Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

apo Pozri príspevok
Táto diskusia je už konkrétna tak dám pre porovnanie tieto čísla:
Fa vstup : 1235
Fa výstup: 519
Ostatné záväzky: 1383
Ostatné pohľadávky: 25

Banka: 4.547
Pokladňa: 476
Interné doklady: 581
--------------------------
Celkom 8.766 dokladov za 10 mesiacov
apo
Z hľadiska druhov dokladov, ak nejde o FA, PD alebo BV, všetko ostatné účtujem ako ID, preto prosím naznač tematicky o aké záv.-pohľ. v tvojom prípade ide. Domnievam sa, že pracuješ s Pohodou, tam sa tak účtuje, potom sú to u mňa ID.
(Napr. doklad o zaúčtovaní miezd je u mňa tiež 1 položka, hoci je tam 10-20 zápisov MD/D, avšak v Pohode je evidovaná každá pohľadávka osobitným dokladom - je tak?).
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ešte jedna poznámka:
pri výpočte ceny za doklad v PÚ neodporúčam započítať do základu cenu za mzdy - je to každé o inom.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

liba2 Pozri príspevok
Z hľadiska druhov dokladov, ak nejde o FA, PD alebo BV, všetko ostatné účtujem ako ID, preto prosím naznač tematicky o aké záv.-pohľ. v tvojom prípade ide. Domnievam sa, že pracuješ s Pohodou, tam sa tak účtuje, potom sú to u mňa ID.
(Napr. doklad o zaúčtovaní miezd je u mňa tiež 1 položka, hoci je tam 10-20 zápisov MD/D, avšak v Pohode je evidovaná každá pohľadávka osobitným dokladom - je tak?).
Áno od r. 2006 účtujem v Pohode.
Faktúry prijaté sú záväzky voči dodávateľom.
Faktúry vydané za služby a tovar.
Ostatné záväzky: zo miezd, doklady o nákupoch hradených platobnou kartou ktoré sa likvidujú ako prijaté faktúry cez BÚ.
Interné doklady: všeho chuť, Zaúčtovanie miezd, samozdanenie nákupv v EÚ, mesačné náklady na lízingy.

Ja mám snahu urobiť cenník pre Pohodu v PÚ nakoľko veľmi jednoducho zistím počet riadkov v denníku.

Dnes táto diskusia nabrala konkrétne rozmery a dokážem porovnať cenu počítanú podľa počtu súvzťažností s cenou podľa počtu dokladov a naviac ešte ak ja mám cenník s klesajúcou cenou za položku pri stúpajúcom počte položiek.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Poznámka od liba2:
ešte jedna poznámka:
pri výpočte ceny za doklad v PÚ neodporúčam započítať do základu cenu za mzdy - je to každé o inom.
__________________


Ja to tak riešim, že ak predpis na výplatu ide cez ostané záväzky v tedy účtujem za jednu mzdu 200 Sk. Ak ide výplata netto mzdy jednou sumou za mesiac cez pokladňu za jednu mzdu zoberiem 300 SK nakoľko pri prvom prípade k jednej mzde musím pripočítať dva riadky v denníku: jeden v ostatných záväzkoch a jeden pri likvidácii záväzku.

apo
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

apo Pozri príspevok
Táto diskusia je už konkrétna tak dám pre porovnanie tieto čísla:
Fa vstup : 1235
Fa výstup: 519
Ostatné záväzky: 1383
Ostatné pohľadávky: 25
Banka: 4.547
Pokladňa: 476
Interné doklady: 581
--------------------------
Celkom 8.766 dokladov za 10 mesiacov

Mesačne: 877 dokladov
Pre porovnanie: 1.346 súvzťažností MD/DAL..............
možno sa pýtam hlúpo - ale ako si dospel k počtu 1.346 súvzťažností ?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Hore uvedené doklady po zaúčtovaní predstavujú 13.460 riadkov v denníku, delené počtom 10 mesiacov je to 1.346 súvsťažností priemerne na jeden mesiac.

apo
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Pre Liba2.

Ako by Ti vyšla fakturácia pre počet dokladov, ktoré som dal do kalkulácie ceny.

Dnešná diskusia ma posunula dopredu nakoľko som mal zlý pocit z toho, že niektoré reakcie na ceny boli o tom, že kalkulačka počíta príliš vysoké ceny, ale dnes som dospel, k záveru, že som ešte pozadu oproti kalkuláciám našich kolegov Poraďákov.

Reakcie na výpočty z kalkulačky vyplývali z rozdielnej definície položky.

Zatiaľ ďakujem.

apo
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
apo Pozri príspevok
Pre Liba2.

Ako by Ti vyšla fakturácia pre počet dokladov, ktoré som dal do kalkulácie ceny.

Dnešná diskusia ma posunula dopredu nakoľko som mal zlý pocit z toho, že niektoré reakcie na ceny boli o tom, že kalkulačka počíta príliš vysoké ceny, ale dnes som dospel, k záveru, že som ešte pozadu oproti kalkuláciám našich kolegov Poraďákov.

Reakcie na výpočty z kalkulačky vyplývali z rozdielnej definície položky.

Zatiaľ ďakujem.

apo
Súhlasím s Tvojim názorom. Najmä v cene za mzdu si prinízko. Hodnotiac Tvoju odbornosť podľa príspevkov z Porady...Oponovať mi nemusíš...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

apo Pozri príspevok
Pre Liba2.

Ako by Ti vyšla fakturácia pre počet dokladov, ktoré som dal do kalkulácie ceny.

Dnešná diskusia ma posunula dopredu nakoľko som mal zlý pocit z toho, že niektoré reakcie na ceny boli o tom, že kalkulačka počíta príliš vysoké ceny, ale dnes som dospel, k záveru, že som ešte pozadu oproti kalkuláciám našich kolegov Poraďákov.

Reakcie na výpočty z kalkulačky vyplývali z rozdielnej definície položky.

Zatiaľ ďakujem.

apo
U mňa by to bolo cca 22500 Sk/mes. + 250 Sk za každú vypočítanú výplatu v PP alebo dohodára,
a to všetko vrátane účtovnej závierky, DP, RZD, RZZP a i., t.j. konečná cena.
Ak by mal povinnosť štatistického vykazovania, to by som účtovala zvlášť (z dôvodu, že toto prebieha 1-3 roky a potom zase nie).
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Som Vám vďačný za príspevky od Danila a Liba2.

Stanovenie ceny za naše služby je vždy dohoda, ale podpora v Vašej strany je dobrá v tom smere, že jeden sa musí odosobniť od miestnych podmienok hlavne v tom prípade ak príjmateľ našich služieb je mimo miestne priemerných parametrov.

Mal som pocit, že môj cenník je drahý, ale práve toto porovnanie ma usmernilo ako mám vo vyjednávaní ceny postupovať a z výsledkov firmy viem kde sú horné hranice za ktoré s nedá ísť.

Ďakujem.

apo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať