Zavrieť

Porady

muškáty - choroby, a ako na ne

Pridávam novú tému, aby sme to mali oddelene od témy
"aby muškáty boli pýchou ..." , určite majú viacerí rôzne problémy s muškátmi. Ja som nakúpila na Flóre ťahavé muškáty, niektoré sú krásne, ale na
1. niektorých sa mi objavili hnedé škvrny na listoch (také bodky, ptom zosychá celý list), a
2. na niektorých mi usychajú este nerozvinuté kvety.
Mylim, ze som o tom nieco citala, ale neviete poradit, co na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Možno je dôvodom žĺtnutia aj to:

    Re: Aby muškáty boli pýchou našich okien
    Nech ich kúpite tem, či tam, dajte si záležať na dôležitej veci, tou je ,,nezalievať" ich na večer. Vlaha začne vzlínať, do rána na spodkoch listov narbí galibu - pupence, listy začnú strácať krásnu zelenú farbu a pomali odchádzajú jeden po druhom. Poobede, keď viete, že sa to ešte vysuší, to áno. Platí to hlavne pre vyššie položené miesta, kde sú noci chladnejšie a vlhkejšie. Skúste, uvidíte, uveríte, overená rada od odborníkov a tých, ktorí to praktizujú

    Prevzaté z témy "Aby muškáty boli pýchou našich okien."

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    tú tému som celú prelúskala, ale o chorobach tam nebolo nic, nechcela som tam pridavat moj dopyt, lebo pri troch strankach uz teraz popisaneho textu v teme by to za chvilu zapadlo v prispevkoch.
    medzi casom som uz nico nasla, tak keby to niekomu pomohlo, pripajam.
    a vcera v drogerii mi poradili nejaky sprey na hubovite ochorenia rastlin, tak uvidim.

    aisa je offline (nepripojený) aisa

    aisa
    S tými sprjmy na choroby opatrne´! Nepoužívala by som ich v sparnom horúcom dni, funguje to ako sprej na holé telo, čo zanechá hnedú škvrnu. Môžeš kvetiny spáliť s pomocou slnka. A tiež, je to len momentálna pomoc. Môže sa vyskytnúť znova. Zvoľ správny prístup. Neviem, či si to len namýšľam, ale zdalo sa mi, že pri používaní týchto postrekov sa rastlina vysilila a bola slabšia ako predtým. Ak má niekto podobný postreh, môže sa podeliť.Ale ako som spomínala, tento problém som odstránila už pred rokmi len tým, že na večer, keď sa nestihne voda stratiť,už
    kvetiny nezalievam.

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    diky aisa, teraz som ich nastriekala, lebo uz su napadnute. do buducnosti ich budem zalievat rano, alebo poobede, aby to nebolo na noc. ked prazi slnko, tak vtedy nie.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    na halúzkach muškátov sa začali tvoriť akési biele chumáčiky, viete poradiť čo to je za pliagu a ako proti nej zakročiť?

    porada9 je offline (nepripojený) porada9

    porada9
    ahoj, pozorujem na mojich to iste. Vyguuuglila som, ze by mohlo ist o cervovce, takze dnes idem kupit nejaky postrek. Dufam, ze zaberie.

    muškáty - choroby, a ako na ne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.