Zavrieť

Porady

Poraďte s výberom lcd tv

som len človek
Ahojte poraďáci , napíšete mi skúsenosti s vašími lcd televízormi?Nejaký plánujeme kúpiť a nevieme sa rozhodnúť. Mal by byť v cene cca 25.000sk, uhlopriečka cca 81 cm, musí mať digitálny tuner, svietivosť aspoň 1200 ku 1.Ostatné špecifikácie niesú až tak podstatné. Ale len lcd- o plazmu a crt nemám moc záujem. Dopredu díky za skúsenosti
Usporiadat
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

BOND Pozri príspevok
zaujimal by ma tvoj nazor na znacku HITACHI.
da sa z Nemecka doniest plazma 107 za necelych 40.000 Sk
v Nemecku bol vraj v nejakom casopise vyhlaseny za plazmu roka.
konkretne je to tento:http://www.hitachidigitalmedia.com/D...?productid=531
vopred dakujem za radu.
prvotne plazmove televizory boli nachylne na vypalenie no v dnesnej dobe je to otazka skor chybnych kusov.
zivotnost najkvalitnejsich panelov sa udava okolo 60 000 hodin, pricom ale ide o zivotnost pocas ktorej sa svietivost obrazovky znizi na polovicu (cca 700cd/m^2 - v pripade vaseho modelu porovnatelne so svietivostou LCD televizorov takze dostacujuca), na rozdiel od LCD kde to svieti alebo nie.

ide tiez o to aky ste divak. ale predpokladam ze nesedite pri TV 6 hodin denne.

inak parametry su porovnatelne s parametrami LCD televizorov, vsetko potrebne to ma. mohol by mat vyssi kontrast, no je vyssi ako v pripade niektorych LCD.

moj nazor je asi takyto. za tu cenu by som ho bral aj ja, cena porovnatelna s LCD o 20 cm mensich s rovnakymi parametrami. za 10 rokov, ktore to urcite vydrzi bude uz ina technologia o mnoho vyspelejsia. tak preco to nekupit.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

tuxik senior Pozri príspevok
prvotne plazmove televizory boli nachylne na vypalenie no v dnesnej dobe je to otazka skor chybnych kusov.
zivotnost najkvalitnejsich panelov sa udava okolo 60 000 hodin, pricom ale ide o zivotnost pocas ktorej sa svietivost obrazovky znizi na polovicu (cca 700cd/m^2 - v pripade vaseho modelu porovnatelne so svietivostou LCD televizorov takze dostacujuca), na rozdiel od LCD kde to svieti alebo nie.

ide tiez o to aky ste divak. ale predpokladam ze nesedite pri TV 6 hodin denne.

inak parametry su porovnatelne s parametrami LCD televizorov, vsetko potrebne to ma. mohol by mat vyssi kontrast, no je vyssi ako v pripade niektorych LCD.

moj nazor je asi takyto. za tu cenu by som ho bral aj ja, cena porovnatelna s LCD o 20 cm mensich s rovnakymi parametrami. za 10 rokov, ktore to urcite vydrzi bude uz ina technologia o mnoho vyspelejsia. tak preco to nekupit.
Tak som ho kupil za 40,ak by ste mal zaujem da sa este zabezpecit.dovaza to do KE jeden chlapik, je tam aj zaruka 2 roky.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
katarina.j Pozri príspevok
Ahojte poraďáci , napíšete mi skúsenosti s vašími lcd televízormi?Nejaký plánujeme kúpiť a nevieme sa rozhodnúť. Mal by byť v cene cca 25.000sk, uhlopriečka cca 81 cm, musí mať digitálny tuner, svietivosť aspoň 1200 ku 1.Ostatné špecifikácie niesú až tak podstatné. Ale len lcd- o plazmu a crt nemám moc záujem. Dopredu díky za skúsenosti
Takže ja som pred cca. 2 mesiacmi kúpil Sony KDL-32S2530 - je to super TV. Dal som za neho 29.900,- Teraz som ho videl v TPD v akcii za 27.999,-.

Tvoje požiadavky spĺňa všetky (okrem tej ceny) - svietivosť má dokonca 1300:1.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ahoj chlap. aká náhoda, keď si pozreš moje predchádzajúce príspevky, zistíš, že aj ja som ho kúpila a v Nay-ke.A za koľko?Nechcem to sem písať- uškrtil by si ma, chichi
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
katarina.j Pozri príspevok
Ahoj chlap. aká náhoda, keď si pozreš moje predchádzajúce príspevky, zistíš, že aj ja som ho kúpila a v Nay-ke.A za koľko?Nechcem to sem písať- uškrtil by si ma, chichi
Hmmm, aj ja som ho kupoval v NAY Ale kľudne môžeš povedať cenu, neuškrtím ťa - ak je niekto šikovnejší, nie je to dôvod ubližovať mu
0 0
MilanH MilanH

MilanH je offline (nepripojený) MilanH

Keď LCD tak určite by som nekupoval LG. Cena na úkor kvality. Ak chceš kvalitu pozri sa po značke LOEWE. Je síce drahší ale je to to najlepšie čo môžeš dostať.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

UPC plánuje spustiť digitálne káblové pripojenie - v BA už pár staníc vysiela- takže ten spomínaný Sony KDL 32S2530 už nestačí, treba 32S3000 alebo 32D3000 len to Dčko stojí vyše 40tis čo je na 32 palcový lcd dosť.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
bepo Pozri príspevok
UPC plánuje spustiť digitálne káblové pripojenie - v BA už pár staníc vysiela- takže ten spomínaný Sony KDL 32S2530 už nestačí, treba 32S3000 alebo 32D3000 len to Dčko stojí vyše 40tis čo je na 32 palcový lcd dosť.
Zaujímalo by ma, prečo ten spomínaný SONY nestačí ?
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ahoj,

Pravdepodobne preto, lebo nemá zabudovaný dekóder na digitálne vysielanie.
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

Ľubomír Pozri príspevok
Ahoj,

Pravdepodobne preto, lebo nemá zabudovaný dekóder na digitálne vysielanie.
IMHO ROFL

to je az tak zle?
jedina vec, ktoru tie televizory maju naviac je digitalny tuner pre kablovku + dalsie nepodstatne veci pre bezneho cloveka.

inak ked uz spominate, ze nema digitalny tuner - nedisponuje len tunerom v DVB-C, tuner DVB-T maju vsetky uvedene modely.
predpokladam ze UPC po zavedeni digitalneho vysielania po kabli bude poskytovat aj prislusny tuner v podobe ciernej malej skrinky za par supov, ktora to vsetko zariadi.

alebo zacnu hrat smerom KUPTE SI NOVE LCD?to by si to asi moc ludi nezaobstaralo.

pripada mi to trochu ako kupovat cele nove auto v pripade ze by sa prestal dodavat 95 oktanovy benzin a zostal by len 98 a vyssi.
Naposledy upravil tuxik senior : 25.08.07 at 22:57
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

SONY KDL 32S2530 ešte nemá dekodér na satelitné digitálne káblové vysielanie tzv DVB-C, S3000 už áno. Väčšina lcd má DVB-T čo je terestriálne vysielanie ktoré sa zatiaľ na Slovensku skoro vôbec nevysiela a DVB-C je káblové ktoré sa už vysiela a skoro v každom meste je nejaká káblovka kde je veľká pravdepodobnosť že prejde na digitálne vysielanie takže ak v súčastnosti už sú LCD TV s DVB-C prečo to nevyužiť? Treba využiť to čo v reáli je a mám k tomu prístup, HDTV nebude ešte aspoň 5 rokov a aj tak sú možnosťou príjmu v HD kvalite vybavené skoro všetky nové TV. Pri tých "krabičkách" na digitál si je potrebné uvedomiť že ku každému TV treba jednu "krabičku", jedno diaľkové, jednu zástrčku a jeden kábel navyše. A to treba aj niekomu zaplatiť. Ak si chce niekto zapratať voľný priestor zbytočnými somarinami nech tak urobí.
Naposledy upravil bepo : 26.08.07 at 21:27
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

bepo Pozri príspevok
SONY KDL 32S2530 ešte nemá dekodér na satelitné káblové vysielanie tzv DVB-C, S3000 už áno. Väčšina lcd má DVB-T čo je terestriálne vysielanie ktoré sa zatiaľ na Slovensku skoro vôbec nevysiela a DVB-C je káblové ktoré sa už vysiela a skoro v každom meste je nejaká káblovka kde je veľká pravdepodobnosť že prejde na digitálne vysielanie takže ak v súčastnosti už sú LCD TV s DVB-C prečo to nevyužiť? Treba využiť to čo v reáli je a mám k tomu prístup, HDTV nebude ešte aspoň 5 rokov a aj tak sú možnosťou príjmu v HD kvalite vybavené skoro všetky nové TV. Pri tých "krabičkách" na digitál si je potrebné uvedomiť že ku každému TV treba jednu "krabičku", jedno diaľkové, jednu zástrčku a jeden kábel navyše. A to treba aj niekomu zaplatiť. Ak si chce niekto zapratať voľný priestor zbytočnými somarinami nech tak urobí.
urcite radsej zapracem priestor zbytocnou somarinou, ktoru neskor vymenim podla poziadaviek, a nebudem kupovat cely tv, holt niektori ludia nemaju na to aby mohli pri zmene akehokolvek standardu menit cele zariadenia.

ako som uz spominal, 80% ludi nevyuziva zariadenia v plnej miere.

inak "satelitné káblové vysielanie tzv DVB-C" oprav si to myslim, ze si myslel digitalne kablove vysielanie, satelitne je nieco ine DVB-S
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Už je to opravené, myslel som som digitálne káblové vysielanie. My sa tu bavíme o kúpe nového TV nie zo srandy a zato aby sa každý rok kupoval nový ale preto že je potreba kúpiť nový. Aj družicové vysielanie prešlo pred pár rokmi z analógového na digitálne, to neznamená že analógové prijímače sú zlé alebo nevhodné pretože ešte sa vysiela aj analógovo ale odporúčať teraz kupovať analógový satelitný prijímač a nie digitálny by bolo nelogické, to isté platí aj pri LCD. A že Samsung je najlepší LCD TV je iba zbožné nevyslyšané želanie výrobcu a pár predajcov.
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

o to ci je samsung najlepsi alebo nie sa priet nebudem. kto vidi si urobi svoju mienku, kto nevidi nevidi.
je to moj nazor a menit ho nebudem (cena/vykon).

prirovnanie o satelitnom vysielani je dost mimo casove kontinuum. musel by si to porovnat s odporucanim kupit digitalny satelitny prijimac pred 4 a viac rokmi, kedy bolo rozsirenie DVB-S take, ako v dnesnej dobe DVB-C, cize v zaciatkoch. imho, preco satelitne prijimace ked sa tu hovori o DVB-C, ktore je v kazdom meste uz len krocik od spustenia?

ovladanie viacerych zariadeni pomocou jedneho dialkoveho ovladaca je taktiez distukabilne, preco ludia neprejdu na ovladanie pomocou bluetooth? vela ludi ma mobil s bluetoothom a technologia je.
prenos elektrickej energie bezdrotovo je tiez technicky mozny a dostupny, takze staci v pohode jedna zasuvka, otazka technickeho riesenia.
energeticka narocnost vstavaneho alebo externeho prijimaca je zas otazkou technickeho riesenia. vysledna spotreba je porovnatelna.

tak by sa dalo pokracovat pri vsetkych moznych technologiach a ich implementacii. presadzovanie displejov v automobiloch, OLED displeje v domacnostiach, inteligentne domy, homecare systemy.
kazda vec ma svoje vyhody a nevyhody, kazdy z nas musi zvazit co mu vyhovuje.

kto vie co vsetko prinesie DVB? kto bude vyuzivat vsetko jeho sluzby?
0 0
dpet dpet

dpet je offline (nepripojený) dpet

Ľubomír Pozri príspevok
Ahoj,

Pravdepodobne preto, lebo nemá zabudovaný dekóder na digitálne vysielanie.
Všetky SONY LCD televízory majú zabudovaný digitálny dekodér.
BTW uvedený LCD Sony KDL-32S2530 som kúpil v akcii 24.8.2007 za 18890,-
0 0
credo9999 credo9999

credo9999 je offline (nepripojený) credo9999

Po dlhom uvazovani o znacke LCD televizora som si vytipoval
Sony KDL32D3000, zistil som si o nom vsetky technicke informacie a bol som rozhodnuty prave pre tento typ televizora. Vcera som sa rozhodol ze si ho pojdem pozriet "nazivo". V predajni Datart bolo asi 50 LCD televizorov roznych znaciek. Zacal som hladat ten "svoj". Hned nato sa ma ujal aj predavac a zacali sme debatu o technickych parametroch. Upozornil ma, ze najpredavanejsim modelom je znacka Samsung. Bral som to z jeho strany ako mozny reklamny tah. Ten Samsung bol postaveny hned vedla Sony. Mal som moznost si ich porovnat. Na prvy pohlad som ostal prekvapeny v prospech Samsungu. Obraz bol omnoho lepsi ako mal Sony. Krajsi, ostrejsi, farebnejsi. Obraz na televizore Sony sa mi zdal ako keby bol na nom nejaky sivy zavoj, alebo ako keby sa jednalo o nejaky starsi typ televizora. S kludom mozem povedat, ze podla mna LCD znacky Samsung patrili medzi znacky s najlepsim obrazom. Predavac mi povedal ze ma obraz ako o radu vyssi model. Ostal som tam stat este asi 5 minut. Rozhodovat sa uz netrebalo. Ten televizor si ma uplne "vzal". Este som prejednal s predavacom nejake technicke informacie ohladom funkcii ktore by mal mat. A dnes mi uz "svieti" v obyvacke. Jedna sa o typ Samsung LE32R87BDX. Takze toto je pre Vas moj typ. Urcite stoji za to si ho vsimnut, urcite Vam pomoze pri rozhodovani. Mne to rozhodovanie netrvalo dlho.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
My sme boli s manželom kupovať nový LCD v piatok a pravdepodobne sme urobili chybu vo veľkosti uhlopriečky. Kúpili sme 94 cm a úplne by postačila 82 cm, lebo si dívame na TV zo vzdialenosti 3 m. V tom obchode pri všetkých tých veľkých sa zdala 82 cm uhlopriečka malá, dosť to klame. No ale zvykneme si.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neboj, nám syn kúpil 92 cm na Vianoce pred dvoma rokmi a na Silvestra sa nám zdala už malá....
nie doslova, ale zvykli sme si, a dívame sa cca 3,5 m a manžel 2,5m. Je to super.
Ak by bola väčšia, tiež by sa nič nestalo.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
To je v poriadku, mám 94 druhý rok a za menší by som nemenil. Ak je dobrý príjem, tak je to v pohode. Najlepšie by bolo dať si nie analóg, ale digitálny príjem TV. Doteraz som mal analog a idem na optiku.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Credo9999 naozaj je ten Samsung dobrý??? Aj my uvažujeme nad ním stojí okolo 30 tis? Je lepší ako ten Sony, Alebo Philips 3220?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať