Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

macula Pozri príspevok
Tlačivo X sa použije pri zmene sadzby.
Používa sa nielen pri zmene sadzby.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si overiť, občan SR je v roku 2006:
-1.1.2006-31.12.2006 SZČO, základ dane 55154,-
-2.10.2006-31.12.2006 aj zamestnanom, vymeriavací základ 54.000.-
Vypisujem tlačivo S+SA+SB. Ďakujem.
Takže X+XA+XB, tiež evidujem, že sa použije pri zmene sadzby, je možné, že sa použije aj vtedy ak je vymeriavací základ nižší ako 82.800,-? Výpočet: 54.000+(55.154/2,14)=79.773,- Či už pletiem jablká s hruškami? No, neviem.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

seda Pozri príspevok
Takže X+XA+XB, tiež evidujem, že sa použije pri zmene sadzby, je možné, že sa použije aj vtedy ak je vymeriavací základ nižší ako 82.800,-? Výpočet: 54.000+(55.154/2,14)=79.773,- Či už pletiem jablká s hruškami? No, neviem.
Citujem p.Mihála"Zamestnanec ,ktorý bol v r.2006 aj SZČO a v úhrne zo všetkých čiností jeho vymeriavací základ je nižší sko suma 82 800 SK podáva ročné zúčtovanie na tlačive typu X." Výpočet máš dobrý.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ak je úhrn minimálnych základov za rok 2006 podľa § 13 ods. 1 až 7 nižší ako 82 800 SK, používa sa tlačivo X. Takže nie len pri zmene sadzby...
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ďakujem Vám všetkým, už aj ja som si to potvrdila. Našla som to na stránke www.rzzp.sk v príkladoch
"Tlačivo S sa vypĺňa, ak osoba má viacero druhov príjmov a výška vymeriavacích základov zo všetkých príjmov spolu – teda príjmov, z ktorých sa vyberá poistné na zdravotné poistenie, je viac ako 82 800 Sk. Ak je úhrn vymeriavacích základov nižší ako 82 800, vypĺňa sa tlačivo X." Príjemný deň
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

A ešte niečo na stránke www.rzzp.sk je aj tzv. pomôcka, skúste kto si nie je istý výberom tlačív odpovedať na každú jednu otázku a systém Vám vypíše, ktoré tlačivo je pre Vás správne. Našla som to až teraz, a vyšlo mi, že X+XA+XB. Ale asi si to treba overiť aj inak.
0 0
Hanka17 Hanka17

Hanka17 je offline (nepripojený) Hanka17

LIDUSKA, chcem sa ešte spýtať, či je to X aj keď nemala zmenu sadzby poistného? A čo je vymeriavacím základom príjmu z dohôd? Celý príjem?
A čo teraz s tým, keď to nenahlásila na UP, že zarobila viac? Vyrovná to teraz pri ročnom zúčtovaní? Už som z toho hotová, v poisťovni mi hovoril každý niečo iné. Ďakujem.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, takže keď bol zamestnancom do júla 2006 a potom sa stal SZČO, tak vypĺňa S alebo X.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zuhl Pozri príspevok
Ahojte, takže keď bol zamestnancom do júla 2006 a potom sa stal SZČO, tak vypĺňa S alebo X.

Aj je jeho VZ vyšší ako 82800 za rok tak vyplňa S+SA+SB ak je nižší tak X+XA+XB
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem. Si zlatá.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Hanka17 Pozri príspevok
LIDUSKA, chcem sa ešte spýtať, či je to X aj keď nemala zmenu sadzby poistného? A čo je vymeriavacím základom príjmu z dohôd? Celý príjem?
A čo teraz s tým, keď to nenahlásila na UP, že zarobila viac? Vyrovná to teraz pri ročnom zúčtovaní? Už som z toho hotová, v poisťovni mi hovoril každý niečo iné. Ďakujem.
Áno aj keď nemala zmenu sadzby aj tak X,
Niekde tu na porade sa o tom už písalo,že treba sa dodatočne nahlásiť do ZP že bola samoplátcom od... do. a doplatiť ZP za túto dobu.
Do príjmu dávaš všetko čo zarobila na DOVP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

seda Pozri príspevok
A ešte niečo na stránke www.rzzp.sk je aj tzv. pomôcka, skúste kto si nie je istý výberom tlačív odpovedať na každú jednu otázku a systém Vám vypíše, ktoré tlačivo je pre Vás správne. Našla som to až teraz, a vyšlo mi, že X+XA+XB. Ale asi si to treba overiť aj inak.
Zrovna túto pomôcku by som brala s veľkou rezervou. Nie vždy dá správne tlačivo.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím musí si urobiť RZZP zamestnankyňa ktorá mala okrem príjmu zo zamestnania aj príjem z osobnej asistencie? Na akom type tlačive? Ďakujem
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

jana32 Pozri príspevok
Prosím musí si urobiť RZZP zamestnankyňa ktorá mala okrem príjmu zo zamestnania aj príjem z osobnej asistencie? Na akom type tlačive? Ďakujem
Z príjmov z osobnej asistencie sa ZP neplatí.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Liduška, pýtam sa preto lebo ani minulého roku sa tiež ZP z osobnej asistencie neplatilo, ale RZZP som urobiť musela. Takže toho roku nemusím?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

jana32 Pozri príspevok
Liduška, pýtam sa preto lebo ani minulého roku sa tiež ZP z osobnej asistencie neplatilo, ale RZZP som urobiť musela. Takže toho roku nemusím?
Ale za rok 2005 sa z osobnej asistencie ZP platilo alebo sa mýlim?
0 0
kvieta kvieta

kvieta je offline (nepripojený) kvieta

liduska Pozri príspevok
Na inv.dôch. si išla počas roka 2006?
ano, pocas roka 2006
0 0
RENATAW RENATAW

RENATAW je offline (nepripojený) RENATAW

Ahojte poraďaci, ja mám 2 nezodpovedané otázky, s ktorými sa trápim.
Aké tlačivo použiť v prípade

1. 01-03/2006 zamestnanec príjem 50.000 Sk
od polovice marca 2007 priznaný predčasný starobný dôchodok
08-10/2006 dohody príjem 30.000 Sk

2. zamestnankyna na predčasnom starobnom dôchodku, zamestnaná na
pracovnú zmluvu 01-12/2007 príjem 23200,- sk/rok
- popri PZ má aj dohody v celkovej sume 24000,- sk/rok

Viem, že je tu o RZZP popísané strašne veľa ale nemôžem tu nájsť odpoveď na moje otázky. Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

RENATAW Pozri príspevok
Ahojte poraďaci, ja mám 2 nezodpovedané otázky, s ktorými sa trápim.
Aké tlačivo použiť v prípade

1. 01-03/2006 zamestnanec príjem 50.000 Sk
od polovice marca 2007 priznaný predčasný starobný dôchodok
08-10/2006 dohody príjem 30.000 Sk

2. zamestnankyna na predčasnom starobnom dôchodku, zamestnaná na
pracovnú zmluvu 01-12/2007 príjem 23200,- sk/rok
- popri PZ má aj dohody v celkovej sume 24000,- sk/rok

Viem, že je tu o RZZP popísané strašne veľa ale nemôžem tu nájsť odpoveď na moje otázky. Ďakujem
1. nemám síce presné údaje, ale pravdepodobne RZZP robiť nemusí
2. RZZP robiť nemusí, ale môže, preddavky zaplatené zo zamestnania sa jej vrátia, tlačivo A.
0 0
poradaK poradaK

poradaK je offline (nepripojený) poradaK

Pri vypĺňaní tlačiva B - pre SZČO je r. 66 - Preddavok na poistné upravený podľa § 16 ods. 8 písm. b) a c) a ods. 9 zákona. V § 8 písm. b) je uvedené: ... a najviac vo výške určenej sadzbou poistného z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy.
Aká je priemerná mesačná mzda, z ktorej to mám rátať?
ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať