Zavrieť

Porady

Chamtivá svokra

Dobrý den
Potrebuje súrne radu, ktroá bude užitocná a hlavne realizovateľná.
Bývame so svokrom ja, manžel, syn (10) v 2 iz. byte. Pred vyše 1 rokom sa svokrovci rozviedli ale už pred rozvodom nezili spolu vyže 1 1/2 roka.
Svokrovci sú spoluvlastníci bytu. Na začiatku prisla svokra s tým, že svoju 1/2 bytu prepíše na muža ale ako sa zoznámila s 1 hňupom tak zmenila názor. Teraz ho chce predat ( byt) ale nakolko svokor je 2 spoluvlastníkom s tým nesuhlasí. Pretože svokra už viac ako 3 roky neprispieva na byt ani korunou, že ona tam nebýva tal nebude dávat nic ani dan ani poistku, proste nic. Preto potrebujem zistit či je možné ju ná základe neplnenia si spoluvlastníckych povinností sťažnostou na súd pozbaviť práva na byt???
Ako to máme so svokrom spísat atd... prosím pomôžte naám. ... ona nás psychicky vydiera,že sa máme odsťahovat (nie je kam) , byt sme chceli prerobit na 3 izbový ale ona nesuhlasile.. povedzte je vôbec normálna???
Súrne potrebujem nejakú radu aby sme sa mohli posunut aspon koli synovi
Dakujem, dakujem, dakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jasmine3 Pozri príspevok
Dobrý den
Potrebuje súrne radu, ktroá bude užitocná a hlavne realizovateľná.
Bývame so svokrom ja, manžel, syn (10) v 2 iz. byte. Pred vyše 1 rokom sa svokrovci rozviedli ale už pred rozvodom nezili spolu vyže 1 1/2 roka.
Svokrovci sú spoluvlastníci bytu. Na začiatku prisla svokra s tým, že svoju 1/2 bytu prepíše na muža ale ako sa zoznámila s 1 hňupom tak zmenila názor. Teraz ho chce predat ( byt) ale nakolko svokor je 2 spoluvlastníkom s tým nesuhlasí. Pretože svokra už viac ako 3 roky neprispieva na byt ani korunou, že ona tam nebýva tal nebude dávat nic ani dan ani poistku, proste nic. Preto potrebujem zistit či je možné ju ná základe neplnenia si spoluvlastníckych povinností sťažnostou na súd pozbaviť práva na byt???
Ako to máme so svokrom spísat atd... prosím pomôžte naám. ... ona nás psychicky vydiera,že sa máme odsťahovat (nie je kam) , byt sme chceli prerobit na 3 izbový ale ona nesuhlasile.. povedzte je vôbec normálna???
Súrne potrebujem nejakú radu aby sme sa mohli posunut aspon koli synovi
Dakujem, dakujem, dakujem
To nemyslíš vážne? Chápem, že ste v ťažkej situácii, ale nemôžeš niekoho zbaviť práva na jeho majetok.

Neviem, ako si po rozvode rozdelili majetok (zrušili BSM), ale vyzerá to tak, že každý získal 1/2 bytu. Mali sa vtedy dohodnúť, že svokor odkúpi tú jej časť. Alebo jej navrhnite, že to od nej odkúpite.

Zbaviť práva na majetok nemôžete, ani keď tam nebýva. To skôr naopak, pokiaľ nemáte riadnu nájomnú zmluvu podpísanú svokrom aj svokrou, tak ona vás môže z bytu vysťahovať. Po právnej stránke je ona v práve, vy ťaháte za kratší koniec. Súdne neviem, či niečo dosiahnete. Návrh by mohol dať jedine svokor, ktorý vlastní tú druhú polovicu bytu, ak by chcel vysporiadať vlastníctvo (napr. navrhol by odkup, spoločný predaj a ona by na nič nepristúpila).

Takže bohužiaľ, raz je vlastníkom, tak má svoje práva.

Skú sa no to pozrieť z druhej strany - z jej. Prečo by sa mala vzdať nejakého majetku (v tomto prípade 1/2 bytu)? Nadobudli ho so svokrom asi spoločne, tak má právo na tú polovicu.
Naposledy upravil Chobot : 08.10.07 at 13:51
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Asi mi narastie brada po pás, kým tu niekto pochváli svokru. Ale nevadí, budem čakať. Trpezlivosť vraj ruže prináša.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
...Skú sa no to pozrieť z druhej strany - z jej. Prečo by sa mala vzdať nejakého majetku (v tomto prípade 1/2 bytu)? Nadobudli ho so svokrom asi spoločne, tak má právo na tú polovicu....

Musím súhlasiť s Chobotom. Skôr by ma zaujímalo, prečo ste sa doteraz nesnažili riešiť bytovú otázku nejako inak. Sú rôzne možnosti, než len sa spoliehať na skutočnosť, že budem užívať majetok niekoho iného. Možno ťa nespravodlivo súdim a máte ťažkú situáciu ale je to vždy o uhle pohľadu.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Danila Pozri príspevok
Asi mi narastie brada po pás, kým tu niekto pochváli svokru. Ale nevadí, budem čakať. Trpezlivosť vraj ruže prináša.
Aj keď neviem ako vyzeráš ale brada by ti určite nepristala. Môžem ti s čistým svedomím povedať, že moja svokra je úplne super! Ale náš vzťah sa tiež vyvíjal a je to len a len o tolerancii. Treba sa naučiť brať človeka takého aký je. Dnes spolu vedieme hodinové telefonáty, čo som si voľakedy /keď som bola mladšia /, nevedela ani predstaviť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jasmine3 Pozri príspevok
Dobrý den
Potrebuje súrne radu, ktroá bude užitocná a hlavne realizovateľná.
Bývame so svokrom ja, manžel, syn (10) v 2 iz. byte. Pred vyše 1 rokom sa svokrovci rozviedli ale už pred rozvodom nezili spolu vyže 1 1/2 roka.
Svokrovci sú spoluvlastníci bytu. Na začiatku prisla svokra s tým, že svoju 1/2 bytu prepíše na muža ale ako sa zoznámila s 1 hňupom tak zmenila názor. Teraz ho chce predat ( byt) ale nakolko svokor je 2 spoluvlastníkom s tým nesuhlasí. Pretože svokra už viac ako 3 roky neprispieva na byt ani korunou, že ona tam nebýva tal nebude dávat nic ani dan ani poistku, proste nic. Preto potrebujem zistit či je možné ju ná základe neplnenia si spoluvlastníckych povinností sťažnostou na súd pozbaviť práva na byt???
Ako to máme so svokrom spísat atd... prosím pomôžte naám. ... ona nás psychicky vydiera,že sa máme odsťahovat (nie je kam) , byt sme chceli prerobit na 3 izbový ale ona nesuhlasile.. povedzte je vôbec normálna???
Súrne potrebujem nejakú radu aby sme sa mohli posunut aspon koli synovi
Dakujem, dakujem, dakujem
Neviem čo očakávate , že niekto tu povie či je Vaša svokra normálna alebo nie ......tu nemá nikto právo posudzovať Vašu svokru a ani odsudzovať .

Ak máte problém , je potrebné sa obrátiť na advokáta , ktorý zhodnotí Vašu situáciu a navrhne spôsob riešenia.

Napokon .....veľmi zle sa tu na Porade celkovo čítajú témy na adresu svokry .....a je to väčšinou zo strany dám matiek a budúcich svokier ... ktoré tiež budú raz tiež svokry .......alebo, že by som tomu ešte nerozumela ?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Danila Pozri príspevok
Asi mi narastie brada po pás, kým tu niekto pochváli svokru. Ale nevadí, budem čakať. Trpezlivosť vraj ruže prináša.
Danilka kupuj ostrú žiletku, s bradou si Ťa naozaj neviem predstaviť a to mám fakt dobrú predstavivosť.

http://www.porada.sk/445506-post61.html
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Nie je to síce prípad so svokrou, ale je o zvláštnych medziľudských vzťahoch:

Milujúca manželka nadobudla dom pred sobášom, patrí iba jej. Nezamestnaný milujúci manžel v priebehu niekoľkých rokov "nenápadne" poprepisoval na seba vodu, elektriku, plyn, rozhlas, dane, poplatok za televíziu a rádio, telefóny a ďalšie výdavky, ktoré som zabudol.
Keď došlo k najhoršiemu a chcela ho z domu z určitých dôvodov z domu odsťahovať a rozviesť sa, predložil manžel manželke pred nos starostlivo uschovávané doklady za energie a ostatné náklady, s tým, že nech mu preplatí polovicu za tie roky, čo spolu žili.....


A môj názor na chamtivú svokru? - podľa mňa by mala rodina držať pokope, je jedno aká je svokra a akí sme my.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Danila Pozri príspevok
Asi mi narastie brada po pás, kým tu niekto pochváli svokru. Ale nevadí, budem čakať. Trpezlivosť vraj ruže prináša.
Ja som tiež vychvaloval moju svokru aj svokra v inej téme. Takže tá brada ti asi nenarastie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zo zadanej témy mám pocit, že svokra nemá právo na nič, byt predsa mala dať synovi a neveste...A najmä zo zdôvodnenia, že si našla "hňupa", to je teda odvaha, ako si dovolila zariadiť život podľa svojho, veď na to nemá právo!
Tak z tejto témy mi vyrástli chlpy na zuboch! Prečo napáda svokru, prečo nenapadne manžela a seba, že si doteraz nezabezpečili bývanie pre rodinu alebo inak neriešili túto situáciu ale chcú svokru zbaviť aj zdravého rozumu ?!
Bŕŕŕ, tu už končia hranice zdravého uvažovania a medziľudských vzťahov!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A podľa profilu sa na to pýta právnik.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

smith Pozri príspevok
A podľa profilu sa na to pýta právnik.
Asi právnik-študent.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Keďže si tu nováčik, ochotne ti poradíme.
Pohľadaj na lište ikonu práca s témou a daj si naše odpovede vytlačiť. Daj ich prečítať aj manželovi a nezabudni dať zarámovať.
Ešte sa ti zídu, keď ti podrastie syn...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jasmine3 Pozri príspevok
Dobrý den
Potrebuje súrne radu, ktroá bude užitocná a hlavne realizovateľná.
Bývame so svokrom ja, manžel, syn (10) v 2 iz. byte. Pred vyše 1 rokom sa svokrovci rozviedli ale už pred rozvodom nezili spolu vyže 1 1/2 roka.
Svokrovci sú spoluvlastníci bytu. Na začiatku prisla svokra s tým, že svoju 1/2 bytu prepíše na muža ale ako sa zoznámila s 1 hňupom tak zmenila názor. Teraz ho chce predat ( byt) ale nakolko svokor je 2 spoluvlastníkom s tým nesuhlasí. Pretože svokra už viac ako 3 roky neprispieva na byt ani korunou, že ona tam nebýva tal nebude dávat nic ani dan ani poistku, proste nic. Preto potrebujem zistit či je možné ju ná základe neplnenia si spoluvlastníckych povinností sťažnostou na súd pozbaviť práva na byt???
Ako to máme so svokrom spísat atd... prosím pomôžte naám. ... ona nás psychicky vydiera,že sa máme odsťahovat (nie je kam) , byt sme chceli prerobit na 3 izbový ale ona nesuhlasile.. povedzte je vôbec normálna???
Súrne potrebujem nejakú radu aby sme sa mohli posunut aspon koli synovi
Dakujem, dakujem, dakujem
Riešenie existuje pomerne rýchle - odsťahovať sa.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tiež si myslím, že keď už máte 10-ročného syna mali ste dosť času na to aby ste si zabezpečili vlastné bývanie.Keď už máte tak veľkého syna, predpokladám, že ste tak dlho aj manželmi. Pred desiatimi rokmi mali ceny nehnuteľností podstatne nižšie ako teraz.Vždy sa hovorilo, že mladý nech sú sami, čudujem sa, že sa tlačíte v 2-izbovom byte, ako sardinky.Nemáte súkromie, nemôžete nič realizovať podľa seba a potom aj vťahy sa vyvýjajú podľa toho.
Prečo sú len tie svokry zlé? Ty si taká dokonalá?
Ja si vážim svoju svokru, niekedy som sa sňou mohla lepšie porozprávať ako s mojou mamou.Nikdy som nerobila medzi nimi rozdiely, a teraz sa snažím byť rovnako tolerantná voči mojim nevestám, rozprávam sa sními ako kamarátka, nerozkazujem, nekritizujem,neohováram a chcem aby naše vťahy boli stále dobré.Ja nemám dcéru, tak ich beriem ako dcéry a mám ich rovnako rada ako mojich synov.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Jasmine3, skús sa vžiť do situácie Tvojej svokry. Predstav si, že Teba by chcela nevesta zbaviť majetku. Ruku na srdce a skús opísať čo by si s takou nevestou robila????? Koniec koncov aj Ty budeš raz svokrou, na to nezabúdaj! Nikdy nerob druhým zle, ono sa to potom vráti.
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

Dobre ked ste taký múdri všetci, my sme manželia 4 roky a syna som si privydala, naša finančná situácia nie je najlepšia, ja svokre prajem nech sa jej v novom živote darí ale 2x súhlasila s prepisom na muža s tým, že ich oboch dochováme súhlasili sme ale ona sa z toho vyvliekla, že nie aj ked sme už mali rozbehnuté 3 úvery na prerábku celého toho bytu bol by 3 izbový. Lenže si to rozmyslela... moji rodičia už nežijú a brat predal po nich byt takže ja mám hovno... na nový byt nemáme!!! tak sme chceli aspon tento nejako prerobyt tým by sa zvýšila jeho kúpna hodnota pri predaji.. ked to náchepte... ona sa k svojmu podielu akosi nemá .... pretože aj tak ked nebýva v tom byte je podla zákona povinná si plnit aspon spoluvlastnícke povinnosti... t.j dan za byt, príspevok na nájom a poistka ... predsa ked niečo s polovice vlastním tak aj ked v tom nebývam aspon si to udržiavam... skúste mi odpovedať niečo rozumné ..hladám riešenie....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
skúste mi odpovedať niečo rozumné ..hladám riešenie....
niečo rozumné je rozhovor so svokrou a vyjasnenie situácie ALE bez emócií, totiž ste v dosť nevýhodnej situácií , máte tam aspoň trvalý pobyt?
hnevom a robením si napriek dosiahnete opak toho čo chcete. /získať byt/
Nemáte nárok sa hnevať na svokru, že chce niečo urobiť so svojou polovicou bytu - nemôžte sa dohodnúť, že ju odkúpite?
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Danila Pozri príspevok
Asi mi narastie brada po pás, kým tu niekto pochváli svokru. Ale nevadí, budem čakať. Trpezlivosť vraj ruže prináša.


Ja po piatkovej stretávke zo strednej školy, keď som počula o iných svokrách, tú svoju CHVÁLIM. Keď som jej to v sobotu ráno povedala, tak podrástla o "pol metra" - citujem jej slová. Každý máme predsa nejakú chybu.
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

My sme sa chceli dohodnut, že by sme jej to postupne nejak splácali ale ona nie chce plnu sumu alebo ho predá inak pojedme na ulicu
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jasmine3 Pozri príspevok
Dobre ked ste taký múdri všetci, my sme manželia 4 roky a syna som si privydala, naša finančná situácia nie je najlepšia, ja svokre prajem nech sa jej v novom živote darí ale 2x súhlasila s prepisom na muža s tým, že ich oboch dochováme súhlasili sme ale ona sa z toho vyvliekla, že nie aj ked sme už mali rozbehnuté 3 úvery na prerábku celého toho bytu bol by 3 izbový. Lenže si to rozmyslela... moji rodičia už nežijú a brat predal po nich byt takže ja mám hovno... na nový byt nemáme!!! tak sme chceli aspon tento nejako prerobyt tým by sa zvýšila jeho kúpna hodnota pri predaji.. ked to náchepte... ona sa k svojmu podielu akosi nemá .... pretože aj tak ked nebýva v tom byte je podla zákona povinná si plnit aspon spoluvlastnícke povinnosti... t.j dan za byt, príspevok na nájom a poistka ... predsa ked niečo s polovice vlastním tak aj ked v tom nebývam aspon si to udržiavam... skúste mi odpovedať niečo rozumné ..hladám riešenie....
Možno práve pre hrubo zvýraznené , svokra má obavu z jej kroku , ktorý možno áno- možno nie od nej vyžadujete . Ja jej to nezazlievam .

Ono bolo by najlepšie , aby ste začali riešiť svoju bytovú situáciu Vy samostatne ako rodina t.j. Váš manžel a Vy a nespoliehať sa na druhého teda v tomto prípade na svokru ......je to trošičku aj vypočítavosť z Vašej strany , tým sa Vás nechcem dotknúť .Veľa svokier chce pomôcť svojim deťom aj nevestám ...ale môže prísť deň "D" a potom si kladie otázku ......bolo to to správne riešenie ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať