Zavrieť

Porady

Vyučtovanie SV

Dobrý deň.
Chcem sa na Vás obrátit s problémom s vyučtovanim SV(studená voda)
Za rok 2005 som mala spotrebu SV 56 m3 ale vyučtovanie mi prišlo na 119m3,
za rok 2006 bola spotr. 40 ale vyuctovanie prislo na 70m3
za 1 rok dopisovania s kompetentnými s SBD v Trnave,sme sa dopracovali k tomu,že ano uznali moju reklamáciu na oprávnenú spotrebu 56 a 40 m3 ale platbu mi strhli za 119 a 70m3.pri terajšej cene vody mi to robí asi 5000SK naviac,Viete mi niekto poradit ako sa dostat k svojim peniazom,nakoľko ma už dopisovanie s SBD vážne nebavi.....a riešenie v nedohladne.....
za rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    OlgaHC Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcem sa na Vás obrátit s problémom s vyučtovanim SV(studená voda)
    Za rok 2005 som mala spotrebu SV 56 m3 ale vyučtovanie mi prišlo na 119m3,
    za rok 2006 bola spotr. 40 ale vyuctovanie prislo na 70m3
    za 1 rok dopisovania s kompetentnými s SBD v Trnave,sme sa dopracovali k tomu,že ano uznali moju reklamáciu na oprávnenú spotrebu 56 a 40 m3 ale platbu mi strhli za 119 a 70m3.pri terajšej cene vody mi to robí asi 5000SK naviac,Viete mi niekto poradit ako sa dostat k svojim peniazom,nakoľko ma už dopisovanie s SBD vážne nebavi.....a riešenie v nedohladne.....
    za rady vopred ďakujem
    Pokiaľ ti uznali reklamáciu mali by urobiť nápravu v najbližšom ročnom vyúčtovaní. To ti neoznamili? ...nieje mi dosť jasne, ako ti uznali oba roky, až teraz a ako ti to zdôvodnili. Ak sa niečo niekde neoprávnene pridá, musí sa niekde zase ubrať...Aj SBD plati za vodu dodavateľovi.A ešte- to ste nemali žiadny koeficient? kedže ti uznali presne to čo máš namerané?? To sa mi nezdá... Kde vôbec zobrali tie spotreby čo ti zaratali?
    Naposledy upravil Halli : 20.09.07 at 21:12

    oravec je offline (nepripojený) oravec

    oravec
    Ja mám obdobný prípad a podal som v zákonnej lehote reklamáciu doteraz mi ju nepotvrdilo SVB. Vyúčtovanie mi doručili až 20.11.2007 za rok 2006.
    Ak mi písomne neoznámia výsledok o reklamácii, pýtam sa, či sa môžem domáhať na súde vrátenie rozdielu preplatku a penále za oneskorenie doručenie ročného vyučtovania za rok 2006.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    >>Vyúčtovanie mi doručili až 20.11.2007 za rok 2006. a penále za oneskorenie doručenie ročného vyučtovania za rok 2006.

    Zákon hovorí do kedy má správca urobiť vyúčtovanie. Ale nič nehovorí o tom kedy ho má dodať. Žiaľ.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    §8a
    (2) Správca je povinný najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinný vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome.

    ingicka je offline (nepripojený) ingicka

    ingicka
    Mám to aj ja. A nielen ja, ešte viac ľudí. Keď som sa na to pýtala, tak vraj to je uniková voda. Je aj studená aj teplá.Je to tam prepočítané koeficientom až cez 52%. Aká to je úniková voda veď máme merače? V roku 2004 alebo 2003 to bolo len okolo 10-15% a teraz....Chcela by som si dať prepočítať vyučtovanie, ale neviem komu ani kam./ čo k tomu potrebuje?/ Vopred vďaka

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Úniková voda je tá, ktorá unikne za fakturačným meračom a bytovými meračmi. A to môže byť alebo poruchou vedenia, alebo "klamaním" od niektorých odberateľov.Ako ďaleko máte fa merač od domu a teda aké dlhé je vedenie- rozvod do domu? 52% je veľa, ale pri poruche môže byť aj viac. Viem z praxe v našom meste.

    ddsliace je offline (nepripojený) ddsliace

    ddsliace
    Prosím Vás máte niekto aktuálnu vyhlášku o rozúčtovaní studenej vody v bytovke kde všetky byty majú vodomery?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.