Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Dokumenty, odvody poistného - sociálna poisťovňa, evidenčný list dôch. poistenia.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Dokumenty
Odvody poistného - Sociálna poisťovňa
Evidenčný list dôch. poistenia
0 0
ALEXOLIVER ALEXOLIVER

ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

vďaka veľká
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Poprosím o kontrolu, ešte som nemala zamestnanca na PN.
Začiatok 20.7.2010
N01- náhrada príjmu počas PN 25% od 20. do 22.07, zaškrtnem neukončené
N02- náhrada príjmu počas PN 55% od 23. do 29.07, zaškrtnem neukončené
N03- nemocenské dávky od 11 dňa, 55% od 30 do 31.07zaškrtnem neukončené
Vytlačím potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Potvrdenie a čiernu časť PN a prechodku
odovzdám na SP. Vytlačím oznámenie zamestnávateľa o poistencoch, mám tam kód 10 a Z od 20.07.2010 a odošlem do ZP.
Je to OK??treba ešte niečo?? Ďakujem za pomoc Dáša
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
truch Pozri príspevok
Poprosím o kontrolu, ešte som nemala zamestnanca na PN.
Začiatok 20.7.2010
N01- náhrada príjmu počas PN 25% od 20. do 22.07, zaškrtnem neukončené
N02- náhrada príjmu počas PN 55% od 23. do 29.07, zaškrtnem neukončené
N03- nemocenské dávky od 11 dňa, 55% od 30 do 31.07zaškrtnem neukončené
Vytlačím potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Potvrdenie a čiernu časť PN a prechodku
odovzdám na SP. Vytlačím oznámenie zamestnávateľa o poistencoch, mám tam kód 10 a Z od 20.07.2010 a odošlem do ZP.
Je to OK??treba ešte niečo?? Ďakujem za pomoc Dáša
Dáška v Olympe si PN najlešpie urobíš, ak si PN zadáš v Personalistike, Pracovné údaje, PN+OČR. Tam zadáš dátum začiatku PN.
Potom ideš do výpočtu miezd, dáš si generovať výplatu tomu zamestnancovi, ktorý má PN-ku a program ti všetko vypočíta, aj náhradu za prvé 3 dni aj ostatné, nič nemusíš zaklikávať.
Ostatné je v poriadku.
Len nezabudni pozrieť, či má zamestnanec všetko podpísané. Teraz neviem, či je to čierna časť PN, ale je to časť IIa.
A nezabudni to potvrdiť aj za zamestnávateľa.
7 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Jarka, dík moc, skúsila som to podľa tvojho návodu, vyšlo mi to isté, ale tvoj postup je omnoho jednoduchší
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

rodina1 Pozri príspevok
Dáška v Olympe si PN najlešpie urobíš, ak si PN zadáš v Personalistike, Pracovné údaje, PN+OČR. Tam zadáš dátum začiatku PN.
Potom ideš do výpočtu miezd, dáš si generovať výplatu tomu zamestnancovi, ktorý má PN-ku a program ti všetko vypočíta, aj náhradu za prvé 3 dni aj ostatné, nič nemusíš zaklikávať.
Ostatné je v poriadku.
Len nezabudni pozrieť, či má zamestnanec všetko podpísané. Teraz neviem, či je to čierna časť PN, ale je to časť IIa.
A nezabudni to potvrdiť aj za zamestnávateľa.
Tak toto som netušila, že PN sa dá zadať aj cez Personalistiku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Llívia Pozri príspevok
Tak toto som netušila, že PN sa dá zadať aj cez Personalistiku.
V Olympe by si mala správne postupovať zadávaním cez personalistiku
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odporúčam čítať priebežne aj tipy-triky na stránke krosu-olymp, alebo aj tu rady v témach s predponou KROS.
Všeličo som sa naučila práve vdaka webu.
Teraz sa púšťam do POHODY, kedže nádejný klient má takú podmienku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

súhlasím, treba si nastaviť posielanie noviniek ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

veronikasad Pozri príspevok
V Olympe by si mala správne postupovať zadávaním cez personalistiku
V čom je nesprávny postup, keď PN zadám priamo do výplatnej pásky?
Mimochodom, je to postup, ktorý učia na ich školení.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

učili ...Novým postupom máš menej roboty, nezasahuješ do výpočtu mzdy.

http://www.kros.sk/24410
Naposledy upravil veronikasad : 29.07.10 at 14:16
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Neviem, odkedy to učia, ale keď som bola pred cca 2,5 rokom na školení, neučili. Zato učili, že do čísla domu môžem dať rímsku číslicu a bude to OK. Jasné, že to OK nebolo, výkaz na sociálku neprešiel. :-(
V konečnom dôsledku je jedno, či to nahodím do personalistiky, alebo do výplaty, výsledok bude rovnaký.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Výsledok síce bude rovnaký, ale prečo si neuľahčiť prácu, keď to ide? Nemusíš zadávať ručne napr. tri položky, nemusíš dávať pozor pri pokračovaní nemoci, či máš zakliknuté fajočky, nemusíš sledovať, či netrvala nemoc 52 týždňov, toto všetko ti cez personalistiku zabezpečí program.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Áno, je to určite ľahšie. Ale keď som sa dočítala, že "správne" je to cez personalistiku, vyplynulo mi z toho, že môj postup cez mzdy je nesprávny a hneď ma začal oblievať pot, že akú zmenu v programe som nepostrehla. Prvé, čo mi napadlo, bolo, že sa PN-ka zadaná priamo v mzdách nezapíše do iných evidencií (napr. evidencia pracovnej doby, potvrdenie pre podporu v nezamestnanosti). Takže nabudúce pozor na slovíčka. :-)
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

prosim Vas surne potrebujem radu. Tlacim vykazy na SP. Avsak ked spustim tlac, vyjde mi iba vykaz s udajmi, a podklad cisty, prosto, ako keby ste dali tlacit do original vykazu a zabudli ste ho dat do tlaciarne a vytlacilo by to na normal papier. dosiel mi farebny toner, moze to byt asi aj tym, ale ked zadsm ciernobielu tlac tak mi to nevytlaci ako komplet vykaz ani tak, co robit?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

posuvam
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

posúvam si
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

dara Pozri príspevok
prosim Vas surne potrebujem radu. Tlacim vykazy na SP. Avsak ked spustim tlac, vyjde mi iba vykaz s udajmi, a podklad cisty, prosto, ako keby ste dali tlacit do original vykazu a zabudli ste ho dat do tlaciarne a vytlacilo by to na normal papier. dosiel mi farebny toner, moze to byt asi aj tym, ale ked zadsm ciernobielu tlac tak mi to nevytlaci ako komplet vykaz ani tak, co robit?
Keď si v tabuľke, kde si vyberáš, čo chceš tlačiť, tak v strede dolu je tlačidlo "Nastavenia". Máš tam zapnutú voľbu "Tlačiť do originálneho výkazu". Len klikni na text, aby ti zmizla "fajočka". Potom ti program vytlačí výkaz - čiernobiely.
Naposledy upravil Llívia : 18.08.10 at 21:47
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ja to všetko mám presne odkliknuté, a netlačí mi ten výkaz čiernobielo? čo robiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať