Zavrieť

Porady

oprava faktury

v minulom roku sme nakupili tovar a zaroven sme ho aj predali, sme platcami DPH zakaznik ale s tovarom nebol spokojny a tak sme tovar vratili nasmu dodavatelovi to sa ale udialo uz v tomto roku chcela by som sa spytat ci je mozne kompenzovat vratenie tovaru vystavenim dobropisu zo strany dodavatela alebo ako to spravit aby to bolo spravne?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jana007 Pozri príspevok
Pozerala som do zmluvy: Odberateľ sa zaväzuje po podpísaní zmluvy uhradiť platby za vykonané práce a dodaný materiál na základe vystavených faktúr potvrdených objednávateľom do 3 dní.
Takže chyba je v mojom šéfovi, pretože odberateľ nepotvrdil vystavenú faktúru. On mi ju vrátil až keď bola DPH odvedená. Tak čo ďalej ?
Buď trvať na pôvodnom stave, s vysvetlením šéfovi, že aké by mohli byť následky pri daňovej kontrole. Ale urobiť to čo žiadá šéf, s tým, že nech na papieri potvrdí svoj výslovný príkaz zmeniť fakturáciu. Ale potom nech nesie zodpovednosť on.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ak máte takú právomoc, skuste zavolať odberateľovi a dohodnúť sa, či by nemohla ostať FA pôvodná za vystavené práce, ak nebude súhlasiť zistite prečo...
Ak chce nejaké zľavy skúste sa dohodnúť, že ich vysporiadate v konečnej FA.

Ohľadom DPH, jemu je to jedno, či si odpočíta v mesiaci predtým alebo teraz ...
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ďakujem za rady. Moje právomoci nie sú také veľké, aby som mohla zasahovať do jednotlivých zákaziek. Takže, keď urobím v mojom programe MRP WIN JÚ storno faktúry, následne sa mi urobí nová ale mínusová? CHápem to dobre, ešte som to nikdy nerobila ?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ak idete postupovať tak ako ste sa rozhodli...., tak
Urobíte opravu podľa par. 25 Z o DPH
Opravujeme Vám FA č. 111 zo dňa 23.3.2007, udáte dôvod.......a dáte podľa programu.
v mojom programe robím dobropisy mínusom...
V DP dáte do riadku 23, 24
0 0
vanilka vanilka

vanilka je offline (nepripojený) vanilka

prave mi prisiel dobropis od dodavatela zauctovala som ho do prijatych faktur s minusovou hodnotou neviem asi to nebude spravne lebo typ DPH 16 sa neda navolit, tym padom sa zmena v ZD neodrazi v DP riadku 25 pomoze mi niekto?
neviem sa z toho vymotat
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vanilka Pozri príspevok
prave mi prisiel dobropis od dodavatela zauctovala som ho do prijatych faktur s minusovou hodnotou neviem asi to nebude spravne lebo typ DPH 16 sa neda navolit, tym padom sa zmena v ZD neodrazi v DP riadku 25 pomoze mi niekto?
neviem sa z toho vymotat
Pri dodávateľských dobropisoch, keď ich evidujem do knihy DF, tak použijem kód klasicky 40.
0 0
vanilka vanilka

vanilka je offline (nepripojený) vanilka

cize 16 typ dph vyberiem pri dobropise ktory vystavim ja zakaznikovi v dosledku vratenia tovaru,
nakup v minulom roku 74970 s dph
predaj v minulom roku 78 990 s dph

dobropis v sume -65000

zauctovala som ho v knihe DF s minusovou hodnotou a typom DPH 40 pricom sa mi zvysila danova povinnost
potom som vystavila dobropis v cene predajnej a od tej som odratala sumu 65000 a dala typ dph 16 odrazilo sa mi to v riadku 25 v sume 2234,-

je to takto správne?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
keď ty vystavíš dobropis tak typ dph 16, keď Ti príde došlý dobropis od dodávateľa tak typ 55. Program MRP-Win.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

V máji sme vystavili zálohovú faktúru na budúcu dodávku tovaru, bola zaplatená, teda následne sme urobili rozúčtovanie DPH a toto DPH aj odviedli. Jedná sa o dosť vysokú sumu. Teraz zákazník toto zrušil, takže peniaze mu vrátime. Mám vystaviť storno faktúru, keďže tovar dodaný nebol? Typ DPH mám uviesť aký? Kde v priznaní DPH to mám uviesť? Alebo to zostane v kolonkách ako pôvodná faktúra iba mínusom? Ďakujem za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať