Zavrieť

Porady

Odoslaná faktúra na miestný poplatok

Ahojte. Prezrela som veľa tém na miestný poplatok a nenašla som odpoveď na moja otázku. Chcem poprosiť niekoho skúseneho, či by vedel poradiť. Mám vystaviť OFA za ubytovanie a miestný poplatok. Na aký účet zaúčtujem miestný poplatok. Mám aj miestný poplatok platení cez registračku. Ďakujem.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tak by som zaúčtovala 538/345 do r. 2011 a úhradu 13.1. 345/221 pozerala som aj v knihe od cenigovej je to tak. môže to tak byť dík
Naposledy upravil sybila3 : 18.03.12 at 13:51
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

sybila3 Pozri príspevok
tak by som zaúčtovala 538/345 do r. 2011 a úhradu 13.1. 345/221 pozerala som aj v knihe od cenigovej je to tak. môže to tak byť dík
Ak bola daň z ubytovania účtovaná celý rok do výnosov, alebo nebola inkasovaná vôbec a teraz ju treba uhradiť z tržieb, tak inú možnosť teraz asi nemáš. Nemám po ruke poslednú verziu Cenigovej, ale v predchádzajúcich ostatné miestne dane a poplatky nešpecifikuje, dáva ich na 538. Daň z ubytovania osobitne nerieši.
Naposledy upravil a_je_to : 18.03.12 at 20:40
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

idem vystavovať faktúru za ubytovanie a raňajky 311/602 a je tam miestny poplatok môže byť 311/345 ?
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

poradí niekto? a je na daň z ubytovania čiže miestny poplatok dph? dík
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

takže som sa dočítala že by to malo byť 311/602,343 a poplatok miestny 311/345 a je oslobodený od dph, dúfam, že je to dobre, ď
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

yvica Pozri príspevok
takže som sa dočítala že by to malo byť 311/602,343 a poplatok miestny 311/345 a je oslobodený od dph, dúfam, že je to dobre, ď
Keď som dávala dopyt na DRSR, prečo pokuty a penále nie sú predmetom DPH, keďže v §9/1 sa hovorí, že dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru, odpovedali v tom zmysle, že za pokuty a penále nie sú plnenie, nič nedodávame a zákazník za platbu nič nedostane. Obdobne môžeme asi odôvodniť miestny poplatok - zaplatíme ho, ale v podstate zaň nič nedostaneme...
0 0