Zavrieť

Porady

Podnajomna zmluva

Chcela by som sa spytat, ako to je s podnajomnou zmluvou na nebytove priestory. Prenajala som si maly priestor na podnikanie, ale cast by som chcela pouzit dalej na prenajom (podnajom). V zmluve o najme to mam dovolene, bavila som sa o tom s prenajimatelom. Chcela by som sa spytat, ci dalsia zmluva s mojim najomnikom, teda uz podnajomnikom ma byt nejako specialne tvorena, alebo je to klasicka najomna zmluva? Ide mi aj o to, ako mam definovat prenajimatela a najomcu. Hlavne aby som nemusela v celej zmluve menit slovo "prenajimate" na najomna a slovo "najomca" na podnajomca. Neviem, ci som sa spravne vyjadrila, ale ide mi o to, aby so vedela presne a spravne vytvorit podnajomnu zmluvu na nebytove priestory. Ma s tym niekto skusenosti? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pozrela som do jednej zmluvy
    Nadpis má : "Zmluva o podnájme nebytových priestorov uzavretá podľa Zákona č. 116/1990 Zb. o nájme a podnájmne nebytových priestorov"

    medzi zmluvnými stranami
    XY - prenajímateľ
    AB - podnájomník

    V článku I. je uvedené, že prenajímateľ je nájomcom nebytových priestorov (presný popis aj s uvedením vlastníka a s uvedením toho, že vlastník súhlasí s podnájmom).

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Má niekto vzor na Súhlas prenajímateľa s ďalším prenajatím nebytových priestorov? - Mám už niečo skonštruované v hlave, ale chcem to mať všetko v poriadku, aby som na nič nezabudla.

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    zmluvu o nebyt. priestoroch rieši zákon 116/1990Zb. ak odoberáte Poradcu v čísle12/2007 je podrobne napísaný a myslm si že kvaliten vzor onájme nebyt. priestoru, výpovede z nájmu, výzvy na zapaltene átd.pozrite sa na to, ak bude treba, pošlem prekopírované,na súkr. adresu

    sasmos je offline (nepripojený) sasmos

    sasmos
    ako je to v suvislosti s účtovnictvom v pripade, že cele najomne je možné uhradiť prenajímatelovi bez toho, aby to preslo uctovníctvom nájomcu. Dakujem za nazor

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Mala by som tiež dotaz:
    Prenajímateľom je FO, ktorá nehnuteľnosť prenajíma 1. s.r.o.. Táto s.r.o. čistý prenájom platí FO a všetky energie má fakturované na seba.
    Teraz chce prenajímateľ FO prenajať jednu kanceláriu ďalšej 2. s.r.o.
    Môj dotaz:
    Je možné, aby 2. s.r.o. platila prenájom FO a aby 1. s.r.o. len fakturovala alikvotnú časť energií 2. s.r.o. ??? Alebo celý podnájom + energie platila 2. s.r.o. tej 1. s.r.o. ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.