Zavrieť

Porady

Zakladanie s.r.o.

Ahojte všetci,
Chystam sa zakladat s.r.o-cku.Potreboval by som poradit,ako postupovat od začiatku.Alebo kde by som našiel konkrétne informacie.Poradi mi niekto? vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Miki1 Pozri príspevok
    Ahojte všetci,
    Chystam sa zakladat s.r.o-cku.Potreboval by som poradit,ako postupovat od začiatku.Alebo kde by som našiel konkrétne informacie.Poradi mi niekto? vďaka
    Odpoveď najdeš tu:

    http://www.porada.sk/t2858-zalozenie-s-r-o.html

    Miki1 je offline (nepripojený) Miki1

    Miki1
    Dakujem pekne.Potreboval by som ešte poradiť,ak dnes založím s.r.o. a prevádzka (servis) bude otvorená približne o 4 mesiace.tento rozdielny čas venujem výstavbe a nakupu techniky.Ako mam postupovať počas tejto doby?Resp. či sa mam zamestnat vo vlastnej s.r.o.? Sme dvaja konatelia a firma nebude vykazovať zisk. Poradte mi prosim,vdaka

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Miki1 Pozri príspevok
    Dakujem pekne.Potreboval by som ešte poradiť,ak dnes založím s.r.o. a prevádzka (servis) bude otvorená približne o 4 mesiace.tento rozdielny čas venujem výstavbe a nakupu techniky.Ako mam postupovať počas tejto doby?Resp. či sa mam zamestnat vo vlastnej s.r.o.? Sme dvaja konatelia a firma nebude vykazovať zisk. Poradte mi prosim,vdaka
    Ak si konateľ nemusiš sa zamestnať. Ale ak nie si z iného dôvodu zdravotne poistený, tak sa musíš prihlásiť ako dobrovoľne poistená osoba a platiť si zdravotné poistenie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Miki1 Pozri príspevok
    Dakujem pekne.Potreboval by som ešte poradiť,ak dnes založím s.r.o. a prevádzka (servis) bude otvorená približne o 4 mesiace.tento rozdielny čas venujem výstavbe a nakupu techniky.Ako mam postupovať počas tejto doby?Resp. či sa mam zamestnat vo vlastnej s.r.o.? Sme dvaja konatelia a firma nebude vykazovať zisk. Poradte mi prosim,vdaka
    Upresnenie pojmov - založenie spoločnosti - Zakladateľská listina/Spoločenská zmluva
    Vznik spoločnosti - zápis do Obchodného registra .

    Miki1 je offline (nepripojený) Miki1

    Miki1
    Dobra rada ma cenu zlata!

    Od buduceho týždňa som nezamestnaný,stačí ak si ako konateľ budem platit iba zdrav. poistenie?
    Mám ešte otázku ohľadom nájomnej zmluvy, keď že bývam u rodičov.Je lepšie zadať vyššiu sumu nájmu pre možnosť započítania do nákladov?
    Dúfam že som sa správne rozhodol pre založenie s.r.o. Je to pre mňa zatial velká neznáma

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Miki1 Pozri príspevok
    Dobra rada ma cenu zlata!

    Od buduceho týždňa som nezamestnaný,stačí ak si ako konateľ budem platit iba zdrav. poistenie?
    Mám ešte otázku ohľadom nájomnej zmluvy, keď že bývam u rodičov.Je lepšie zadať vyššiu sumu nájmu pre možnosť započítania do nákladov?
    Dúfam že som sa správne rozhodol pre založenie s.r.o. Je to pre mňa zatial velká neznáma
    Dvojsečné - s.r.o. bude mať náklady a rodičia ako vlastníci budú mať príjem. V bzte rodičov bude sídlo firmy?
    Ak nemáš žiadne skúsenosti, nebolo by lepšie začať iba na živnosť ...?
    Pohľadaj si témy súvisiace s výhodami a nevýhodami živnosti a s.r.o.

    Miki1 je offline (nepripojený) Miki1

    Miki1
    Sídlo firmy bude v rodinnom dome kde bývam.prevádzaka bude v inom okrese.Zatial s jedným zamestnancom.Skúsim sa teda ešte poinformovať,či živnosť alebo s.r.o.

    Vďaka za radu

    sire je offline (nepripojený) sire

    sire
    Ahoj, ja tiež začínam podnikať. Radil som sa o tom či začať ako živnostnik alebo založiť s.r.o. Odpoveď jednoducha začni ako živnostnik, keď sa po určitom ase robehneš a naberieš skusenosti prejdi na s.r.o. SIRE

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    sire Pozri príspevok
    Ahoj, ja tiež začínam podnikať. Radil som sa o tom či začať ako živnostnik alebo založiť s.r.o. Odpoveď jednoducha začni ako živnostnik, keď sa po určitom ase robehneš a naberieš skusenosti prejdi na s.r.o. SIRE
    Som uz rozbehnuta a prehlad som neziskala....
    Takže pátram tu, ako na prechod zo ŽL na s.r.o.
    Ale aj ked tu niekto nieco odporuca, je to tu dost pomixovane.
    Viete mi poradit link, kde je to riadne vysvetlene?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Prechod nie je možný. SRO a ŽL sú dva úplne odlišné subjekty, aj napriek tomu, že vlastník ŽL by bol identický so spoločníkom SRO.
    Jednoducho založ SRO a potom uvidíš, či ŽL ponecháš, pozastavíš alebo úplne zrušíš....

    seeky je offline (nepripojený) seeky

    seeky
    Miki1 Pozri príspevok
    Sídlo firmy bude v rodinnom dome kde bývam.prevádzaka bude v inom okrese.Zatial s jedným zamestnancom.Skúsim sa teda ešte poinformovať,či živnosť alebo s.r.o.

    Vďaka za radu
    skus server podnikajte.sk

    okrem info k pravnej forme tam najdes aj ine potrebne veci

    Miki1 je offline (nepripojený) Miki1

    Miki1
    Ahojte všetci.
    Zakladám s.r.o. Chýba mi ešte zápis do OR.
    Mám 13 živnostenských listov. Na zápis do OR treba 2×kopie tychto listov.
    Musia byť všetky kópie overené notárom? To tam budem sediet asi hodinu.A nebude to lacné,čo už.
    Vďaka

    seeky je offline (nepripojený) seeky

    seeky
    Miki1 Pozri príspevok
    Ahojte všetci.
    Zakladám s.r.o. Chýba mi ešte zápis do OR.
    Mám 13 živnostenských listov. Na zápis do OR treba 2×kopie tychto listov.
    Musia byť všetky kópie overené notárom? To tam budem sediet asi hodinu.A nebude to lacné,čo už.
    Vďaka
    podla mojich informacii musia byt

    veka je offline (nepripojený) veka

    veka
    Podpis musí byť overený notárom, alebo stačí overiť podpis na obecnom úrade? ďakujem za odpoveď

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    U notára musia overovať podpisy iba cudzinci. Pre občanov SR je jedno, či si nechajú overiť podpis na matrike alebo u notára.
    Miki1 Pozri príspevok
    Ahojte všetci.
    Zakladám s.r.o. Chýba mi ešte zápis do OR.
    Mám 13 živnostenských listov. Na zápis do OR treba 2×kopie tychto listov.
    Musia byť všetky kópie overené notárom? To tam budem sediet asi hodinu.A nebude to lacné,čo už.
    Vďaka
    Obchodny register akceptuje aj výpis zo Živnostenského registra, čo bude pre Vás lacnejšie. V prípade otázok kľudne pošlite súkromnú správu či email.

    S pozdravom

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.
    www.rmspolocnosti.sk
    info@rmspolocnosti.sk

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    rmspolocnosti Pozri príspevok
    Obchodny register akceptuje aj výpis zo Živnostenského registra, čo bude pre Vás lacnejšie. V prípade otázok kľudne pošlite súkromnú správu či email.

    S pozdravom

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.
    www.rmspolocnosti.sk
    info@rmspolocnosti.sk
    Daniel si sa oneskoril o 2 roky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.