tam malo byť vždy sa jedná o:

    - spôsob vedenia účtovníctva = niečo v tom zmysle že sa vedie prostriedkami výpočtovej techniky, prípadne názov programu a že je to v súlade s postupmi účtovania
    - zoznam účtovných kníh, použitých symbolov, skratiek a značiek
    - odpisový plán = ako sa tvorí, čo má obsahovať a sadzby odpisov(ja som dal iba odkaz na zákon o dani z príjmov a príslušný paragraf)
    - oceňovanie DHM a DNM = sem si môžeš napísať či drobný majetok s ocenením menším a kratšou dobou použiteľnosti ako dlhodobý majetok považuješ za DHM resp. DNM. A tiež som sem dal odkaz na zákon o účtovníctve a o dani z príjmov, kvoli oceňovacím veličinám(vstupná cena, reprodukčná obstarávacia cena...atď.)
    - inventarizácia majetku a záväzkov = tiež by mala byť vždy, aj s intervalom ako často sa vykonáva, vraj aj inventarizačná komisia ale to je pri živnostníkoch dosť zbytočné si myslím
    - uschovávanie účtovnej dokumentácie = tiež by malo byť vždy, upravuje to istý zákon č. 395/2002 ktorý obchodným spoločnostiam udáva nejaké povinnosti, ale pre SZČO našťastie existuje metodický pokyn MV SR SVS-204-2004/00844 na ktorý som sa tu odvolal. Ten určuje čo a ako treba robiť a nič viac vraj netreba k tomuto bodu mať.

    Každopádne pri živnostníkoch sa toto dosť zanedbáva, ja som sa s tým pohral a možno je tu toho viac než si myslíte že treba, ale snažil som sa to zobrať profesionálne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.