Zavrieť

Porady

Recept na karamelový veterník

Prosím, som tu nová. Veľmi by som sa chcela naučiť piecť dobrý karamelový veterník. Prosím nevie niekto recept a postup pri pečení? Ďakujem!!!
Usporiadat
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

tetrisss Pozri príspevok
Tajomstvo veternikov je v peceni, v elektrickej rure 22O st 25 minut. Ked mas plynovu, je to trochu zlozitejsie, treba ju vyhriat a dost v horucej piect, ale v plynovej som striekala len okolo plechu a v strede nie, lebo sa mi dobre neupiekli. V podstate , ked su upecene, tak ked na nich poklopes musia byt zvonive, inak nie su upecene a potom splasnu.
Presne tak ako je to hrubo vyznačené, je to pravda. S tou dlžkou pečenia neviem, mám elektrickú, bez ventilátora, iba takú tú klasiku, dávam okrev zhora aj zdola na 220 a plech na strednú mriežku, ale aj tak sa musia u nás piecť dlhšie....u svokrovcov v plynovej mi prvá v árka vôbec nevyšla, boloi málo upečené a neskôr som zas musela dávať pozor na pripálenie spodkov.....proste každý si to musí podla svojej rúry odsledovať, ked nevyjdu tip top na prvý raz tak sa podaria na druhý, preto na začiatok je lepšie len z polovičnej dávky skúsiť...No a pred nastriekaním cesta na plech treba plech vypláchnuť alebo pošpricovať studenou vodou a až potom nanášať cesto. A nesmie to už nanesené potom stát vonku, ale musíš to hned po nanesené vložiť do vyhriatej rúry, inak sa nepodaria (aspoň mne)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať