Zavrieť

Porady

Dovoz značkovej konfekcie

Chceli by sme dovážať oblečenie určitej značky zo zahraničia a chcela by som vedieť či je v následnom predaji najeký problém alebo nie.Ako doklad o kúpe by mohol slúžiť pokladničný dôklad prípadne faktúra, ale neviem či to môžem predávať alebo nie.Kde sa to dá zistiť? Nebola by to logom označená predajna.Skúšali sme info priamo v ústredí, tam nás naviedli na čechy a tam to skončilo.
Usporiadat
fall32 fall32

fall32 je offline (nepripojený) fall32

No zalezi aka to bude znacka...Ak uz tato znacka ma zastupenie na slovensku,tak by ste museli kupovat veci tejto znacky od vyhradneho distributora na slovensku.Inak Vas moze vyhradny distributor pravne napadnut....

Ak sa mylim,tak ma opravte....
0 0
kimimi kimimi

kimimi je offline (nepripojený) kimimi

No to sa práve snažím zistiť, dám príklad.Kúpim v IKEA 10 hrnčekov a tieto dalej predám ako tovar na predajni.Doklad o kúpe by som mala teda len z registračnej pokladnice (bloček od kúpy)je to možné predávať alebo nie.Netuším,kde je ten háčik , že nie.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
kimimi Pozri príspevok
No to sa práve snažím zistiť, dám príklad.Kúpim v IKEA 10 hrnčekov a tieto dalej predám ako tovar na predajni.Doklad o kúpe by som mala teda len z registračnej pokladnice (bloček od kúpy)je to možné predávať alebo nie.Netuším,kde je ten háčik , že nie.
Ano to urobit mozes. Pokial ti staci mat na hrncekoch " pat korun ".
Ikea je predajca, nie vyrobca tych hrncekov. Tvoja prva otazka sa tykala znackoveho oblecenia. Ked zadas otazku celkom jednoznacne , bude sa na nu dat jednoznacne odpovedat.
0 0
kimimi kimimi

kimimi je offline (nepripojený) kimimi

No to som nevedala,že je v tom rozdiel, brala som ikea ako značkovú predajňu.Ale ďakujem už mám v tom trošku jasnejšie.
Takže zadám druhý príklad: nakúpim v rakúsku v značkovej predajni nike šport.oblečenie a predám vo svoje neznačkovej.Toto už je problém?
0 0
fall32 fall32

fall32 je offline (nepripojený) fall32

ano to uz je problem...nejde o to ci mam neznackovy obchod,napriklad s nazvom TEXTIL...Ide o to ze v nom predavam znackove oblecenie NIKE...Kedze NIKE ma vyhradneho distributora na Slovensko,tak nemozem kupit oblecenie mimo distributora a predavat ho.Respektive mozem,ale na cierno..Pocul som ze sa to takto robi.Predajca nakupuje od distributora urcite mnozstvo oblecenia napr znacky NIKE a zvysne oblecenie chodi nakupovat do zahranicia( tiez znacky NIKE)....Ale to uz davam navod na podvod
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

fall32 Pozri príspevok
ano to uz je problem...nejde o to ci mam neznackovy obchod,napriklad s nazvom TEXTIL...Ide o to ze v nom predavam znackove oblecenie NIKE...Kedze NIKE ma vyhradneho distributora na Slovensko,tak nemozem kupit oblecenie mimo distributora a predavat ho.Respektive mozem,ale na cierno..Pocul som ze sa to takto robi.Predajca nakupuje od distributora urcite mnozstvo oblecenia napr znacky NIKE a zvysne oblecenie chodi nakupovat do zahranicia( tiez znacky NIKE)....Ale to uz davam navod na podvod
to myslis vazne????
aky to je podvod, preboha?
ak ma opravnenie na podnikanie, ma nakupene hoci v zahranici, nadobudacie doklady od tovaru su ok zauctovane, dane plati a tovar je "teraz pozor, toto je dolezite": PRAVY, nemoze mat ziaden problem,,,
niekomu povedat, ze v roku 2008 "nemoze" nakupit u ineho, nez vyhradneho distributora na Slovensko, to uz hadam nie...
0 0
kimimi kimimi

kimimi je offline (nepripojený) kimimi

No toto si myslím aj ja,všetko by bolo vlastne legálne,lebo by som mala nadobúdacie doklady a značku, ktorú chcem predávať by bola zaručene pravá , nakúpená v zahraničí od ich značkovej predajne.no pomohlo by mi keby to ešte niekto potvrdil, takto je to zatiaľ 1:1
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
výhradné zastúpenie znamená, že nikto iný by to velkoobchodne u nás nemal predávať. Na druhú stranu v rámci EU ako tu už na porade niekto písal nejaké výhradné zmluvy tohoto typu neplatia.

Druhá vec je čo tým získaš - myslíš že v MO predajni v zahraničí nakúpiš lacnejšie ako v vo VO u nás?

Už vzhľadom na DPH ak si platca sa to neoplatí.
0 0
kimimi kimimi

kimimi je offline (nepripojený) kimimi

U nás nieje veľkoobchod s touto značkou,len ich predajňa.Ceny u nás sú neskutočne nadsadené.Som neplatca DPH.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Ak tu nie je dovozca, tak bez problému to takto môžeš robiť. Len sa skús skontaktovať s dovozcom či VO skladom v Európe, lebo by to tam malo byť lacnejšie než v nejakej predajni. Prípdne ak tá značka tu ešte nie je, tak si to VO pre Slovensko skús dohodnúť s nimi ty.
0 0
kimimi kimimi

kimimi je offline (nepripojený) kimimi

Dovozca by mal byť v čechách, ale myslím, že budú mať podmienku zariadenú značkovú predajnu + určený minimálny odber. čo sú strašne vysoké vstupné náklady a ja nemám záujem prevádzkovať predajnu niekde v shopiingu. Stačil by mi malopredaj a internetový predaj.
0 0
Milos76 Milos76

Milos76 je offline (nepripojený) Milos76

Aky vyhradny dovozca.....toto uz neplati odvtedy co sme v EU. Legislativa EU nepozna pojem vyhradny dovozca to si vytvorili Cesi a Slovaci....absolutne sa to neda pravne napadnut.

Ja mozem predavat v mojom obchode NIKE znacku bez toho aby som s niekym podpisoval zmluvu ze budem iba od vas odoberat tovar. Proste volny obchod.

ALE POZOR nesmiem mat nazov svojho obchodu NIKE pretoze tu uz by som porusoval zakon....cize mozem si ho nazvat SPORT PRO a predavat tam rozne znacky.

Pojem vyhradny zastupca nie je pravne napadnutelny v EU...pretoze legislativa EU nepozna tento pojem.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
ale myslím, že budú mať podmienku zariadenú značkovú predajnu
ale toto presne nevieš, tak sa ich najprv skús spýtať než začneš nakupovať v MO predajni.
0 0
memorex31 memorex31

memorex31 je offline (nepripojený) memorex31

Mozes si samozrejme kupit znackovy tovar v zahranici a predavat ho tu, aj ked je tu vyhradne zastupenie. Jedina vec je, ze distributor pre SR moze mat podpisanu zmluvu s vyrobcom, ze zastupenie pre SR ma iba on - jedina moznost je, ak sa teda slovensky distributor obrati na vyrobcu, ze niekto MIMO uzemia SR predava tovar do SR - to je uz etika obchodneho vztahu. Takze jediny, kto to moze stopnut, je vyrobca, ak vypatra toho, co ti to predal mimo SR a stopne to tam. Cize riesit sa to da iba vo vztahu dodavatel - odberatel-zastupenie atd. Ziadne sudy ani nic podobne. Ina vec je propagacia znacky, oznacenie predajne a podobne... Ani s reklamou si nie som isty, ci tam neplatia nejake obmedzenia, ale to uz neviem...
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Zaujima ma presne to iste. Poviem presny priklad: chystam sa zariadit si butik so znackovymi vecami, MO. Tovar chcem nakupovat v sportovej predajni v anglicku , MO, doklad budu bloky z pokladne - samozrejme predajca nebude informovany, ze ho kupujem na predaj / nie ze by som to chcela tajit, ale asi by ho to ani nezaujimalo/. Znacky su v tej predajni rozne, od adidas, cez nike, umbre, lonsdale , diesel, atd. Mam zivnost, nemusim sa teda nikde nikoho nic pytat? Viem ze uz tu bola taka odpoved, chcem vsak len uistenie. Dakujem.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
a koho by si sa pýtala? Normálne to tu môžeš predávať. Len si zisti, či nie je náhodou výhodnejšie kupovať od dovozcu zo SR. Nejak sa mi nezdá, že by to kupovanie v MO predajni malo byť výhodnejšie.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Poviem priklad, ze mikina Lonsdale stoji do 10 libier /t.c.425 sk/- u nas na nete-online shop 2600 sk, tricko 4-5 libier - u nas 900 a viac sk. tricko adidas 10 libier, u nas cca 900 sk. Poznam tam aj obchod kde je dopredaj zn. veci z tohtorocnej kolekcie napr. mikina s kapucou, s holym chrbtom, kratky rukav - max. moderna pre mladez, Nike za 12 libier, 500 anieco sk - u nas ju maju v za 2500 sk. A podtykam, ze znacky Umbro a Lonsdale su tam maximalne lacne, lebo su to angl. znacky, ale u nas sa zacinaju rozmahat a je slaby dovoz. Dcera ma kamaratov, co prave tieto znacky nosia a nemaju kde nakupovat.
Iny priklad polokosela , trickovina za 12 libier od Yves Sant Lauren, tenisky Lacoste za 15 libier, atd. Je toho vela, ale je to obrovsky rozdiel cenovy. Vzdy ked tam idem za dcerou nakupim si veci, aj detom, muzovi. Bavi ma to chodit po obchodoch a hladat dobre ceny a krasne veci.
Druha vec je, ze sa trochu obavam - ak mi vie niekto v tomto poradit ci do toho ist. Mam 200 tis., na nakup tovaru mi na zaciatok staci 100 tis., zvysok je cca 35 tis. na prenajom prvy mesiac maly priestor v centre mesta / ak to ma ist, musi sa okolo butiku premliet vela ludi/ a nejake vesiaky , kasa a pod. Jedna dcera je volna, moze zatial predavat. Inak by som tie peniaze pouzila na pl. okna, novy kotol a proste pominala. Takto ich risknem. Na tovare nemozem byt stratova, v najhorsom ho rozpredam s malickym ziskom sukromne. Ceny na tovare, uz u nas budem mat o dost nizsie nez ine obchody. Kedze necchem nakupovat povedzme z jedneho tricka po vsetky velkosti a farby, ale len po par kusov - nad stojanmi bude visiet cedulka Dopredaj. Je este vela ludi co do anglicka nechodia, prip. nevedia kde su tie dobre obchody, takze klientela, ak budem na dobrom mieste by mala byt a medzi mladymi sa to roznesie po celej Ba.
Napriek tomu, kto ma skusenost, napiste svoje nazory, ci mi to pojde alebo nie. Este som textil nikdy nepredavala, ale fakt je ze ludia sa budu vzdy obliekat aj obuvat. A cim dalej tym viac mladych dava prednost znacke.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
No tak tie rozdiely v cenách sú fakt veľké. Mylsím, že Slovákom nebude moc vadiť, že budú behať v handrách z predošlej kolekcie. Hlavne že to bude značka za pár korún. Ale potom to ja musíš nazvať nejako že Outlet.
Mať peniaze akurát tak na tovar zariadenie a jeden mesiac nájomného je málo. Možno ak by si mala na 6-12 mesačnú prevádzku, tak by to bolo lepšie. Inak by som to radšej skúsil cez internet. Skús si registorvať doménu niečo ako:
outlet.sk, znackovy-textil.sk a podobne :-)
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
To prave ze nie je minulorocna kolekcia. To je tohto rocna kolekcia, len v anglicku pride na trh skor o nejake mesiace a v case ked sa objavi u nas na trhu, tak tam ju uz maju v akcii. Napr. v Pandorfe predavaju minulosezonnu za akciove ceny , napr. tenisky 35-50 euro a nasi tam chodia dost nakupovat. V skutocnosti, si myslim, je u nas asi pomenej ludi co kupuju len prave tohto sezonnu. Inak nie som odkazana len na tento prijem. Robim v RK, takze zarabam narazovo. Tento obchod ma uspokojit moje nakupovacie chutky / aj ked je mi jasne ze potom to uz budem vnimat ako povinnost/ a ma preklenut moje obdobia, ked sa mi stane , ze 2 mes. nezarobim ziadnu proviziu a potom mam 200 tis. za mesiac. A navyse ma laka vyuzit ten cenovy rozdiel . Kedze dcera je maniacka chodenia po obchodoch v case volna, vie mi tam aj sama vymaknut dobre veci, pr. kabelka Calvin Klein za 25 libier a podobne dobre kusky. Ja si len vravim, ze ten najom je dost vysoky, ale neoplati sa mi miesto niekde mimo centra, kde zase okolo nechodi tolko ludi. Takze ak stratim peniaze, jedine na tom najme. Ale zase ked sa udrzim niekolko mesiacov / osobne si myslim, ze raz padne ten obrovsky cenovy rozdiel- teda ze u nas budu zn.veci tiez konecne bezne fin. dostupne/, tak nemozem byt v strate. Zaujimal by ma aj nazor ekonomov, ktori robia uctovnictvo takymto obchodom. Lebo nepredpokladam, ze mi poradi majitel nejakeho obchodu s textilom. Inak si planujem chodit na nakupy cca do 1.5., kedy cchem obchod otvorit a medzitym si zabezpecim vybavenie, vesiaky, stojany, atd. a priestor. Suma na nakup je dostacujuca, ev. viem pridat nejake peniaze. Ceny zariadenia uz mam pozistovane , su ok a pipadne upravy mi urobi manzel v obchode.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
tých 35 000/mes. je za akú rozlohu? Myslím, že na takýto obchod musí stačiť aj 20m2 a pri cene 10 000 za rok/m2 (na ulici podobnej ako obchodná) je to menej než 35 000 za mesiac. Inak ten potenciálny zisk bude tiež nárazový a skákavý. Tak neviem či si nejak moc pomôžeš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať