Zavrieť

Porady

Chorvatsko s detmi - piesocnate plaze

ahojte poradaci...

ach jaj, leto... uz aby tu bolo.
Rada by som sa opytala, ci niekto z vas nema skusenosti s dovolenkou v Chorvatsku s detmi. Chceli by sme ist na piesocnatu plaz, kedze nase dietatko bude mat len sedem - osem mesiacov...
no a ak mate dobry typ aj na ubytko, samozrejme s dietatom, tak budem len rada...

Dakujem za vsetky rady...

Mariana
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pôvodca textu príspevku: pivko
Čo šupnuť 1 ročnému synovi aby spal v aute z KE do Makarskej?Lekárka nam doporučila Diazepam 2mg.

V zivote by som dietatu nedala diazepam len preto, aby spalo v aute. To co je za lekarka? Dietatu sa podava tento preparat len v pripade, ze ma vysoku horucku, nad
39st.aby nedostalo profilakticky sok.
Kinedril je vhodny, ak ma dieta zaludocne potiaze. Ak uz velmi chces podavat preparaty, tak skus nieco homeopaticke, neskodne pre zdravie a hlavne vyvoj dietata.Uplne neskodnym su bachove kvapky a preparaty z nich.



Keď mal synček 2 roky boli sme v Baške vode, je to kúsok nad Makarskou a vyrážali sme o 9,00 a dali sme deťom Kinedril, po pol hodinke zaspinkal a spal až do 6,30hod ráno. Inač v Baške vode bolo super, je to krásne mestečko a na kamienkovej pláži sa deti tak vyhrali, že som s nimi nemala absolútne žiadne starosti, malý sa vydržal hrať aj 4 hodiny v kuse a to je hyperaktívny. Aj tento rok deti chcú ísť len na kamienkovú pláž.



Dalej co sa tyka Baska Vody. No bola som tam, pred 3,4 rokmi.Myslim,, ze to nie je az tak super. Ja by som sa tam uz nevratila. Plaz plna, hlava na hlave, voda po kratkom useku dost hlboka,manzel rano o 7 kladol uteraky, aby sme mali miesto.Co sa tyka prostredie, to je pekne, Hory, more, take cudesne. No more sme mali ladove, kupala som sa asi 3krat.
A ak mate ubytovanie dalej od plaze, tak to treba mat fakt kondicku, Stredisko je do kopca, no kopciska.Neviem, ako to zvladaju male deti, moja vtedy asi 8 rocna dcerka mala co robit, kym vyliezla hore.My tiez.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

V Google earth je možnosť pozrieť si miesto dovolenky z "hora" ,sú tam aj fotky .Ináč mne sa na HR páči to že je tam málo alebo vôbec komárov.Sú tam kde sú roviny -čiže je tam stojaca sladká voda a super je že sa dá ubytovať v hocakej dedinke ,každý si môže vybrať ruch alebo tiché prostredie.Koľko ľudí toľko chutí ,môj "kraj" je Makarská Riviera.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
Čo šupnuť 1 ročnému synovi aby spal v aute z KE do Makarskej?Lekárka nam doporučila Diazepam 2mg.
Určite povedala Diazepam? Vraj u detí, ktoré ešte febrilné kŕče nemali sa Diazepam v žiadnom prípade preventívne nepodáva. Neodporučila lekárka náhodou Dithiaden? Ten sa síce predpisuje u alergických reakcií, ale jeho vedľajším účinkom je ospalosť... ale podľa mňa lepší by bol Kinedryl.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Blankake Pozri príspevok
Určite povedala Diazepam? Vraj u detí, ktoré ešte febrilné kŕče nemali sa Diazepam v žiadnom prípade preventívne nepodáva. Neodporučila lekárka náhodou Dithiaden? Ten sa síce predpisuje u alergických reakcií, ale jeho vedľajším účinkom je ospalosť... ale podľa mňa lepší by bol Kinedryl.
Áno ,pediatrička nám doporučila diazepam. Jakubkovi v aute zle nieje tak že asi ani ten Kinedryl by bol zbytocny,ale v lekárni mi doporučili sirup Sedalia-homeopatikum. pomože?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
Áno ,pediatrička nám doporučila diazepam. Jakubkovi v aute zle nieje tak že asi ani ten Kinedryl by bol zbytocny,ale v lekárni mi doporučili sirup Sedalia-homeopatikum. pomože?
Diazepam určite NEDÁVAŤ. Ten Kinedryl spôsobuje aj ospalosť, ale neviem na ako dlho by mu to vydržalo ... S tým homeopatikom skúsenosť nemám.
Každopádne Vám tú cestu nezávidím, hlavne, aby mal synček dostatok tekutín
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Blankake Pozri príspevok
Diazepam určite NEDÁVAŤ. Ten Kinedryl spôsobuje aj ospalosť, ale neviem na ako dlho by mu to vydržalo ... S tým homeopatikom skúsenosť nemám.
Každopádne Vám tú cestu nezávidím, hlavne, aby mal synček dostatok tekutín
Košice - Omiš 1.049 km - 9 sati nema problema
Naposledy upravil pivko : 22.05.09 at 06:42
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
Košice - Omiš 1.049 km - 9 saty nema problema
čo to je "saty"?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Blankake Pozri príspevok
čo to je "saty"?
9 hodín vozim AUDI
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
sat = hodina,
ale asi správne 9 sati, Chorváti "y" nemajú
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
9 hodín vozim AUDI
ahaaaa, tak to nebude až také hrozné
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Áno ,pediatrička nám doporučila diazepam. Jakubkovi v aute zle nieje tak že asi ani ten Kinedryl by bol zbytocny,ale v lekárni mi doporučili sirup Sedalia-homeopatikum. pomože?
Tak vraj ani ten sirup SEDALIA sa neodporúča do 30 mesiacov veku dieťaťa. Tak čo mu šupnuť???
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
Tak vraj ani ten sirup SEDALIA sa neodporúča do 30 mesiacov veku dieťaťa. Tak čo mu šupnuť???
Ja by som mu nedávala nič, keď mu nebýva zle... neviem, asi aj tak budete cestovať v noci, či nie?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Blankake Pozri príspevok
Ja by som mu nedávala nič, keď mu nebýva zle... neviem, asi aj tak budete cestovať v noci, či nie?
V noci ,len že on bude mať 9.6. rok a budí sa doma aj 5x za noc.
To naozaj neexistuje nejaká tabletka na spanie ,ktorá by mu neuškodila?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
V noci ,len že on bude mať 9.6. rok a budí sa doma aj 5x za noc.
To naozaj neexistuje nejaká tabletka na spanie ,ktorá by mu neuškodila?
Ale možno ho bude tá jazda autom uspávať a zobudí sa len 2x.
A čo povedala lekárka na Dithiaden? Tuším sa môže dávať od 1 roku...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Blankake Pozri príspevok
Ale možno ho bude tá jazda autom uspávať a zobudí sa len 2x.
A čo povedala lekárka na Dithiaden? Tuším sa môže dávať od 1 roku...
Dithiaden mu nezaberá
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
Dithiaden mu nezaberá
Tak to je riadne živé decko ... ale ani na môjho syna nepôsobil tak, ako by som chcela

No čo už, hádam len vyraziť o trochu skôr, aby ste mali rezervu na viac zastávok. Zvykne v aute vôbec spať?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Chceme ísť do chorvátska v júli. Ideme autom. S jedným dieťaťom 4roky. Mali bysme záujeem o nejaké južnejšie piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora. Prípadne aj pod horami, kde sa dá chodiť aj na výlety do prírody. A tiež ubytovanie na priváte.
Viete poradiť?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

pivko Pozri príspevok
Dithiaden mu nezaberá
pivko, a čo keby ste mu dali pol deci pivka?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
JarkaL Pozri príspevok
pivko, a čo keby ste mu dali pol deci pivka?
Tak už sme doma cestovali sme 30.5. dali sme Jakubkovi sedaliu sirup ,ale bol taky ako keby nedostal nič.Z KE v Letenye som bol za 4:10 a spal ako drevo , zobudil ho ,,kamarat MAĎAR !,, ktorého zaujímal kufor a kolko mam cigariet a alkoholu!!! asi mu preskočilopotom buntošil Jakubko po Zagreb a zaspal.Zobudil sa až v Tučepoch.Pri ceste naspať sme mu nedavali nič a tiež spinkal až po MAĎARA! ktory mi dal otvoriť kufor aj truhlu na streche či nemam alkohol a cigarety.Keď som mu povedal že som bol na dovolenke 3 týždne a nefajčím a nepijem tak závistlivo zagúľal očami chudáčik a povedal vislat,Ale to už Kubo bol hore a potom zaspal až za Budapešťou ktorá ma cesty ako tankodrom.Žena si dala pred cestou a aj pravidelne počas dovolenky čierny Tomislav tak že pomohlo k spánku asi to
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

pivko Pozri príspevok
Tak už sme doma cestovali sme 30.5. dali sme Jakubkovi sedaliu sirup ,ale bol taky ako keby nedostal nič.Z KE v Letenye som bol za 4:10 a spal ako drevo , zobudil ho ,,kamarat MAĎAR !,, ktorého zaujímal kufor a kolko mam cigariet a alkoholu!!! asi mu preskočilopotom buntošil Jakubko po Zagreb a zaspal.Zobudil sa až v Tučepoch.Pri ceste naspať sme mu nedavali nič a tiež spinkal až po MAĎARA! ktory mi dal otvoriť kufor aj truhlu na streche či nemam alkohol a cigarety.Keď som mu povedal že som bol na dovolenke 3 týždne a nefajčím a nepijem tak závistlivo zagúľal očami chudáčik a povedal vislat,Ale to už Kubo bol hore a potom zaspal až za Budapešťou ktorá ma cesty ako tankodrom.Žena si dala pred cestou a aj pravidelne počas dovolenky čierny Tomislav tak že pomohlo k spánku asi to
Hlavne, že ste to v zdraví zvládli.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať