Zavrieť

Porady

stravné lístky a účtovanie

proste ja
Poradí mi niekto, ako čo najjednoduchšie účtovať str.lístky v JÚ????

Príklad:
Nákup TR je na fa.
Suma, ktorú hradí zamestnanec, sa mu zráža z výplaty, ktorá ide na účet.
Zamestnávateľ prispieva 2,- zo SF (účet vedený v banke).

Som zistila, že to robím nejako na dlhé lakte a by ma zaujímalo, ako účtujete vy.

Ďakujem
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Pre L-M:
Pozerala som na to. Ja by som to uctovala na stave a "minala" aj v roku 2010. Ved na fakture nie je napisane, ze ide o listky, ktore treba minut do konca roka 2009. Okrem toho si nie som ista, ze aj keby ich v januari vymenil za akutalne, ci stravovacia spolocnost dava o tom potvrdenie a ci by som o nom uctovala, kedze je to len vymena z "rucky do rucky".

Osobne mam skusenost, ze som kupovala v na 11 a 12/2009 listky v roznych hodnotach, a u niektorych mi dali uz listky na 2010, ale u niektorych hodnot este na 2009.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Lucida Pozri príspevok
Ahojte!

SZCO co ma zamestnanca mu zrazil v mzde stravenky za 3,30€ ako doteraz. Avsak dodatocne mi nahlasil, ze stravenky mali uz inu hodnotu. Ako to dorovnat?
Najlepsie opravit v najblizsej vyplate - opravit prispevok zamestnanca za minuly mesiac + za aktualny mesiac uz vypocitat spravne.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Lianka Pozri príspevok
Pre L-M:
Pozerala som na to. Ja by som to uctovala na stave a "minala" aj v roku 2010. Ved na fakture nie je napisane, ze ide o listky, ktore treba minut do konca roka 2009. Okrem toho si nie som ista, ze aj keby ich v januari vymenil za akutalne, ci stravovacia spolocnost dava o tom potvrdenie a ci by som o nom uctovala, kedze je to len vymena z "rucky do rucky".

Osobne mam skusenost, ze som kupovala v na 11 a 12/2009 listky v roznych hodnotach, a u niektorych mi dali uz listky na 2010, ale u niektorych hodnot este na 2009.
o.k- ďakujem za radu,urobím to veru tak.
Okrem toho som teraz doobjednala ďalšie aj pre SZČO aj zamestnancov, tak sa to pomieša.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Ked objednam sl pre SZCO v decembri 2009 na 1-3/2010, mozem dat do VOZD celu hodnotu sl z faktury este tento rok? Alebo az buduci rok to ide do VOZD?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

aliiica Pozri príspevok
Ked objednam sl pre SZCO v decembri 2009 na 1-3/2010, mozem dat do VOZD celu hodnotu sl z faktury este tento rok? Alebo az buduci rok to ide do VOZD?
Nie, nebudú to VOZD.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

A v r. 2010 ich mozem dat do VOZD?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

aliiica Pozri príspevok
A v r. 2010 ich mozem dat do VOZD?
Zaúčtuješ to postupne po mesiacoch.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať