Zavrieť

Porady

Kniha jázd

Živnostník si kúpil auto na leasing, ktoré spláca a má ho zahrnuté v majetku firmy. Musí viesť knihu jázd? V knihe jázd by mali byť len služobné cesty? Musí mi sedieť počet najazdených km v knihe s tachometrom??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    moncici121 Pozri príspevok
    Živnostník si kúpil auto na leasing, ktoré spláca a má ho zahrnuté v majetku firmy. Musí viesť knihu jázd? V knihe jázd by mali byť len služobné cesty? Musí mi sedieť počet najazdených km v knihe s tachometrom??
    Má viesť knihu jázd. Kniha jázd má obsahovať všetky jazdy, teda aj tie súkromné. Počet km v knihe jázd by mal sedieť s tachomatrom, ale ešte som sa nestretol s takým prípadom.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    U firemného auta musí vždy sedieť stav tachometra s KJ. O súkromné jazdy sa ponížia všetky náklady, ktoré súvisia s prevádzkou auta vrátane odpisov atď.
    Či študuje podrobne KJ ? No náhoda je vúl...u 100 kontrol nie a u teba budú.
    Možno pomôže táto pomôcka pre sledovanie spotreby a ďalších údajv.
    Naposledy upravil Manual : 14.03.07 at 12:15

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Manual Pozri príspevok
    U firemného auta musí vždy sedieť stav tachometra s KJ. O súkromné jazdy sa ponížia všetky náklady, ktoré súvisia s prevádzkou auta vrátane odpisov atď.
    Či študuje podrobne KJ ? No náhoda je vúl...u 100 kontrol nie a u teba budú.
    Možno pomôže táto pomôcka pre sledovanie spotreby a ďalších údajv.
    Akým kľúčom rozdeľujete ostatné režijné náklady (na VOZD a VNZD) na OMV, pokiaľ sa používa i na súkromné účely?

    Mám OMV na leasing a používam ho i na súkromné účely. PHM je mi úplne jasné. Ale napr. Leasingové poplatky, odpisy, havarijnú poistku...atd treba tiež deliť na dve časti? (VOZD a VNZD).

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    machinak Pozri príspevok
    Akým kľúčom rozdeľujete ostatné režijné náklady (na VOZD a VNZD) na OMV, pokiaľ sa používa i na súkromné účely?

    Mám OMV na leasing a používam ho i na súkromné účely. PHM je mi úplne jasné. Ale napr. Leasingové poplatky, odpisy, havarijnú poistku...atd treba tiež deliť na dve časti? (VOZD a VNZD).
    % - tualnym. Ak za rok najazdím spolu napr. 10000 km a z toho bude 2500 súkromných tak podiel súkromých ciest je 25%. Tie súkromné si musím samozrejme v KJ vysčítať. A týmto % krátim ostatné náklady (aspoň ja to tak robím). A krátenie VOzD robím k 31.12. v rámci UUO mínusom v réžii.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Manual Pozri príspevok
    % - tualnym. Ak za rok najazdím spolu napr. 10000 km a z toho bude 2500 súkromných tak podiel súkromých ciest je 25%. Tie súkromné si musím samozrejme v KJ vysčítať. A týmto % krátim ostatné náklady (aspoň ja to tak robím). A krátenie VOzD robím k 31.12. v rámci UUO mínusom v réžii.
    Týmto percentom krátiš všetky náklady na OMV? (poistky, servis, súčasti leasingu, náhradné diely... atď)?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    machinak Pozri príspevok
    Týmto percentom krátiš všetky náklady na OMV? (poistky, servis, súčasti leasingu, náhradné diely... atď)?
    Ano, lebo MV sa v 25% nevyužíva na dosahovanie príjmov vo firme ale na súkromné účely.

    vikino1 je offline (nepripojený) vikino1

    vikino1
    Som SZČO a chcem používať moje súkr. mot. vozidlo na občasné cesty v podnikaní. musím evidovať aj cesty ktoré nie sú v podnikaní alebo stačí iba tie firemné?
    Za odpoveď ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vikino1 Pozri príspevok
    Som SZČO a chcem používať moje súkr. mot. vozidlo na občasné cesty v podnikaní. musím evidovať aj cesty ktoré nie sú v podnikaní alebo stačí iba tie firemné?
    Za odpoveď ďakujem.
    stačí evidencia firemných jázd. Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti na DU, podanie DP dane z mot.vozidiel do 31.januára nasl.kal.roka + zaplatenie DzMV.
    Spotrebu PHM ako súčasť paušálnej náhrady účtuješ na základe bločkov PHM.

    tosko333 je offline (nepripojený) tosko333

    tosko333
    veronikasad Pozri príspevok
    stačí evidencia firemných jázd. Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti na DU, podanie DP dane z mot.vozidiel do 31.januára nasl.kal.roka + zaplatenie DzMV.
    Spotrebu PHM ako súčasť paušálnej náhrady účtuješ na základe bločkov PHM.
    Veronika,

    Niekde som precital ze uz nie je oznamovacia povinnost ak sa sukromne auto pouziva v podnikani. Ze to znamenalo caste nahlasovanie a odhlasovanie. Takze teraz zaplatis DzMV len za dni ked sa pouzivalo na podnikanie.

    Vie to niekto prosim potvrdit?

    miroSF je offline (nepripojený) miroSF

    miroSF
    Všimol som si, ze viacero firiem prechádza z týchto klasických kníh jázd a tachografov na tie nove elektronické, dokonca niektoré aj monitorujú pohyb vozidla. Známy ktorý vlastní niekoľko firemných vozidiel využíva na monitorovanie vozidla od MOVYS a že vraj to je lepšie ako klasický spôsob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.