Zavrieť

Porady

Predaj kozmetiky z EU

Chcel by som na Slovensku distribuovať kozmetiku pochádzajúcu z EU, aké povolenia k tomu budem potrebovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Robím s kozmetikou 8 rokov, takže:
    momentálne, ak je dovoz tovaru z EÚ-výrobca zodpovedá za zdravotnú nezávadnosť výrobku...píše to aj na faktúru, alebo to prílohuje vyhlásením o zhode /nezávadnosti apod./Kedysi bolo potrebné výrobky u nás certifikovať, teraz to už netreba.
    Je dôležité, aby tie výrobky boli fakt kvalitné /aspoň stredná trieda/ inak je po kšefte. Zákazník-odberateľ Vás rýchlo "prekukne".
    Treba si ustriehnuť správne označovanie výrobkov-štítok musí byť v slovenčine, dôležité dátumy výroby resp. spotreby atď.
    Zb.zák.č.174/2005 par.1 až 21....a treba sa zaoberať ďalšími
    hlúposťami čo súvisí s dovozom ako takým /Intrastat, recykl.fond
    a pod./ Závisí, či ste úplný začiatočník-podnikateľ alebo zabehnutý a len rozširujete komodity predajnosti.

    gavliari28 je offline (nepripojený) gavliari28

    gavliari28
    Ďakujem Vám pani Ondrušková za radu, veľmi ste mi pomohli. Ak Vám nebudem liezť do kšeftu a budem ešte potrebovať poradiť, tak sa ozvem, ešte raz ďakujem a príjemný deň!

    correctba je offline (nepripojený) correctba

    correctba
    Ak budete potrebovať pomoc s posúdením etikiet, alebo s recyklačným fondom, MŽP(odpady z obalov) - moja firma sa tým zaoberá,môžem poradiť.

    Predaj kozmetiky z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.